Пътуване до Италия с кола, магистрални такси и съвети?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1158
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: България до Италия

Мнениеот H2O » Вто 03 май 2011 7:19


Съмнителният написа:Кога е било това и би ли споделил цените за каюта какви бяха?

Трябва да намериш човек,който пътува редовно.Има такива линии,които карат с бусове.Около тях винаги се въртят други пътуваши редевно с леки коли.Така организират "група".Миналото лято за кола ми взеха 34Е,на човек 24Е.Уредих си и каюта за 30Е.Всичко на Игуменица е един голям пазарлък :Mr Green Fun Колкото наближава времето да тръгва ферибота по интересно става.Беше петък вечер.От 19:30 до 23:30 отпътуваха 4 ферибота.Става въпрос за "силен сезон" юли месец.




Потребителски аватар
pro
Мнения: 766
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 14:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: България до Италия

Мнениеот pro » Вто 03 май 2011 10:13


Съмнителният написа:Кога е било това и би ли споделил цените за каюта какви бяха?


pro написа:
Layer написа:
pro написа:Преди няколко дена се прибрах и наистина няма по добър вариант от този с ферибота :) цените нямат нищо с тези в саиотовете.... на всеки се взима различни пари.

не е лошо да споделиш цените, като прясна информация.


Аз пътувах с Фолксваген ЛТ35 дълга база и ми взеха 207Е за отиване и връщане и билети за 2-ма.За каюта ми искаха 467Е :screwy пътувах от Игуменица до Анкона


това беше Януари месец


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: България до Италия

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 03 май 2011 10:34


Може да се пътува за 30 евро може и за 300 зависи на кой ферибот ще се качиш и до къде ще ходиш


Потребителски аватар
al_volante
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 21:10
Автомобил: golf 3
Двигател: afn 1996
Местоположение: софия

Re: България до Италия

Мнениеот al_volante » Вто 03 май 2011 10:37


Всичко е до късмет,аз съм пътувал 8 пъти до Рим,минавал съм и през Гърция и през Сърбия,и честно казано в Гърция съм имал повече проблеми,последния път даже ме тарашиха на бариерата за влизане във ферибота и ми взеха бухалката :D сигурно да не направя атентат,а през Сърбия никви проблеми,само цигари ми искат :screwy ама им хванах цаката,винаги като минавам оттам си пуша viceroy и като ги видят затварят прозорчето веднага mhihi
п.с. не пътувайте с VENTURIS FERRIES,ужас!


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: България до Италия

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 03 май 2011 10:42


Що какво им е ? За малко пари точно те са хората :да:


Потребителски аватар
al_volante
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 21:10
Автомобил: golf 3
Двигател: afn 1996
Местоположение: софия

Re: България до Италия

Мнениеот al_volante » Вто 03 май 2011 10:50


Съгласен,обаче като ги сравниш с тези на SUPERFAST няма голяма разлика,а преди два месеца дажв бяха абсолютно еднакви,а такова ми е личното мнение за VENTURIS защото изкарах едно 21-часово пътуване до Бари с тях... :banghead:


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: България до Италия

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 03 май 2011 10:56


Хванал си промоция при Суперфаст предполагам защото иначе цените им са доста по високи за качеството спор няма че Вентурис е гадна гемия :beer


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Пътуване до Италия, магистрални такси и др?

Мнениеот Aprilia » Вто 24 яну 2012 2:01


Фериботите в момента са дърво яко, аз мислех с фери да пътувам сега зимата като се прибирах че исках и мотора да си докарам в Италия, ама 140 евра колата и аз :shock Едно време пътувах зимата на 80 евра колата и аз... Пък и гърците чувам че последно време глобяват за всичко и дебнели точно по пътищата към пристанищата :evil:

Пътувах си по царския път през Сърбия, Хрватска, Словения. Сърбия се минава лесно, полицайте сговорчиви хората топли хапва се вкусно и евтино, балканска работа. Магистралите около 12-13 евро нафта избягвам да зареждам в Сърбия, не е толкова евтина пък и съм чувал че не е много хубава. Не купувайте цигари и алкохоли от Сърбия че натам ще берете ядове.
На излизане първата работа е да погледнат за цигари без бандерол, ако имате повече от разрешеното-проблем. (аз не пуша и нямам повече инфо по въпроса) за алкохол до сега не са ми правили проблем, но аз обикновенно си нося не повече от 3 литра пърцуцка :oops: Гледайте да не се оливате 2-3л макс, ако сте повече хора може и примерно по 2л на човек, предимно за цигари се заяждат.

Хърватска. По границите страшни копелета, заяждат се за всичко, просят пари като за последно, един ми скъса зелената карта защото не му дадох подкуп death ако очевидно си иска по-добре дайте 5-10 евро, ама не се натискайте зорлем :wink:
Правда по границите няма да намерите, полицаи/митничари колят и бесят тва е положението. В Хърватска не спирам да зареждам и изобщо не спирам за нищо, кафето е 2 евро и е гадно и изобщо куната е по-скъпа от златото на някои места.
За малката магистрала на Хърватска (тази от Загреб до границата със Словения) има 1 тарикатлък, като питате колко ви казват 5 евро, казвате мога ли да платя с карта и автоматично таксата става 1 евро (хубаво е да имате 1 метално евро).
Като се загледате в светлинното табло ще видите че всъщност таксата е 5 куни, което са 70 цента, ама хърватина си прави добри пари защото цака всички по 5 евра mhihi mhihi Един ден се загледах и викам ама там пише 80 цента бе братко, ааа вика обръкано е mhihi викам айде да платя с карта и му подавам виза и той вика имаш ли 1 евро, та се спазарихме. Последния път като ми поиска 5 евро, викам имам 1, захили се и ме пусна mhihi :Mr Green Fun
Не че 4 евро са пари, ама защо той да пие 2 кафета, като мога аз :Mr Green Fun

Словения. Вече се влиза в цивилизацията, влизате ако колата ви е изправна иначе "голям проблем" дано не случите да ви спре полиция става страшно, трябва да имате всичко пълно оборудване и жилетки светлоотразителни за поне 2-ма души (ако пътувате с пасажери) иначе става и само с 1. Никакви афтърмаркет ксенони, крушки лампички и други подобни, тъмни стъкла отпред също не. Различни гуми- ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ, сетят ли се да погледнат размера на гумите- 300 евро за различни гуми. Размера и на 4-те трябва да е еднакъв :!: Шарката може и различна не е проблем.
Нафта се зарежда накрая на Словения до горе, нафтата е най-хубавата от целия ви път (по-хубава от италианската) и е мноого по-евтина от Италия. Винетката е 15 евро за 1 седмица, много внимавайте да не забравите да си купите !!!!! глобата е 2000 евро :!: . Магистрали за чудо и приказ. Внимавайте със скоростта, на тунелите ограничението е 100/110 и има камери, записват и след няколко километра ви настигат ОРГАНИТЕ на реда (особено нощно време е сразително). Ако все пак карате по-бързо от разрешеното внимавайте за коли от Ваг-групата, движат се с А5/С5/РС5 напълно цивилни, имат и А6-ци. Полицаите също са цивилни mhihi Застигат ви много бързо и обикновенно карат с по над 200 по магистралата, един щеше да ме отнесе докато изпреварвах с около 140-150 :shock

Италия. Нафтата скъпа в момента е 1.70евро на бензиностанциите (по магистралата е може би и 1.75-80) ако ви се налага да зареждате големи количества гориво в Италия отбийте от магистралата в градчетата е по-евтино с 5 понякога дори 10цента.
Магистралите са грубо 5-7цента на километър, от Триест до Торино (А4 е магистралата) са грубо 40 евро (към 600км).
В Италия се кара бързо скорост от 150км/ч по магистралата не е проблем, може да се кара и с повече, внимавайте само покрай гриловете (крайпътните бензиностанции) защото полицаите дебнат там както и покрай отбивки. Има система която следи средната скорост на колите и ако карате продължително с много висока скорост (180-200) може да имате проблеми. Но както казах 140-150 средна скорост е допустимо и не е проблем.
Внимавайте летния сезон за мотористи защото прелитат ниско с по над 200 mhihi и идват от нищото буквално, около милано особено е кошмар прелитат с по 200 отляво отдясно, очите на 4 :!:
В градовете ако спирате на много места престоя е само за по 2 часа (пише на табелата за колко време) и трябва да се окаже началния час на престоя (за това на колите от Италия има едни часовничета) ако колата ви е от Италия и имате такова на стъклото го настойте когато паркирате и имате 1 или 2 часа (пак казвам гледайте какво пише на табелата) на повечето места в Италия (без Рим) няма паяци и колата ще ви я вдигнат само ако паркирате напреко на улицата :063: най-много да ви сложат глоба на чистачката която няма нужда да плащате :lol: жабарите не си правят труда да издирват чуждестранни регистрации.

Да обощим: Магистрали до входа на Италия около 50 евро (от тях 15 винетка в Словения), най-добре зареждайте гориво в Словения и докато стигнете до Италия по-леко със скорстта

Това е в общи линии, някой ако го интересува нещо по-конкретно нека пита :Mr Green Fun


Потребителски аватар
kosam@
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 08 юли 2008 22:33
Автомобил: Lexus GS-300
Двигател: 2JZ-GE
Местоположение: Salzburg
Контакти:

България - Италия (Рим)

Мнениеот kosam@ » Пет 10 фев 2012 15:39


Ще пътувам следващата седмица до Рим. Отказах се от ферибота защото са вдигнали много цените. Интересува ме от къде да намеря информация за пътната обстановка в Сърбия, Хърватия, Словения и Италия. Също така къде се купува винетка, ако трябва. В Италия по коя магистрала ще ми е по евтино: Болония - Рим или Болония през Римини и Анкона. И в Сърбия минава ли се само с лична карта.


Потребителски аватар
kosam@
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 08 юли 2008 22:33
Автомобил: Lexus GS-300
Двигател: 2JZ-GE
Местоположение: Salzburg
Контакти:

Re: България - Италия

Мнениеот kosam@ » Пет 10 фев 2012 19:54


Благодаря за линка,за линка. Много полезна информажия.
Но сега се чудя от къде да мина. С ферибота през Гърция, ще ми струва около 320 евро 2-ма човека сме, а през Сърбия и т.н. около 310 евро. Като един път съм пътувал през Гърция и ще ми е по-лесно, а през Сърбия съм минавал много отдавна и не знам дали ще се оправя.


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: България - Италия

Мнениеот mufin » Пет 10 фев 2012 19:58


Ако сумата е еднаква, не се чуди
Карай Варна-Любимец-Ормени-Игуменица
Много по-спокойно, и си само в ЕС


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: България - Италия

Мнениеот bnick » Пет 10 фев 2012 20:01


До Италия, само в Белград може да се сбърка. При тази цена обикалянето през Сърбия е безсмислено според мен, много каране...


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: България - Италия

Мнениеот Aprilia » Пет 10 фев 2012 20:15


Преди няколко години живях близо до Рим, пътувал съм и през Сърбия и през Гърция, за Рим по-добре си карай през гръцко, през Сърбия е направо утрепия, от София то Рим са точно 1760 км ако минаваш по магистралата покрай Флоренция, ако караш по морската са към 1900 (това по спомен). От Варна не ми се мисли, ще трябва да почиваш така или иначе, според мен ферито е по-добрия вариант. От София до Игуменица са по-малко от 600км и от пристанището на Анкона до Рим са около 280 (по спомен) едно време тая магистрлата струваше мисля около 15 евро, сега ще да е към 17. Отгоре имаше много дебела магистрала Триест–Рома беше около 38 евро сега сигурно е над 45, другата покрай морето беше още по-скъпа. Направи елементарна сметка, Сърбия около 15 евро Хърватия пак толкова, Словения 15 винетка и Италия 50 евро магистрала идват около 100 евро магистрали , като сложиш че през Гърция са ти около 1000 км до Рим, демек спестяваш около 700км, според мен колкото и да е ферибота сметката през Гърция излиза доста по-тънка mhihi Другия момент е, не знам каква кола караш, но това разстояние можеш да го минеш с нафта сипана в БГ и даже ще имаш да покараш и в Италия, докато ако трябва да караш през Сърбия в Италия зареждане не ти мърда (а тука нафтата е 1.70 евро) :wink:


Потребителски аватар
kosam@
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 08 юли 2008 22:33
Автомобил: Lexus GS-300
Двигател: 2JZ-GE
Местоположение: Salzburg
Контакти:

Re: България - Италия

Мнениеот kosam@ » Съб 11 фев 2012 1:08


Ами май така, ще стане и без това познавам пътя през Гърция.
Благодаря за инфото на всички.


Потребителски аватар
Scotty
Мнения: 184
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 14:50
Автомобил: Volkswagen Golf 4 GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: България - Италия

Мнениеот Scotty » Съб 11 фев 2012 8:28


Провери само да ли са им отворени Аутострадите(магистралите) вече,че поне до вчера не бяха,просто не били свикнали на такова време и правят много ПТП-та за това са затворени.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта