Паркиране на чуждо паркомясто

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот toraborat » Вто 16 окт 2018 9:05


Туба със зеленясала вода всява най-много респект, нека има смесено послание!




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6043
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 16 окт 2018 9:08


vlado_tonev написа:Обаждаш се на Градска мобилност и викаш паяк....За 30 лв ще му я преместят,но не на наказателен паркинг.Лошото е че тия пари едва ли ще ти ги възстанови въпросния чУек :eek


Паяк в подземен гараж висок 2.5м :screwy
Градска мобилност да преместят кола ама не на наказателен паркинг :screwy
Ти да платиш 30 лв за репатриране на неправилно паркирал пред гаража ти :screwy


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот Stivi » Вто 16 окт 2018 9:10


tomata написа:Ние сме с подземни гаражи с врати, спират посредата.

Твоя случай е съвсем друг,да ти запушат входа към гаража е едно,а да да ти спрат на мястото в подземния паркинг друго. В първия случаи нарушителя е на общински/държавен терен, а във втория е в частен имот и там службите нямат отношение ! А иначе има резон ,че все пак това място трябва да е обозначено като такова за лично ползване ,за да не спре някой като в случая.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 482
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот tomata » Вто 16 окт 2018 9:48


Stivi написа:
tomata написа:Ние сме с подземни гаражи с врати, спират посредата.

Твоя случай е съвсем друг,да ти запушат входа към гаража е едно,а да да ти спрат на мястото в подземния паркинг друго. В първия случаи нарушителя е на общински/държавен терен, а във втория е в частен имот и там службите нямат отношение ! А иначе има резон ,че все пак това място трябва да е обозначено като такова за лично ползване ,за да не спре някой като в случая.

Неразбирам защо моят случай да е друг. При него е разчертано, при мене има врати и стени. Все едно и също е. Аз бях решил да купувам едно подземно парко место на съседна улица, строителя ми изкара план и ми показа кои са свободни. Тогава ми обясни, че като го купим ще имам нотариален акт, и ще си плащам и данък.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот VWGT » Вто 16 окт 2018 10:39


От подземен гараж или частен имот няма как паяк да го изтегли.
За да влезе в гаража този има достъп. Говориш със собственика на мястото да го издири или да си търси наема от него. Може да е новобранец, който си е объркал парко мястото. Случва се.
А може и още хиляди неща да са станали :) сосбтвеникът е продал мястото, чси са му го взели, друга схема на преотдаване и тн и тн, с което искам да кажа, да не чупиш колата, която е паркирала на мястото преди да си обясниш какво се случва


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот drmilendd » Вто 16 окт 2018 10:56


Пичовеееее...
Собственичката на паркомястото имала и други паркоместа. Едно от тях дала на въпросния господин, но големия му Жип не влизал. И тя му казала да паркира на МОЕТО място...объркала се била...а пък аз чинно съм предплатил до Нова година...кво да кажа...в района има глад за паркоместа и тя си прави квото иска...тъй ще е тая...
Затривайте темата, че съвсем и се загуби смисъла...
А на държавата лампата ще се намери кой да цъкне на излизане през терминала...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот Stivi » Вто 16 окт 2018 11:07


И каква е връзката на държавата с това,че имаш лични бизнес отношения с някаква тъпа патка,която ти е прецакала деня !? Та чак и лампата да гасим на терминала .... :screwy


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот hooligans » Вто 16 окт 2018 11:52


:no


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот hooligans » Сря 17 окт 2018 10:35


Оключвам по молба на автора.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот vlado_tonev » Сря 17 окт 2018 13:57


DoH_KuXoT написа:
vlado_tonev написа:Обаждаш се на Градска мобилност и викаш паяк....За 30 лв ще му я преместят,но не на наказателен паркинг.Лошото е че тия пари едва ли ще ти ги възстанови въпросния чУек :eek


Паяк в подземен гараж висок 2.5м :screwy
Градска мобилност да преместят кола ама не на наказателен паркинг :screwy
Ти да платиш 30 лв за репатриране на неправилно паркирал пред гаража ти :screwy

В началото автора на твмата не беше уточнил че става въпрос за подземен гараж.
Градска мобилност имат такава услуга "преместване"
Ако не платиш,седиш и чакаш да се освободи мястото


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 17 окт 2018 14:26


Доколкото видях на снимката в 1вия пост и после един колега писа- това паркоместо НЕ Е ОБОЗНАЧЕНО. Откъде да знае човек, че то е на някой. И аз да съм- видя ли го свободно и без знак- какъвто и да е той- паркирам там. И такива дето режат гуми, ако ми ги нарежат при това положение- няколко дни ще гледам коя кола спира там и ще я направя мнооого голяма щета... Преди няколко години отивам за 2 3 дена във Варна на гости на един приятел- той вика- къде спря? викам на паркинга пред блока къде, що? Щото тука тия места са на някой( от тия дето си ги заплюват за техни). Викам ай за всеки случай да драсна една бележка на колата, щото щеше да седи там 3 дена. И написах една бележка- АКО ПРЕЧИ- тел. 0876 ******. Оставих я на таблото да се вижда. След 3 часа ми звъни една жена, а аз на плажа думкам бири... колата пречела , можело нещо да стане... Местото беше крайно- казах и колата ще е там 3 дена- запуши ме, няма проблем до неделя. Но ако нещо се случи с колата, ще знам, че си ти. Вечерта гледам - една чисто нова мазда ме затапила...На другия ден я преместих на друго място. В неделята сутринта гледам- чистачките ми вдигнати... хммм... явно и това место е било "на някой"... става зле и все по зле....


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот Stivi » Сря 17 окт 2018 14:45


Мдааа,на един познат /хич не го слуша главата/ така му бяха надраскали колата понеже преспал у приятел и някой е решил че му е спрял на мястото /обществен паркинг пред блок/ ,на другата сутрин ВСИЧКИ коли на паркинга осъмнали с по един красив дълбок кръст на капаците,следващия път да имат едно на ум :banghead Не че го оправдавам,просто споделям докъде могат да стигнат нещата при непремерени действия :a045


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 17 окт 2018 14:59


Интересно, че година след това пак отидох на гости на тоя приятел във Варна, ама тоя път не бях с полото, а с една Х5 черна затъмнена регистрация Бургас ... пак оставих бележка на таблото. колата седя 5 дена на тва място на оная с мазадата- нито някой ме запуши, нито някой ми се обади....


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот muns61 » Сря 17 окт 2018 17:40


Не зная колко се плаща на месец за това място и за какъв срок ще се ползва, но аз бих сложил скоба с катинар.


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Паркиране на чуждо паркомясто

Мнениеот drmilendd » Сря 17 окт 2018 18:57


Пичовеееее
Грешката е моя!
Поне по отношение на драматизма и загубата на вяра в закони и хора.
В крайна сметка се оказа, че всичко се дължи на човешка глупава грешка на наемодателката, а не на незачитане на закони и права от мутри и идиоти, както смятах първоначално. Вярно е, че има много други проблеми и тъпотии, които ежедневно ме вбесяват, но в случая не бях прав. И всичките драматични изказвания от моя страна в случая са излишни. Правя си самокритика пред строя. Благодаря!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта