Допълнителен доход от вкъщи

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот ktamen » Пон 31 дек 2018 1:01


Разните ел инструменти в България са драстично по-скъпи отколкото в ибей примерно, може да се купуват такива инструменти и да се продават в ОЛХ.
Купих няколко инструмента Макита на един приятел, преди малко той ми каза, че се е наложило да купи още един инструмент от тук за 300лв, проверих го в ибей - 73 паунда, една батерия тук е 200лв, а там 40 паунда.




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот joro_kem » Пон 31 дек 2018 9:46


ktamen написа:Разните ел инструменти в България са драстично по-скъпи отколкото в ибей примерно...

Това е така открай време. Проблемът е, че в България не важи гаранцията на продукти, закупени извън дилърската мрежа у нас.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот Stivi » Пон 31 дек 2018 11:13


Само Макитите да не са от този вид,чак се чудя откъде се намират идиоти да се връзват на такива голи куки :mhihi
https://www.olx.bg/ad/novo-vintovert-makita-df457d-18v-3000-ah-dve-baterii-CID1012-ID7x8sU.html#4c68d24140;promoted


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот ktamen » Пон 31 дек 2018 11:23


Ако не се смята зарядното, Макитата от ОЛХ ми изглежда читава. Цената все пак е твърде подозрителна. Ти защо смяташ, че винтоверта е менте?
Една читава батерия 3 Ач е поне 30 паунда. Последно платих 40 паунда за 4 Ач и 45 за 5 Ач, при това с купони за отстъпка, в България са над 200лв. Стара и прецакана оригинална батерия Макита е 15 паунда.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот Stivi » Пон 31 дек 2018 11:32


Отваряш няколко примерни обяви на сериозни магазини с този модел и цени доста над 400лв сравняваш цената и външния вид ,и разбираш че това в OLX e най-бЕсното менте което може да се намери :a045 За толкова пари истинска Makita може да вземеш само някой джобен модел с една 10V батерия !


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот ktamen » Пон 31 дек 2018 11:40


Само ниската цена не е гаранция за измама. Лазер си купих от FFX, те са доста реномиран търговец и вероятността за менте е абсурд. Цената му беше 248 паунда, по същото време в ибей най-евтините втора употреба бяха по 280 паунда.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот Stivi » Пон 31 дек 2018 11:58


По-ниската цена не винаги е гаранция за менте,но когато е 3-4 пъти по-ниска /за лесно продаваем артикул/ и има постоянна наличност и идиот би разбрал че няма как да е оригинал. А дори не трябва да се вглеждаш в деайлите когато сравняваш външния вид на оригинала и тази имитация за да разбереш че нямат нищо общо ! Сори за оцапването на темата,ако трябва може да забършете последните постове,но понеже ставаше въпрос за продажби в OLX затова и дадох този пример.
П.С Много ми е интересно какви приказки от 1001 нощ е приготвил този търговец, за такива които го питат защо е толкова евтино :mhihi


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот MMX » Сря 02 яну 2019 11:21


Винаги ще има наивници, на които им се иска да вярват, че е оригинал. Ето, вижте, произведено е в Белгия. Никъде не пише "Made in Belgium", но кой ще ти се задълбочава в такива подробности. Пише ли Белгия, пише. Значи е произведено там. Един квартал имат PRC, там всичко правят.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот ktamen » Сря 02 яну 2019 22:42


Оригиналния винтоверт струва 24 паунда - гол в ибей. Батерия - 8,90 и зарядно сигурно за около 20 и излиза, че цената от 120лв си е почти възможна. Батериите обаче са подозрително евтини, трябва да дойдат след десетина дни от Австралия и не знам какво ще пристигне, ако изобщо пристигне нещо.
В никакъв случай не твърдя, че винтоверта от продавалника е Макита, напротив очевидно менте е. На оригинала патронника е друг, законтрянето не е с ръка, а си е вътре и батериите и зарядното са различни.
Така или иначе това си е възможен бизнес.
Пак от собствена глупост си поръчах един перфоратор Бош за 20 паунда с две прецакани батерии, които лесно мога да оправя и ще си имам хубава машинка за около 40 паунда, която обаче просто не ми е нужна и ако имах време и желание може да я продам с добра надценка.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот Zinoto » Чет 03 яну 2019 10:59


Съмнявам се, че ще можеш да я продадеш с добра надценка, освен случайно поради причината, че вече има огромно предлагане на всичко, а и почти всички знаят за ибей, алиекспрес и т.н. Във всеки бизнес вече за да купуват хората от теб им трябва причина. Дали ще е по препоръка от приятел, дали магазина ти ще е на твоята улица или някакви неща от сорта на клубна карта. Може и на принципа заради нещо на промоционална ниска цена отишъл до определен магазин и се сетил, че му трябва и друго. Търговията не е това, което беше.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот MMX » Чет 03 яну 2019 11:21


Като гледам надписът Макита на обявата в OLX е на по-различно син фон отколкото останалата пластмаса по корпуса. Най-вероятно е подменена плочката с марката, а останалото се продава под друго име - както му казват оправдателно "реплика". Един произвежда реплики без име, друг на черно продава само малка пластмаса с надпис и накрая имаш "маркова" стока. Такъв "бизнес от вкъщи" не е много по-различен от циганите, които ти продават STIHL на улицата на безценица.


Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот M.Georgiev » Чет 03 яну 2019 11:48


Предвид хем евтините и същевременно "оригинални" стоки: Няма да е лошо да си свалят розовите очила някои хора, поне от време на време, в тяхна полза ще бъде.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот MMX » Чет 03 яну 2019 11:51


Мислят си, че в Ebay няма "цигани", а ги има и то доста. Гледаш рейтинг 99.5%, продава ти боклук. Оплакваш му се, оня готов да върне парите само да му пишеш положителен рейтинг. Просто си купуват рейтинг и чрез него мамят по-търпеливите.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот ktamen » Чет 03 яну 2019 13:53


Zinoto написа:Съмнявам се, че ще можеш да я продадеш с добра надценка, освен случайно поради причината, че вече има огромно предлагане на всичко, а и почти всички знаят за ибей, алиекспрес и т.н. Във всеки бизнес вече за да купуват хората от теб им трябва причина. Дали ще е по препоръка от приятел, дали магазина ти ще е на твоята улица или някакви неща от сорта на клубна карта. Може и на принципа заради нещо на промоционална ниска цена отишъл до определен магазин и се сетил, че му трябва и друго. Търговията не е това, което беше.

При 5 пъти по-ниска цена ще я продам много лесно, проверявал ли си колко струва най-евтиния син перфоратор бош с две батерии? Освен това имам и достатъчно познати, които биха се заинтересували и на които мога да дам и гаранция.
За щастие някой е предложил повече от мен и ме е отървал от занимаване с глупости. Обаче ако ми трябваше допълнителна работа, щях да купувам подобни машинки и да ги продавам в продавалника. Ако стоката е качествена и евтина ще се продава добре. На обектите, където съм работил, много често се питаме за инструментите - добър ли е, колко струва и прочее и подобни диалози бързо ще ми създадат добро име.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Допълнителен доход от вкъщи

Мнениеот MMX » Чет 03 яну 2019 14:33


Е, значи си видял начална цена за търг и си решил, че е на безценица. Много неща, които се продават за по 800-1000$ тръгват от 1 или 10. Така че си сложил тигана, а рибата в морето.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 78 госта