Покана декларация

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Покана декларация

Мнениеот ktamen » Пет 19 окт 2018 12:35


VWGT написа:така е, има различни печати. За отказ е един

Къвто и печат да ти сложат, следващото кандидатстване е несравнимо по-вероятно да е неуспешно :exclaim
Аз ходих с Автобус до Будапеща - 40лв, после с Уиз еър до Астана май 40 паунда, на връщане се оказа, че автобуса е 40евро. Проверих за самолет и си намерих билет за 20 паунда. И трите полета с Уиз еър, ако не си летял с нискотарифна авиокомпания трябва някой да ти обясни всички детайли около купуването на билета, чекиране, багаж и прочее, щото са големи измамници и цената от 20 евро лесно може да набъбне до 200 евро. На самото летище също трябва да се внимава, правят всичко възможно да ти измъкнат още парички или да си изтървеш самолета, аз си изтървах първия самолет от Лондон и за малко да изпусна самолета от Будапеща до Астана. Самолетни билети си избирам от Скайсканер. В Астана таксито до Автогарата трябва да е 3000 тенге, внимавай при кой се качваш. В самия Казахстан най-бързия транспорт е с такси, викат на гарата и чакат да се напълни колата и после карат. С такова такси отидох до Павлодар 420км, цената е между 4 и 6000 тенге. Върнах се с влак за 3500. 1 евро е около 420 тенге. Хората са приятни и любезни, но така или иначе гледай да не се набиваш на очи, за чужденци било опасно. Пази се от джебчии, били много сръчни! На летището в Астана ти трябва хартиен билет, само с телефон не става, на мен ми беше голям проблем да намеря къде да го разпечатат, разпечатаха го в едно фотоателие за 10 тенге. После какичката на летището ми каза, че дори да бях пристигнал само с ПДФ файл в телефона, пак щяла да ми даде хартийка безплатно, ама по-добре не разчитай на това и си го разпечатай, пред мен имаше страхотен скандал заради неразпечатан билет и вероятно са ги изнудили да платят по 30 евро върху цената на билета, тези 30 евро може и да са много повече, това е една от хитринките на авиокомпаниите. Цените на роуминга са убийствени, ако нямаш местна СИМ хич не си включвай телефона, на английската ми карта беше 3 паунда на минута и 15 паунда на мегабайт, на българската беше по-скъпо. Местна СИМ може да се купи отвсякаде, но аз не успях да си купя, въпреки че проверихме на няколко бензиностанции и в крайна сметка шофьорът ми даде нет от неговия телефон. Картата, дето ми купиха после ми се стори много евтина, предплатена на Билайн. Ако те интересува още нещо - питай.




batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Покана декларация

Мнениеот batVenci » Пет 19 окт 2018 14:33


На времето братовчеда така се ожени в СССР. После се върнаха у нас без проблем. Сега не вярвам да се е затегнал режима, нали трябва да се борим с демографската криза...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Покана декларация

Мнениеот MMX » Пет 19 окт 2018 16:23


"– мюсюлмани – 71 % (от тях сунити – 98,6 %, шиити – 1,4 %)" - надявам се не влиза в тия 71%.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Покана декларация

Мнениеот ivuchev » Пет 19 окт 2018 18:13


Баце от туркините по верни жени нема !



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта