Трябва ми помощ от юрист

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот joro_kem » Нед 11 авг 2019 17:07


ivuchev написа:Тука във форума едва ли ще намериш юрист.
Точно тук има няколко [emoji6]




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 11 авг 2019 17:08


Изобщо не му е нужен юрист.
Да прочетат всички Закон за етажна собственост.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот Pichaga » Нед 11 авг 2019 18:20


тоо юристи има хаха
първо за комина
покрива е обща част качваш се оправяш си го а ако си по нагъл може да ги работиш че и комина е обща част и да поемат разходите съобразно процентите от общите части, които притежават и те
за покрива 100% обща част разходите се делят съобразно притежаваните от вас идеални части
сега сумата е голяма примерно-намираш си и ти фирма правят оглед виждат какво трябва да се прави, ако е нужно и дават оферта
ти с нова нот покана им казваш твоята цена която е примерно 3000 лева и ги каниш да обсъдите тия разходи
неприятна работа общо взето, като всяка орташка работа


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот stardreamer » Нед 11 авг 2019 20:20


Колега, не ти трябва да четеш "ЗАКОН ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ", а закона за собствеността, тъй като доколкото разбирам сте 3 етажа/обекта, а тогава не сте в режим "етажна собственост", а се управлявате по "ЗАКОН ЗА СОБСТВЕНОСТТА".
На съм юрист, но се надявам това да ти даде някакъв ориентир.


Потребителски аватар
L_ZAREV
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 02 сеп 2006 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот L_ZAREV » Нед 11 авг 2019 20:29


Колегата ме е изпреварил за Закона за собствеността. В този ред на мисли е важно кой има по-голям дял в общите части. Ако не си ти - лошо. Погледни след чл. 30 на въпросния закон.


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот JoJoooo » Вто 13 авг 2019 10:34


Тази вечер имам среща с адвокат в града. Докато разговарях по телефона и обяснявах, че дори и да трябва да платя. Съседа от къде на къде ще прави оглед самостоятелно и ще ср съгласява. След 3-4 дни щели да почват покрива един друг съсед чул от някакви майсторчета в града. Адвоката каза ( идваш пишим един отговор на нотариалната ИМ покана "Че ти нямаш достъп до покрива 3 години подред за да си изчистиш комина", а дори и да стане така че да плащаш ще напишем втори отговор, че не си съгласен с тази оферта изготвена само помежду им искаш да участваш и ти в огледи на покрива с други фирми) тази вечер след срещата ще напиша повече...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1628
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот MMX » Вто 13 авг 2019 11:05


toraborat написа:Да не се е разтекло нещо още тогава и да са се изнервили? За покрива е ясно, дели се сметката.

Аз доколкото разбирам тоя ремонт на покрива няма общо с комина. Просто са решили да оправят покрива и като знаят какви са отношенията са тръгнали по този начин. Само че какво пречи да са платили 5000лв и да ти показват документ за 7000? Не е ли трябвало да пратят подобна покана преди да започне рамонта за да докажат, че не си оказал съдействие. Пак ще трябва да ги псуваш. Всъщност не разбрах тоя ремонт минал ли е или предстои? Останах с впечатление, че вече е станала работата и ти вадят сметката.


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот JoJoooo » Вто 13 авг 2019 13:38


Не колега ремонтът не е минал, а предстои в идните дни и ми съседа се е съгласил на тия пари без нов съгласие. Довечера ще видим като прочете адвоката поканата...


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот JoJoooo » Сря 14 авг 2019 20:14


Бяхме при адвоката. И се разбрахме, че дори и да трябва да платим не сме съгласни с тази тяхна оферта. И другото което, е че в поканата която ми дойде пише че има оглед от общината за който не съм информиран нито писмено нито устно захвана се и за него. А най накрая написа " Искам да ми предоставите офертата която е направена от фирмата, документите от общината не сме съгласни с тази сума искаме да видим и други оферти в мое присъствие. Искаме да видим документите на фирмата за професионална квалификация за всички работници договорите и т.н... И искам да видя и разрешително за строеж по чл... .... .. (там на кой член) ако евентуално се започне ремонт на покрива без аз да съм подписал и прегледал всички документи ще сезирам районна прокуратура Карнобат и Бургас" днес подписах 3 екземпляра и пратиха покана на него и др 2 нз за кого са до сега съм платил такси 48лв при нотариус


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1628
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот MMX » Чет 15 авг 2019 10:16


Събирай си бележките за плащане при нотариуси и адвокати. За всеки случай.


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот JoJoooo » Чет 15 авг 2019 14:24


Добре колега. Но като цяло как е пристъпил адвоката според вас?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1628
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот MMX » Чет 15 авг 2019 14:46


Това с гледането на договорите и квалификациите звучи като заяждане. Накрая ти ще решиш да предложиш по-евтина фирма и ще те затапят, че хората им нямат документи за квалификация.


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Трябва ми помощ от юрист

Мнениеот JoJoooo » Пет 16 авг 2019 6:20


Колега дори като заяждане да бъде Току виж са се отказали да ремонтират покрива аз нямам проблем да си го ремонтирам Те започнаха да се заяждат в началото. :)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ZEDYCUS и 81 госта