Тема за бирата.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот cekoman » Сря 05 окт 2016 9:57


Това лято само бургаско!Това е бирата за мен,поне докато не я развалят!




Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот Stefan » Сря 05 окт 2016 11:55


Не съм маханджия, пия всякаква :mhihi


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот Водния дух1 » Пет 07 окт 2016 19:38


И аз съм за бургаското.Особено в Гърция ,дето бирата е 2-3 евра,бургаското от багажника си беше направо супер.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 07 окт 2016 21:40


Каменица Старо пиво ми допада доста и от известно време съм на нея. Бутилката от 400мл ми идва много приятна като мярка. :beer


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот ABSOLUT » Съб 08 окт 2016 12:43


Последния път за в Гърция си взех 8 стекчета Старобърно директно от склада на Аванти за 1,46 лв. бройката.


realprofesora
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 9:05
Автомобил: GolfIII
Двигател:
Местоположение: СтЗагора0877046889

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот realprofesora » Чет 20 окт 2016 14:17


Загорка Ретро, какво друго.


Потребителски аватар
yobremove
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 23 фев 2013 9:48
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.9 AHF
Местоположение: Pernik

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот yobremove » Чет 20 окт 2016 15:20


+1 за Загорка Ретро.


realprofesora
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 9:05
Автомобил: GolfIII
Двигател:
Местоположение: СтЗагора0877046889

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот realprofesora » Чет 20 окт 2016 16:34


yobremove написа:+1 за Загорка Ретро.

На 50 съм и 25та година работя в пивоварна...всеки може да се досети коя. Фен съм на бирите и имам много изтънчен вкус- усещам хмела, захарността и алкохолното съдържание, послевкус и плътност на платото. Та доста бири съм опитвал, но най са ми по вкуса Ретрото и Бургаското. Каменицата ми сладни..но както са казали на вкус и цвят приятели няма. Та кой каквато му харесва да пие, само да е щастлив.
Наскоро опитах няколко вида Норвежка бира понеже жена ми работи там и срещнах доста добри екземпляри. Румънска опитах началото на пролетта и там останах приятно изненадан.
Наздраве и пийте отговорно и умерено. Никога не сядайте зад волана след употреба на алкохол и опиати.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот gergeto » Чет 20 окт 2016 19:18


realprofesora написа:Та кой каквато му харесва да пие, само да е щастлив.


А е това вече е тост на място.Аз ще трябва да понамалявам газираното,щото зимно време гърлото се обажда по-често,но наздраве от мен на всички останали фенове на бирата. :beer


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот Водния дух1 » Чет 20 окт 2016 19:43


На мен даже и зимата с вечерята си ми върви биричката.Миналата седмица жената взела PERLENBACHER от лидъла и да ви кажа честно доста ми хареса.Опитайте я.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот stefarata » Чет 20 окт 2016 21:09


От година насам само Астика ПВЦ-бутилка. Другите Бг марки ги развалиха


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот betaserk » Чет 20 окт 2016 21:16


Каквато е на акция в Била, от една страна пестя някой кинт от бири/имам дете и трябва да си правя сметката/ от друга е добре да се сменя да не е една и съща, в бирата има доста вредни неща слагани за да издържи с години, ако някой пие една истинска бира тя ще се вкисне след няколко часа, тая бира в магазинната мрежа е пълна с боклуци. Пия я всеки ден по една, но сменям за да не е само една и съща, а ако някой може да се сдържи да не я пие още по добре. Това е лично мое мнение и не скандирам за него, просто казвам, а всеки си има глава на раменете.


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот BG_POLICE » Чет 20 окт 2016 23:17


betaserk написа:Каквато е на акция в Била, от една страна пестя някой кинт от бири/имам дете и трябва да си правя сметката/ от друга е добре да се сменя да не е една и съща, в бирата има доста вредни неща слагани за да издържи с години, ако някой пие една истинска бира тя ще се вкисне след няколко часа, тая бира в магазинната мрежа е пълна с боклуци. Пия я всеки ден по една, но сменям за да не е само една и съща, а ако някой може да се сдържи да не я пие още по добре. Това е лично мое мнение и не скандирам за него, просто казвам, а всеки си има глава на раменете.


:screwy Как ти хрумна това което го написа? Айде да предположим, че може в някои бири да има някакви съставки, които не им е там мястото, но твърдението, че "ако някой пие една истинска бира тя ще се вкисне след няколко часа" направо ме преби :eek Ако беше така, бирата която вече над две години си правя вкъщи трябваше да я изпивам за няколко часа, а не вярвам да се справя с 25-30 литра на веднъж :icon_lol Колега, в ОГРОМНА заблуда си! Истинска домашна непасторизирана, нефилтрирана и абсолютно без никакви консерванти и стабилизатори бира може да стои в хладилника на постоянна температура и далеч от пряка слънчева светлина дори година! Да не говорим, че има стилове бира, които могат да издържат дори 10 години (разбира се, те са с алкохолно съдържание 10-12% и нагоре и с много добавен хмел, който е естествен консервант). Та който не вярва да дойде да сварим у нас бира и да провери дали ще се развали за няколко часа :beer


realprofesora
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 9:05
Автомобил: GolfIII
Двигател:
Местоположение: СтЗагора0877046889

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот realprofesora » Чет 20 окт 2016 23:57


Mили колеги, тези които мислите, че в бирата има консерванти, само си помислете-Защо бирата се ПАСТьОРИЗИРА и се хаби енергия за този процес който не е никак евтин, след като има консерванти в нея. 25та година съм в бранша и мога да ви заявя няй-отговорно-Няма консерванти и Е-та в бирата. Има само пастьоризация-пропарване над 60*Ц .за да се убият веществата които развиват процеси на разваляне на бирата. Всеки ден пия по поне 4 бири и все още съм жив, 50 годишен изглеждам като на 39...може би е от консервантите. Майтап. А на колегата с болното гърло зимата ще му кажа само едно голямо наздраве с една студена бира..не спирам да я пия целогодишно.
http://prikachi.com/images.php?images/231/8941231i.jpg


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Каква бира пиете?

Мнениеот betaserk » Пет 21 окт 2016 7:59


Ок тогава, значи няма да се притеснявам :smile Един апптекар тука ми напълни главата с консерванти :icon_lol Колега, щом си правиш домашна и е така няма да се притеснявам тогава. И да има нещо се надявам да е минимално, аз пия по една, защото не мога да спя ако изпия повече. И аз пия целогодишно биричка, друг алкохол не признавам.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта