Проблем с комина. Давайте съвети.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот hooligans » Чет 07 апр 2016 22:29


Дупките еднакви ли са?




leo18
Мнения: 50
Регистриран на: Пет 20 юли 2012 13:26
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.6 AKL
Местоположение: Видин

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот leo18 » Чет 07 апр 2016 23:28


Колеги, май някой ви е сложил шапка :mhihi


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот lokva » Пет 08 апр 2016 18:49


при мен за 8 етажа отворите са три в един комин. комбинирани са през три етажа
1-4-7
2-5-8
3-6


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот Iezekil » Пет 08 апр 2016 19:31


Как пък ги установи така точно?При нас не е така,имам приятел на 5-ти етаж и коминското му тяло е доста по-тясно отмоето.Ако беше както казваш,то на 1 и 8 етаж ще са еднакво широки телата.
hooligans написа:Дупките еднакви ли са?
Да,и са в комин висок метър.Отдушниците на баните са с тръби,стърчащи също,а наравно на покрива,с железни решетъчни шапки има и други дупки, за отводняване.Те са свързани с пластмасови тръби,минаващи също през баните.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот lokva » Съб 09 апр 2016 20:13


ако човек се качи на покрива се вижда съвсем ясно какви са отворите. блока в които живея е строен 85- 86 година от предварително изляти бетонни тела. и нико и не си е правил труда да прави отделни коминни тела в зависимост от това на кои етаж ще се поставят. има само една розетка за почистване на комина която се намира в мазето.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот Iezekil » Нед 10 апр 2016 19:36


Ако комина е един и всеки етаж се подкючва към него/което обяснява разширяването му в стаите нагоре/-може да е с една розетка,а по етажите да се спасяват.Ама на 6 или 3 дупки в комина на покрива,на кой се пада розетката?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот Pet_rov » Пон 11 апр 2016 12:19


На никой не се пада, защото на нашия комин отвора при розетката е правоъгълен - имам предвид, че не е разделен на тръби. Така всичко от комините пада долу при розетката.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот lokva » Пон 11 апр 2016 20:00


при мен комина е затапен в посока надолу. а около метър по нагоре прави някаква чупка и се включва в главния


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот Iezekil » Пон 11 апр 2016 21:33


Дали в главния,или в комина и на горния съсед?Май колкото блока толкова модели.
Pet_rov написа:На никой не се пада, защото на нашия комин отвора при розетката е правоъгълен - имам предвид, че не е разделен на тръби. Така всичко от комините пада долу при розетката.
При вас е така,при нас може би няма розетка,всеки затапен надолу,като наколегата и мен,чисти докъдето може да бръкне.Само дето това с отвора не горазбрах твърде,комините не са с тръби и са си правоъгълни.Розетката е кръгла,заради буриите.Другото,дето му викаме розетка/и може да ни обърква в случая/,даго наречем "ревизия".


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот Pet_rov » Вто 12 апр 2016 12:32


И в нашия блок комините са както казва колегата lokva. Аз не се изразих добре - коминските тела са паралелепипед ли беше. А отвора за кюнеца си е кръгъл. И да, ревизия се казва. Която обаче трябва да е уплътнена добре, защото смуче ли въздух оттам, работата на комина се влошава. Мисля, че коминските тела над ревизията до комина на 1 етаж не са разделени на секции. Секциите започват от 1 етаж нагоре. Но може и да бъркам.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот viksanlg » Сря 13 апр 2016 20:59


Тези, които ги наричате квадратни са зидани двойни комински тела.Тези които вътре са с кръгъл отвор като в моя вход са ляти.Като цяло не са много начините на илизане от розетката в централния комин.По принцип ако са зидани се влиза от розетката и едно тяло нагоре докато се изравни с плочата на горния етаж,слага се едно вдойно тяло което се явява "тапа"и влиза чрез тази тапа есобразно в централния комин.При мен където е лят от розетката комина ми продължава директно нагоре и стига на 15-20 санта под розетката на съседа отгоре и чак тогава се включва в централния комин чрез една лула(но няма пряка връзка между моята розетка и съседа отгоре),а иначе централните комини също имат лули на по-новите блокове и си разменят местата най-отгоре,като по този начин се увеличава тягата допълнително и уж се самопочиствали ама такова нещо като самопочистващ комин няма!Ако не го почистиш,ще го запалиш!Входа който аз живея е направен на практика от моите съседи (защото всички в него някога са работели в домостроителния комбинат) и никой не искаше да почиства комините, защото видиш ли те "сами се чистели" и като пламна единия преди 5 години ела да видиш на 9 етажа какво става ....розетките червени.Огъня се разпространява абсолютно навсякъде без значение секциите на комина.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот Iezekil » Чет 14 апр 2016 20:10


Сетих се,как на приятела ми на 5-ти етаж се запалиха тапетите в стая,в която нямаше печка.Запалиха не е точната дума,просто се появи черно петно,което застрашително нарастваше,но на практика тапетите изгоряха.В тях също нямаше розетка за почистване.
А бабата под мен на 7мия се топли само от широкото комминсо тяло.На практика едни 5 комина минават от там/и в къщи де,ама аз си паля печката,че съм на парно/.


donko_r
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 28 фев 2017 12:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот donko_r » Вто 28 фев 2017 13:17


Здравейте,
И аз имам проблем с комина. Живея на 6 от 7 етажна панелка. Комшията под мен пали печка и започва леко да намирисва. В момента като включа аспиратора в кухнята и става ЛОШОООО. Правих ремонт на апартамента миналото лято ( тогава го купих ) и комина е облечен с гипсокартон. Снощи реших да намеря проблема. Зазидах ревизията ( или както му се казва там където трябва да се включа в комина ), но продължава да мирише. Махнах перваза и направих малка дупка и :scare3 започна да духа и мирише многоо. Започнах да къртя картона и забелязах, че има на места фуги между комина и стените между 4 и 7 см и от там духа и мирише. Били са измазани с гипс когато е строен блока. Моля за помощ как да се справя с проблема. Ако напълня тези фуги ще спре ли да мирише? Да ли има пукнатина или фуга при снаждането на двете комини тела и как могат да се оправят?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот Pet_rov » Вто 28 фев 2017 13:33


Чакай сега. Аспираторът в същия комин ли е изведен?


donko_r
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 28 фев 2017 12:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с комина. Давайте съвети.

Мнениеот donko_r » Вто 28 фев 2017 13:40


Не.
Той е в друга стая. Но като го включа и огъва вратите :h020



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта