Катерици от зоомагазин?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Катерици от зоомагазин?

Мнениеот nokiangage » Сря 02 мар 2011 9:58


Здравейте, някой купувал ли е жива катерица от зоомагазин за домашен любимец, защото ми трябва да купя за вътрешен майтап и имам идея да си я гледаме...Една позната каза, че от София някъде си е купила преди време за 5-6 лева, но това не ми изглежда реално! На първо четене Google изкара един-два зоомагазина и продават за по 250 лева...Някой да е купувал или гледал такова диване колеги?




Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот scuba » Сря 02 мар 2011 9:59


Kaтерица в домашни условия няма да издържи повече от месец! Коворя за КАТЕРИЦА, ане за чинчила примерно. Иначе тука с/у мен и хиляди катерици.. Ела си налови някоя


mmakavelii
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч-София

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот mmakavelii » Сря 02 мар 2011 10:01


Колега в исток има един зоомагазин там видях катерица и цената беше 110-120 лева някаде ;)


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот nokiangage » Сря 02 мар 2011 10:04


Е не може ли в сравнително голяма клета да се гледа и някой път да я пускаш извън нея? Имам познати, които са гледали маймуни и катерици, но е било преди дооооста време и не могат да ми помогнат...Катерицата хапала бая отначало, а маймуната не била много подредена - разхвърляла всичко.


Потребителски аватар
Presian
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 17:30
Автомобил: VW Golf
Двигател: BAG
Местоположение: Пловдив

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот Presian » Сря 02 мар 2011 10:18


scuba написа:Kaтерица в домашни условия няма да издържи... чинчила примерно.


Мдам...съгласен съм с водолаза...
Ако настояваш да притежаваш малък гризач, си вземи чинчила. Говори с колегата memberlist.php?mode=viewprofile&u=112385 , той май че си взе чинчила


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот maxpayne » Сря 02 мар 2011 10:43


nokiangage написа:Е не може ли в сравнително голяма клета да се гледа и някой път да я пускаш извън нея?

Що мъчите животните така не знам, ти как би одобрил да живееш в сравнително голяма стая и някой път да те пускат да се разхождаш и на двора? Катерицата е диво животно, иска да се катери и тича на воля, то хубаво ще и се радвате ама помисли си за животното дали ще му е добре.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот vaskoto1 » Сря 02 мар 2011 10:48


maxpayne написа:
nokiangage написа:Е не може ли в сравнително голяма клета да се гледа и някой път да я пускаш извън нея?

Що мъчите животните така не знам, ти как би одобрил да живееш в сравнително голяма стая и някой път да те пускат да се разхождаш и на двора? Катерицата е диво животно, иска да се катери и тича на воля, то хубаво ще и се радвате ама помисли си за животното дали ще му е добре.

:applause: :!: :idea:
жена ми стеня за папагал. дълго живеели блаблабла... ама като й показах на няколко пъти по нешънъл джиографик как летят на ята по амазонка и как изглеждат там-съгласи се че на това не му е мястото в клетка да плещи тъпотии...
това е валидно за всякакво животно-всички се мъчат и стопани и животни...
куче да имаш-ако си с къща с двор поне-да! да тича, да рови, да прави каквото му е кеф...
който гледа куче в апартамент знае каква е мъка понякога, лае, комшии смърдят... въши си работата насам-натам, трябва да го учиш кое какво-мъка за всички...
животните не са да ги изложиш в кутия и да си ги гледаш... те си искат своето! :dummy:


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот Vizor » Сря 02 мар 2011 10:48


Приятел в една фирма в Бургас си имаше катерица в тях. Докато работехме заедно катерицата (КАТЕРИЦА НЕ ЧИНЧИХУИОУА или там както е) си беше жива и си я пускаше да си се разхожда в тях. Интересното е, че само той можеше да я докосва. Имаше една ОГРОМНА клетка за нея и тя сама си се прибираше като дойде някой на гости.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот nokiangage » Сря 02 мар 2011 11:02


Идеята ми е клетката да бъде доста голяма и за да не е сама животинката да има и още една за компания, за да не се мъчи...Е напълно съм наясно, че клетката няма да замести гората около Вършец примерно, но все пак съм готов да закупя/направя всички удобства... Сега чакам отговор от колега с информация за чинчила, но все пак значи мислите, че няма как да стане "номера" с катерицата... :(


Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот Syncro » Сря 02 мар 2011 22:25


vaskoto1 написа:жена ми стеня за папагал. дълго живеели блаблабла... ама като й показах на няколко пъти по нешънъл джиографик как летят на ята по амазонка и как изглеждат там-съгласи се че на това не му е мястото в клетка да плещи тъпотии...

Не си прав :D
Тези папагали са родени в клетка и ще умрат в клетка. И да го пуснеш в негова среда пак ще умре. Специално папагалите на пазара в България се отглеждат в изкуствена среда ( е не в инкубатори де) и си се радват на "затворения" си живот. До мен има два гаража с папагали - всеки избягал е обречен, ако не успеят да гo хванат.

П.П Всички отглеждани от мен животни са на максимално позволяваща за тях свобода (затова и никога няма да гледам рибки)


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот Ivailo » Сря 02 мар 2011 23:36


Обясних ти за чинчилата, сега за катерицата mhihi
Един приятел си беше купил, но тези декоративните са ДОСТА по-малки от тия, дето подскачат по дърветата..
Утре ще го питам жива ли е още и за повече подробности...


plavy
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 31 май 2011 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Montana

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот plavy » Вто 18 май 2021 8:50


Имам едно на около 8 седмици. Намерихме го измръзнало преди месец и го хранихме с мляко. Сега яде и суха храна. Много е забавен, но нямам възможност да се грижа за него.
Искам да го продам.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 888
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот MamaMy » Вто 18 май 2021 22:16


Познати гледаха катерица. Намериха я като малка в парка. Прибраха я в къщи и никога не са я затваряли в клетка. В хола вкараха един пън метровка на който предварително пробиха дупка около 25 мм дълбока не повече от 60мм. За една нощ катеричето си изкопало тристаен или мезонет вътре. Не разбрах точно. Като му ходих на гости това полудя. Първо се кри в дупката и ме гледа 2-3 мин от вътре. Като се престраши дойде до мен и ме помириса, но докато не го гледам. Накрая ми ровеше из джобовете защото имах в единия малко слънчогледови семки. Само ги надуши. В тях кафето си го пият със захар на пакетчета. Той ги раздава на всеки на ръка и предупреждава да си ги вардите. Това малкото яде от захарницата. Като я скрили в шкафа направило дупка на шкафа където била. Нагризало е холната маса, секцията, вратите отгоре и дървените корнизи. Тича из стаята със скоростта на светлината. Тича по диваните и фотьойлите странично. Виси по пердетата и най-лошото ака в полет. Докато скача от пердето върху теб или върху друга мебел пуска бомбички. Голямо диване е и като се измори си влиза в дупката и само едно око блести от вътре. Не дава много да го мачкат иначе е гальовно. Като чопли семки ги държи с ръце като човек само където ноктите са му дълги колкото пръстите по 10мм. След всичко това аз не бих си взел такъв дзвер. Имам чувство, че това е само една малка част, но толкова съм видял. Това всичкото го написах само за да не се прекара някой. Ти си решил да се отървеш и с първо мнение се регистрира само за това и писа в тема от преди 10 години.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Катерици от зоомагазин?

Мнениеот joro_kem » Сря 19 май 2021 11:56


MamaMy написа:Ти си решил да се отървеш и с първо мнение се регистрира само за това и писа в тема от преди 10 години.
не само, като чета и някой уеф търси :mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 144 госта