Пътуване до Истанбул Турция с кола? Препоръчайте и хотел?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот nero » Чет 29 яну 2009 13:34


nero написа:http://www.anthotel.com/otel-ing.htm


спокоен и тих квартал, само паркирането е малко сложно




Потребителски аватар
Sara_Bold
Мнения: 1698
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот Sara_Bold » Пет 30 яну 2009 9:02


Пътят от границата на Турция до Истанбул е много хубав. Караш с колкото можеш и проблеми няма!
Обаче, щом не си била в Истанбул си помисли добре дали да тръгваш без да познаваш някой! Градът е огромен!!! Ние имахме щастието наши приятели да ни развеждат, защото иначе незнам дали за един ден щяхме изобщо да си намерим хотела, камо ли да се разходим някъде! Движението е много стресиращо. Така и не разбрах как като се засичат постоянно не видях катастрофа.
Иначе хотела, в който бяхме ние е http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... anbul.html !


Georgi_G
Мнения: 129
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София / Възраждане

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот Georgi_G » Пет 30 яну 2009 9:26


Sara_Bold написа:................... Караш с колкото можеш и проблеми няма!.................!


Това със сигурност важи само за България. Просто сте имали голям късмет, че сте бръмчали така самонадеяно без последствия. Вярно, че магистралата е супер, ама ако сте обърнали внимание поне 98% от каращите с над 10км/ч над ограничението са българи. Турците в Турция(както и македонци, сърби, гърци и т.н. в собствените си страни) си спазват ограниченията и има причина. А какви раправии стават особенно след караулкита за плащане на таксите по-добре да не разбирате .

п.п. И аз не съм от най-примерните, но Бай-Ганьовщина и това си е!!!


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот Adnan » Пет 30 яну 2009 9:37


Georgi_G написа:
Sara_Bold написа:................... Караш с колкото можеш и проблеми няма!.................!


Това със сигурност важи само за България. Просто сте имали голям късмет, че сте бръмчали така самонадеяно без последствия.

Точно така. Спазвай максимално законите по пътища.
Закона за движение не важи единствено в Истанбул защото никой просто не го спазва.
Там гледаш да излезеш жив и здрав една огромна организирана анархия.
Въпреки, че съм живял там 2 години и ходя всяка година на гости при роднини не се наемам да карам там сам. Или с автобул или викам роднини да ме посрещнат по в началото на града.
Има 2 типа шофьори :
1. Книжки закупени от гаражния магазин за памперси и превръзки;
2. И без книжка;
Гледам ги в очите къде ще завиват това светофари, мигачи, знаци, полицаи са митове и легенди за тамощните.
Но винаги има изключения имам приятел от стара загора който му харесва толкова много движението там, че си прави екскурзии за кеф ей така да покара в трафика. Кола "СИНИ ГОЛФ ГТИ ами ГТИ ами" mhihi mhihi

Последна промяна от Adnan на Пет 30 яну 2009 9:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот chefito » Пет 30 яну 2009 9:39


Georgi_G написа:
Sara_Bold написа:................... Караш с колкото можеш и проблеми няма!.................!


Това със сигурност важи само за България. Просто сте имали голям късмет, че сте бръмчали така самонадеяно без последствия. Вярно, че магистралата е супер, ама ако сте обърнали внимание поне 98% от каращите с над 10км/ч над ограничението са българи. Турците в Турция(както и македонци, сърби, гърци и т.н. в собствените си страни) си спазват ограниченията и има причина. А какви раправии стават особенно след караулкита за плащане на таксите по-добре да не разбирате .

п.п. И аз не съм от най-примерните, но Бай-Ганьовщина и това си е!!!


Ти май си карал в друга държава....ония бясни аналози на Милко Калая като изпънат ТОФАСА със 180 и на жените им фереджетата се развяват по магистралата....последно карах с 160 и имах чувството, че съм спрял.... :012:


Georgi_G
Мнения: 129
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София / Възраждане

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот Georgi_G » Пет 30 яну 2009 10:07


Не искам да споря, казвам го от опит.
Всеки сам си решава и си носи последствията!

Но въпреки това е по-добре да няма теми като: Голям проблем в Турция, мой близък...........

А движението си нормално, като във всеки голям град, но много по-интензивно.

