На война като на война!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: На война като на война!

Мнениеот bayspiro » Пон 29 окт 2018 17:16


Камикадзето на закона? :mhihi :mhihi




Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: На война като на война!

Мнениеот Lupender » Вто 30 окт 2018 15:38


От "Вести": Три са основните риска пред шофьорите у нас – агресията, най-сериозната заплаха, несъобразена скорост и разсеяност.
Това показва национално представително изследване, направено сред 1000 души – активни шофьори, на възраст между 18 и 75 години от цялата страна.
Цялата статия:
https://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestv ... as-6088093

Има статия и в Нюз БГ: Шофьорът е най-важният елемент. Това заяви заместник-министърът на транспорта Ангел Попов по време на представяне на индекса за пътна безопасност. Ангел Попов изтъкна колко е важна темата у нас.
ялата статия:
https://news.bg/society/133-000-sa-patn ... u-nas.html


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1507
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: На война като на война!

Мнениеот Кайзен » Вто 30 окт 2018 17:45


Не вярвам на нито едно изследване/една статистика, която не е от мен фалшифицирана!

И като видиш кой е бил в екипа провел изследването - д-р Боян Кутевски, главен асистент в Нов български университет. Не го познавам господина, но нито НБУ е университет, който всява респект със своите научни изследвания, нито е нормално човек с академична степен д-р да е на позиция гл. асистент.

Написаното в статиите е много угодно на управляващите. Когато вината за даден проблем се прехвърли само на една група засегнати (в този случай водачите), то другата група (в този случай отговорниците за закони, пътища и т.н.) е невинна и не трябва да прави нищо. Много угодно за поръчалите и представилите това изследване.

Ако се въведат по-строги критерии за получаване на свидетелство за управление на МПС, по-строги ГТП, по-строги проверки по време на строежа на пътища - все работа на отговорниците за закони, пътища и т.н. - то тогава може би няма да се допускат по пътищата агресивни, разсеяни и движещи се с несъобразена скорост водачи. Но понеже всичко това е работа например на заместник-министърът на транспорта Ангел Попов, то по-добре е някой друг да е виновен.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: На война като на война!

Мнениеот Stivi » Вто 30 окт 2018 18:20


Lupender написа:От "Вести": Три са основните риска пред шофьорите у нас – агресията, най-сериозната заплаха, несъобразена скорост и разсеяност.

Абсолютно е вярно. Състоянието на пътищата за мен е някъде към последните места като причина,изключвам сериозните дупки който могат да строшат колата,но те определено не са на местата където се трепят най-много хора. Преобладаващата част от смъртните случай са на най-равните пътища ! Само не знам как щеше да се категоризира причината ,ако днес беше станало ПТП при следната ситуация-карайки със 120 в лявата лента на магистралата /участъка с ограничение 90 между Пловдив и Стара Загора/ и оглеждайки се са заработващи със снимки ченгета,за малко да бъда отнесен от кортеж състоящ се от Бентли и пилотен GL каращи с около 200 ! Агресия ли щеше да се води,превишена скорост,или разсеяност от моя страна :gruebel


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: На война като на война!

Мнениеот bayspiro » Вто 30 окт 2018 19:18


Ами щеше да си жертва на тюрлюгювеча от малоумна организация на движението в участъка, от органи осребряващи идиотската организация на движението и от индивиди които не подлежат на никаква организация. И от цялата пасмина ще си виновен само ти!


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: На война като на война!

Мнениеот petarkolev » Сря 31 окт 2018 8:14


Имало е такива случаи с коли на НСО. Винаги ти ще си виновния вярвай ми. Даже по спомени мисля, че бяха осъдили човечец, защото пречел умишлено на кортежа, а той си карал съвсем по правилата.


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: На война като на война!

Мнениеот Бай Иван » Сря 31 окт 2018 13:37


Пресен пример, в които много от Вас са били участници и свидетели.

Цариградско около Врана е 60км ограничение, като на места е и 50. Три плътни колони, като аз съм в най-дясната карайки по правилата, като в тази лента сме само такива, другите 2/3 от движещете с малки изключения се движиха не по правилата, къде с 20 или 30 отгоре, като имаше едни чичковци с черни Мерцедеси и тн. които очевидно караха с доста над 100.
Е, добре сега питам аз - трябва да предавам на КАТ всички около 30 нарушителя или избирателно да го правя за тея/тези евентуално, които са застрашили моята сигурност и не само, с някоя неадекватна маневра, като зиг-заг изпреварване? Тук по-скоро ще си от типа "доносник", приет по нашите среди. Не сме дорасли да го чувстваме, като дълг и задължение, като видим нещо нередно да го предадем на компетентните органи без значение от характера му. И не защото, ще причим нечий проблем а защото така трябва. Не сме Германия, нито Америка!

Въобще няма да се замисля да предам някои на КАТ н.пр. ако ме засече в планината и реално е застрашил живота ми и живота на моето семейство, ако преди това...... :newsm66
Лошото в случая е че сме научили по този начин да оцеляваме, къде с бухалки,тупаници и шутове, ножове и пистолети.

За това Ви приканвам на първо място да мислим и да бъдем повече ЧОВЕЦИ, щото наистина се изтрепахме по тези пътища!!!

Да се върна на снимането - за мен, би било по-логично да се награждават гражданите с някакви плакети и грамоти, но не и с парични средства. Другото е примерно за всеки 100 или 1000 нарушителя по твой/мой сигнал бонус "минус едно леко нарушение".... :mhihi :mhihi

Логичното би било за мен да се дава % (н.пр. 2%) от акта или фиша на полиция съставил го, като бонус. Тогава пък сигурно ще ни скъсат за липсата на бинт и реванов в аптечките..... :mhihi :h020


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: На война като на война!

