Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот rokera671 » Пет 07 сеп 2012 21:20


Кажете ,има ли шанс пушач минал на електронна цигара да ги откаже?Защото масово гледам как се пуши така!!




Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот nokiangage » Пет 07 сеп 2012 21:28


Масово, та като казвам амсово имам предвид над 85% от колегите ми почнали "дигиталки" не са пипали от повече от половин година, цяла година та и повече... Но пък имам и такива колеги, които си минаха пак на обикновени цигари - според мен зависи от воля и нагласа. Аз вече около 2 месеца не съм палил обикновена цигара, с Парламент 16 мг ми е течността (равнявало се май на 1,6 мг от истинските) и се ядва.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот quattro^^ » Пет 07 сеп 2012 22:40


майна аз нямам намерение да пафкам електроника за сега много дълго, но предпочитам за в бъдеще да пафкам от нея чат-пат отколкото да пропуша от тютюневите.аз поне я ползвам като нещо което да ми помогне да си превъзмогна навиците да пуша цигара, ся на мен ми е достатъчно че примерно снощи лек моабет пийнах 6-7 бири и бях единствения който не пуши от масата, но когато ми се приискаше вадех си моята цигарка и си пафках и удържах без да се замислям много много.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот rokera671 » Съб 08 сеп 2012 8:12


Така е много кофти!!Непушач в компания на пушачи.И ако си в процес на отказване.......!!


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот quattro^^ » Съб 08 сеп 2012 14:33


знам знам, направих малка агитация за отказване от цигарите след това и презентация на ел цигара, но не се радвах на голям интерес :lol:
честно казано най-много ме стимулира една проиятелка: ти пушеше много няма да можеш няма смисъл...


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот onazi » Съб 08 сеп 2012 14:52


Браво на колегите които са успяли!
Това цигарите какво гадно нещо саа..
Аз не мога да ги откажа :dummy: не пуша 2-3 дена и после пак :( но не защото ми се пуши, а защото вече ми е навик. Кофти навик!
А относно за електронните цигари, имам такава цигара, ама само си я имам.. не я използвам, супер смотана е!
Или от един път трябва да ги спираме или да се мъчиме с някакви цигари на ток, баси!
И все пак всичко е воля - която аз нямам mhihi


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот quattro^^ » Чет 15 ное 2012 19:11


ся те калъфи както и всички в журналистиката в тая държава с по-тъпи и по-подкупни и от бате бойко. що сега почнаха да пишат за ел. цигари?що никой не пише за тютюневите? в състава на антифриза 95% е етилен гликол , а в ел. цигара има пропилен гликол, глицерин и още няколко вещества.пропилен глиокола се използва в почти всяка козметика която може да си купите тъй че...
най-добре е без цигари каквито и да са ама от това няма печалба.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот predat0r » Чет 15 ное 2012 19:45


И аз реших да ги откажа.. Днеска цял ден не съм запалил нито една цигара... Някой ако успрял са ги откажи да даде някакви полезни съвети...


Потребителски аватар
inzovo
Мнения: 1128
Регистриран на: Нед 25 май 2008 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот inzovo » Чет 15 ное 2012 20:39


predat0r написа:И аз реших да ги откажа.. Днеска цял ден не съм запалил нито една цигара... Някой ако успрял са ги откажи да даде някакви полезни съвети...

Воля Братко :да:


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот predat0r » Чет 15 ное 2012 21:05


На какво да внимавам... Първите дни... Аз по принцип пуша от 9клас... От 5-6 години... Винаги си пуша когато съм на вън. У нас не си пуша защото нашите мрънкат унас всички са непушачи... Но отида ли на кафе с приятели веднага си паля...


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот quattro^^ » Чет 15 ное 2012 21:11


TiL написа:
quattro^^ написа:ся те калъфи както и всички в журналистиката в тая държава с по-тъпи и по-подкупни и от бате бойко. що сега почнаха да пишат за ел. цигари?що никой не пише за тютюневите? в състава на антифриза 95% е етилен гликол , а в ел. цигара има пропилен гликол, глицерин и още няколко вещества.пропилен глиокола се използва в почти всяка козметика която може да си купите тъй че...
най-добре е без цигари каквито и да са ама от това няма печалба.



Във всяка козметика с която си мажеш задника, но не е пушиш :063: Не си спомням точно, но и някакъв познат(от чужбина) ми каза, че там са забранени... Едва ли е измислица на журналята.

ся вземи прочети малко за ел.цигари,но без източника да ти е пресата. при пушене минимални дози се усвояват от организма, леталните дози от всяко от тези вещества са сума ти пъти по-големи от това което можеш да поемеш в течен вариянт, а в цигарата не се пие.отделно че 2 от съставките на течността ги има измежду другите 3000 съставки на тютюневата цигарка. ел. цигара е вредна ама и ти както всеки като види медиите и хич не си напъва пачата - тя хубаво е вредна ама колко е по-вредна сравнено с обикновенна?
другия въпрос е че няма контрол над тези стоки и ако пушиш от 1.5лв течност състава и може да е неясен, и по скоро не добре пречистени съставки.


Потребителски аватар
kakyra
Мнения: 244
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 20:30
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.6
Местоположение: Пловдив

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот kakyra » Чет 15 ное 2012 21:18


Отказвам ги с електронна цигара, тоест отказал съм ги май, защото преди няколко дена тръгнах да паля обикновенна цигара, такава каквато пуших докато бях пушач (пиянска изцепка) и щях да повърна. Като цяло съм доволен от тази ел. цигара, не мисля за цигари и тн. но с кафето явно имам гадния навик да дърпам нещо и да димя като кумин. Като изключим, че се пестят пари, дрехите не миришат, вкуса в устата е съвсем друг, венците не те болят, езика ти не е кафяво- жълт, просто удоволствието от първата "глътка въздух" сутрин ме стимулира да не ги почвам пак.
Отностно закона обаче за тютюнопушене съм за да върнат разделното пушене в заведенията, но и доакто бях пушач бях на мнение, че в дикостеките трябва да е забранено. Абсурд е да е законна продажбата на цигари, но да нямаш право да ги пушиш.
За колегите които спират в момента цигарите: Кураж, втълпете си, че цигарата е гадно нещо, по- спокойно с нервите в началото и ако почнете ел. цигара, не правете грешката да си кажете "1 цигара на ден няма да ми пречи". Избягвайте и напиването 1-2 седмици в началото, не е желателно ХИЧ :D :beer


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот dlug » Чет 15 ное 2012 21:24


predat0r написа:И аз реших да ги откажа.. Днеска цял ден не съм запалил нито една цигара... Някой ако успрял са ги откажи да даде някакви полезни съвети...

Най-лесният начин за отказване е просто да не палиш цигара. :) Табекс-мабекс-тия неща са на психическа основа. Всичко е в главата и в достатъчното количество воля. (дори в случая може да се нарече инат) Каквото и да става просто не палиш и така...


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот hidalgo » Сря 23 яну 2013 23:50


Колегата dlug е много прав - инат си трябва и това е. И трябва от веднъж - казваш няма да пуша и край!
Аз вече 10 дни от както не пуша след 7-8 години активен пушач. Не мога да кажа, че ми е по-добре още щот не ми е - има моменти в които ми се пуши не по една а по три наведнъж. mhihi Не използвам никакви помощни средства/медикаменти. Стимул ми е може би само цената на цигарите тук > £7. :lol: :lol:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот Ivailo » Чет 24 яну 2013 2:17


Ivailo написа:Ами, да споделя и моя опит...
Както повечето, започнах в 8 клас да пуша, от келешлък...
Пуших 5 години, после ги спрях за около месец, после пуших още една и ги спрях "окончателно" (заради жена mhihi ). Спрях ги с дъвки Nicorette.
Не пуших 5 години (студентските ми години!), като през цялото време ми се е пушило някой като запали покрай мен.
И ги започнах пак (пак заради жена mhihi ).
1 година по-късно пробвах пак да ги спра (пак с nicorette), успешно за 1 седмица, след което реших да прекратя спирането, защото станах твърде агресивен към околните :shock
Още 1 година по-късно дойде забраната, която ми беше последния нужен стимул, за да ги спра. Просто не е оферта да слизам 10 етажа, за да се тровя :screwy
Другото, което ме държи далеч от цигарите е крилото... Като тръгна да катеря баир сега ми е многократно по-лесно (въпреки, че не съм пушил има-няма месец)... Или си внушавам или дишам по-лесно :) Но дори и внушение да е - върши работа ;)

И.. да, пак съм дебел... Всеки ден ходя с метро на работа, като от стадион В.Левски до офиса (НДК) и обратно го минавам пеша (1.5км в едната посока)... Отделно, като ходя да летя, пак си пада едно мъкнене на крилото (20 кг) по баирите... Абе не е да съм се разплул и от колата в офиса и обратно, има движение, ама явно не е достатъчно.. Качил съм 3кг към момента... Опитвам се да ги сваля, защото ще си претоварвам крилото ако продължа, та и за това си имам стимул, ама баси, как ми се яде :(

Половин година по-късно - още удържам на фронта :)
Липсва ми.. навика
Някой като запали покрай мен ми се припушва... Много е хубаво, че не се пуши в кръчмите!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vocil и 57 госта