Последна промяна от Georgi_G на Пет 30 яну 2009 10:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот santo_trafficante » Пет 30 яну 2009 10:10


на мен лично изобщо не ми се вижда страшно движението в Истанбул
преди 2 седмици бяхме там

п.с. който го е страх от мечки не ходи в гората mhihi


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот Adnan » Пет 30 яну 2009 10:48


santo_trafficante написа:п.с. който го е страх от мечки не ходи в гората mhihi

:да: много точно казано.
п.с.
С Субару и мен няма да ме е страх да ходя в гората :lol:


Потребителски аватар
Sara_Bold
Мнения: 1698
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот Sara_Bold » Пет 30 яну 2009 10:55


Ами на мен ми се стори със сигурност по-зле от офия/от към натовареност/!
По магистралата сме карали със 180 км. и проблеми не сме имали и на отиване и на връщане! Дори се залепихме зад една патрулка и карахме с 90 км зад нея. Те ни потърпяха малко и ни дадоха знак да ги изпреварим и да си караме! :wink:

П.С. Мен от мечки не ме е страх 8)


Потребителски аватар
reinhard
Мнения: 1735
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 10:54
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот reinhard » Пет 30 яну 2009 11:14


В Турция даже е по-добре с мечка, Саре :)


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот embi4a » Пет 30 яну 2009 11:29


Познавам човек, който живее там и от първа ръка знам, че по магистралата се кара до ламарината. Специално моя познат кара с 200 км.ч. от Истанбул до границата.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот Милослав » Пет 30 яну 2009 11:30


reinhard написа:В Турция даже е по-добре с мечка, Саре :)



Знае момичето с какво животно да се хване и тва си е :)
Относно магистралата - инфото го има. Нали знаете, че българина се стресира от патрулки по пътя, та аз тъкмо бях преодолял този бг синдром, щото тука ако не спазваш ограничението може да се пречукаш от някоя нова дупка на магистралите ни, но в друга държава пак ми се активизира :)
Това с патрулката е самата истина. Пък и аз не помня да видях някъде знак на турския аутобан, може би имаше, когато минаваше покрай градчета разни, които бяха на километри встрани.
Но е факт че особено на връщане гонихме яко, пък и полиция нямаше.

Относно трафика - като отидохме, първо бяхме при едни приятели на няколко км от Истанбул, не помня градчето но беше готско, е там ми предложиха да си оставя колата, което аз приех доста скепчно, макар че имаше постоянно хора там, затворена огромна къща с двор и ес класа вътре - както и да е мирясах. Искам да ви кажа, че след като влязохме в града аз благодарях на всички Богове че си оставих колата :) Бях толкова спокоен и доволен :)


Потребителски аватар
anger
Мнения: 788
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот anger » Пет 30 яну 2009 15:10


Явно доста от вас не са се заглеждали кате се влезе откъм Капитан Андрееево (мисля, че и на Лесово съм виждал), че има табела, указваща разрешените скорости. Ограничението на магистрален път е 120 км/ч, извънградско - 90 км/ч и 50 км/ч в града. Който има пари да плаща кара и с по - висока скорост.
По закон в Турция имаш право да надвишиш разрешената скорост с 10 %, без да поемеш негативи от това! Оттам нататък да са ви дебели портфейлите. Слушайте колегата Adnan какво ви казва. 150, 160, 200 - ала - бала. На никого не пожелавам да го спират полицаи за нарушение, камо ли за превишена скорост. Те книжката няма да ви вземат, ама и пари на място по "втория" начин също. Ако си платите на място ползвате 25 % намаление от стойността на глобата. Ако ли пък не - на границата няма прибиране, докато не се плати глобата. ЗДП там е много жесток, друг е въпроса колко се спазва. За 20 км/ч превишение на скоростта преди години се плащаха 120 лв. Сега предполагам е доста по солена глобата.

П. С.: Чефи, чете се ТОФАШ! :wink:


Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот eos » Пет 30 яну 2009 18:13


Абе аз на отиване видях две патрулки,които да засичат скоростта.Стоят до платното и стрелят с новите радари.Пък ти карай колкото държи голфу и после парите за екскурзията ще ги инвестираш в турския кат mhihi


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот hooligans » Пет 30 яну 2009 18:25


баш в турция първите 10 км спазвах ограниченията , почна едно свирене , псуване , засичане ....
като почнах да карам с колоната всичко беше ок :Mr Green Fun
там се кара според колоната коли а не според ограниченията...
в гърция вече е друго нещо :oops:
там пробвах пак с колоната ама спряха целата колона с усмивка и с тесте фишове... :banghead:



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 95 госта