Спешно се нуждая от съвет!!!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Спешно се нуждая от съвет!!!

Мнениеот driver » Вто 12 апр 2005 11:45


Ще продавам колата си и имам проблем: купувача иска да му я дам на разсрочено плащане и аз се притеснявам да не ме изиграе. Значи, колата я продавам за 5300 лв., купувача иска да ми плати 3000 лв. и останалите в срок от 1 месец. Ще направим пълно каско на колата и после при нотариус за договор. Колата няма да му я прехвърлям докато не ми плати и останалите пари. Въпроса ми е дали може по някъв начин да ме прецака с останалите пари??? При нотариуса може ли да се направи нещо в моя защита при евентуални усложнения???
10х :(




Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Вто 12 апр 2005 11:51


Ти ако му направиш договор гледай в него да бъде описан "лизинга" и да пише примерно "в случай на неспазване МПС се изземва а първоначалната вноска не се връща" нещо такова :)


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Вто 12 апр 2005 11:53


pinci написа:Ти ако му направиш договор гледай в него да бъде описан "лизинга" и да пише примерно "в случай на неспазване МПС се изземва а първоначалната вноска не се връща" нещо такова :)

Тва задължително ще го направя! Притеснява ме дали може да намери няква вратичка1 :? ?


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Вто 12 апр 2005 11:55


Не съм чак толкова компетентен, дано някой "юрист" от форума да каже :)


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Вто 12 апр 2005 12:05


aбе едно мое приятелче си беше продал колата на лизинг. вече 2 ра година не може да си прибере остатъка от парите. Оня изчезна като дим. МВР, КАТ, митници, гранични власти..... никой не ебава. Оказало се, че оня излязал от БГ. И граничарите го пуснали с чужда кола.... Риск си е да я дадеш така


Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Вто 12 апр 2005 12:40


защо не му кажеш че като ти плати остатъка от сумата, тогава ще подпишете договора за покупко-продажба, а за сумата дотогава направете предварителен договор или квитанция - разписка, че си получил парите.


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Вто 12 апр 2005 12:57


След като останалите пари са само за 1 месец няма да има проблем със запис на заповед - тя има валидност 1 година и от нея няма мърдане....


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Вто 12 апр 2005 12:57


уориър е най-близо...
имаш договор, нотариално заверен...пък няма да я прехвърлиш...не става прехвърлянето е с договора, а регистрацията в кат е допълнение, но ти вече не си собственик, тоя пич отива в кат с договора и си я регистрира и после ареееее чао....
най-добре е предварителен договор, разписка за парите, срок за плащане на остатъка, срок за подписване на нотариален договор и пълномощно да я кара през това време, но в пълномощното задължително срок на валидност, примерно 1 месец /в тоя срок трябва да ти плати парите/ ..и пак има риск


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Вто 12 апр 2005 13:17


Pichaga написа:уориър е най-близо...
имаш договор, нотариално заверен...пък няма да я прехвърлиш...не става прехвърлянето е с договора, а регистрацията в кат е допълнение, но ти вече не си собственик, тоя пич отива в кат с договора и си я регистрира и после ареееее чао....
най-добре е предварителен договор, разписка за парите, срок за плащане на остатъка, срок за подписване на нотариален договор и пълномощно да я кара през това време, но в пълномощното задължително срок на валидност, примерно 1 месец /в тоя срок трябва да ти плати парите/ ..и пак има риск


Добре бе след всичко това, какъв е риска да ме метне?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Вто 12 апр 2005 13:25


ами да не ти плати остатъка и да си я кара с изтекло пълномощно, тогава трябва да писнеш в полицията, че ти я е откраднал...но в никакъв случай не подписвай нотарилен договор без да си взел всички пари и не му давай големия талон, само малкото талонче, за да не я прехвърли без да разбереш как...


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Вто 12 апр 2005 13:33


Pichaga написа:ами да не ти плати остатъка и да си я кара с изтекло пълномощно, тогава трябва да писнеш в полицията, че ти я е откраднал...но в никакъв случай не подписвай нотарилен договор без да си взел всички пари и не му давай големия талон, само малкото талонче, за да не я прехвърли без да разбереш как...

Ако духне извън страната кво правим?


Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Вто 12 апр 2005 13:40


Виж сега след като е толкова отворен, плаща ти едната част сега а ти му даваш колата едва след като плати последната вноска. :D
Един месец не е чак такъв период :lol:
Като междувременно подписвате документ за получените от теб пари и че собствеността ще се прехвърли след погасяване на последната вноска. :wink:


zews
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:32
Автомобил:
Двигател:

мисли добре

Мнениеот zews » Вто 12 апр 2005 13:43


аз не бих я дал.с такива договори той може да я кара като "обсебена".така само 1кратно влиза в полицейските бюлетини и после никой не го закача.така може спокойно да я заложи или продаде на 4асти.не рискувай


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Вто 12 апр 2005 13:44


D r i v e r, вземи капаро (примерно 1000 лв.) с документ, ако трябва нотариално заверен и след един месец да дава цялата сума (до 5300) и толкава. И тогава взима колата, ако не е навид има и други купувачи, да не единствения който търси Венто!?!?

Последна промяна от brabus на Вто 12 апр 2005 13:45, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Вто 12 апр 2005 13:45


а що не му кажеш да дръпне един потребителски кредит за остатака от сумата, и да не те занимава с глупости? става за 2 дена цялата процедура, и така и 2та сте покойни...
имам и друга идея - резваш с флекса половината кола, и като ти плати другата част му даваш остатъка от колата ... не можах да се сдържа :lol: :lol: :lol:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 249 госта