Мнениеот drmilendd » Сря 31 окт 2018 16:56


https://m.fakti.bg/mnenia/339653-zdrave ... go-na-pata
Апелите към съвестта дали вършат работа?


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: На война като на война!

Мнениеот ma_in » Сря 31 окт 2018 17:46


Аз не смятам, че камери и дебнене един друг на шофьорите ще свърши добре, може би ще има резултат, но на каква цена?
Моето мнение е, че КАТ и полицията като цяло, трябва да започне да си върши работата. Ако има наистина масово присъствие на полиция по пътищата и цивилни коли, които да снимат, нещата ще се подобрят. Но не точно този КАТ и тази полиция. Онези власти, които имат камери и микрофони закачени и на гащите и всеки жест и разговор се записва. Също така тези власти, които не ги е страх от това да спрат колата за >100к и да глобят, който и да е въртре. Малко утопия, но само това е решението.
Цялата тази система работи в САЩ. Въпреки, че там статистиката за смъртността при птп е по-лоша от при нас, но и конета на колите там започват от 200 к.с. и също така и до тоалетната не можеш да идеш без кола, заради разстоянията- т.е. кара куцо и сакато.
Също така ако се погледнат северозападна Европа, където статистиката за смъртността е с пъти по-добре от при нас, то това е постигнато, не защото всички карат в транс с ограничението, а защото на всеки метър има камера, мери се средна скорост и ако те хванат в нарушение, глобата не е 50-100-200 лв., което при средна заплата за страната над 1000лв. (за София е поне 1500) е 5-20% макс от заплатата, а е здраво дране и няма познати в полицията, дето да те измъкнат.
Ако започнем да се снимаме и да си пращаме снимките, тези същите, които не ги спират, така и няма да ги глобят и снимки и доноси ще изчезват и ще го ядат тези които сега си го ядат.
Но, аз съм ЗА да има сертифицирани камери, които да служат като защита в колите и тяхното заснемане да се приема безрезервно от властите и съда. Веднага бих си купил такава камера.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: На война като на война!

Мнениеот gergeto » Сря 31 окт 2018 19:21


Да ме прощава автора, но това което е написал за мен не е идея, а култивирана идиотщина. Не се впускам в подробности защото колегите по-горе са изложили ясни и верни истини поради което тази " идея " е неприложима.
1. За да има някакъв успех с/у тази война на пътя - трябва да има качествен "материал " в междуушното пространство на всички сядащи зад волана. Задължителен тест за психическа годност на абсолютно всички шофьори.
2. Да се въведат и много по-строги санкции с/у уличените в корупция или двоен стандарт при прилагането на закона служители ...е това засега е в сферата на научната фантастика.
3.Да се регламентират санкции и с/у "охлювите " на пътя, защото лично за мен те не са по малко опасни от джигитите.
Това е според мен в общи линии - никакви технологии сами по себе си не са достатъчни за контрол, ако половината от шофиращите излизат на пътя с чувство на недосегаемост или безнаказаност , а другата половина с молитва към Господ да пристигнат по - живо и здраво.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На война като на война!

Мнениеот silent » Нед 04 ное 2018 19:34


По-добрият вариант е контрола да мине в частни ръце....Ен на брой лични автомобила оборудвани с ГПС и камери с радари и камери за контрол. Плаща им се на пропътувани километри и процент от наложените глоби. Камерите лицензирани радарите минали метрология...Всичко запечатано и капсуловано без възможност за външна намеса от частника както и без права да спира и въобще комуникира с останалите участници в движението. Всяка вечер или на няколко дни се отчита и разтоварва материала....
И двете страни ще са доволини и хората ще имат добре платена работа и на ония смотаняци ще свършат работата и на джигитите ще им се дръпне лайното....
А като за начало да се мине по всички пътища и да се премахнат малоумните знаци. Да се махмат излишните знаци...гори от знаци не можеш да ги видиш всичките камо ли осмислиш...вярно че някой другар има интерес да се харчат знаците но такова слагане на знаци не съм виждал никъде по света...гори от знаци....само да минете по цариградско от църна маца до горубляне ще видите идиотски ограничения и идиотски комбинации от знаци и на никой не му прави впечатление...

Последна промяна от silent на Нед 04 ное 2018 19:43, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: На война като на война!

Мнениеот toraborat » Нед 04 ное 2018 19:40


Контрольорите на пътя :mhihi А полицаЕте знаеш ли защо носят оръжие?


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: На война като на война!

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 04 ное 2018 19:47


silent написа:По-добрият вариант е контрола да мине в частни ръце.... Плаща им се на пропътувани километри и процент от наложените глоби.


Ако стане както тук е предложено ще проплачете всички, естествено частната фирма ще е на брадчет на вътрешния министър ... а служителите ще са обучени да карат с 60 км в час на прав участък от път с разрешени 90, обаче с непрекъсната линия, т.е. забранено за изпреварване. А камерите им ще цъкат по 100 лева на минута ...

Последна промяна от Курт Деликуртев на Нед 04 ное 2018 19:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: На война като на война!

Мнениеот silent » Нед 04 ное 2018 19:54


това е идеята да има интерес да се хващат нарушителите...на катаджиите им дреме....виждат как 5 коли изпреварват чакащите за ляв завой и правят левия завой от дясната лента и се правят че не ги виждат ....това в коя нормална западна държава ще се случи да правиш нарушение пред очите на полицай и да ти се размине...


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: На война като на война!

Мнениеот Lupender » Нед 04 ное 2018 20:16


Сега разбирате ли какво им е на депутатите?! Ние тук, в обикновен форум не можем да стигнем до единно мнение, без да имаме материален интерес, а се сетете, депутатите с такъв какво им е!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта