Пътуване до Истанбул Турция с кола? Препоръчайте и хотел?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Пътуване до Турция с кола

Мнениеот stypkata » Вто 06 дек 2011 11:53


Здравейте.С майка ми искаме да се разходим до Турция за 1 ден.Тя е инвалид и е пенсионерка.Колата има зелена карта и аз имам задграничен паспорт.Въпроса ми е трябва ли да вадя и за нея задграничен паспорт и това,че е инвалид и пенсионерка може ли да помогне с нещо в случая?Чувал съм истории,че някой като отива с колата си до турция качва познати и приятели без задгранични паспорти и не правили проблем.Това вярно ли е ? мерси ако някой помогне




Потребителски аватар
shako9793
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 358
Регистриран на: Сря 14 сеп 2011 23:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот shako9793 » Вто 06 дек 2011 11:58


колега без задградничен паспорт който и да е няма да го пуснат това което си го чул от някаде са слухове.... Та без задграничен паспорт недей да тръгнеш още на първото гише на българската граница ще те върнат..
като вадите за нея задграничен паспорт нейния паспорт не трябва е на цена която си го вадил ти твоя.. Ако е инвалид и си има телково решение... Трябва да е минимална сума... Но това няма да ти го кажат в банката като отидеш да платиш таксата за паспорта а ти им казваш че е за инвалид и ако има телково решение го показваш... Така че отвори си очите ако ти не си търсиш правата и не си ги знаеш няма кой да те подсети и да ти кажи че е така :beer


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот stypkata » Вто 06 дек 2011 12:18


Ясно.Питам защото моя беше експресна поръчка и ми взеха 60-70лв ,а аз искам преди празниците да отидем и ако чакаме 1 месец за нормалната до ще стане 2012.Иначе ако е истина това ,че ще е по-евтино като за инвалид ще е супер.Ще се позаинтересувам колко точно ще искат за експресна .Мерси


Потребителски аватар
GOLFRevolution
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 18:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот GOLFRevolution » Чет 08 дек 2011 10:31


колега аз пътувам ежемесечно до Истанбул и повярвай ми без паспорт няма начин да минеш!!
трябват ти паспорти, талон на колата, зелена карта и найлончето от винетката.
Ако ще минаваш през магистрала трябва от бензиностанция "ШЕЛ" да си купиш карта и да я заредиш с малко пари за да можеш да си платиш таксата за магистралата, също така си зареди и колата от тук с гориво понеже там е 1лв отгоре на нашите цени :beer


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот Tipsy » Чет 08 дек 2011 10:49


GOLFRevolution написа:трябват ти паспорти, талон на колата, зелена карта и найлончето от винетката.

Да добавя и пълномощно на български и турски ако колата не е на твое име.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот enigma79 » Чет 08 дек 2011 11:26


Да добавя и аз,зелената карта на някои компании не важи за Турция,това е скрит трик така че провери да няма изненади :012:


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот stypkata » Чет 08 дек 2011 11:44


Ба%си работата вие ме отказахте къде съм тръгнал аз то е по-сложно от строежа на къща това :mrgreen: Никъде няма да ходя и това е не си струва за една разходка толкова труд,пари,време и документации...


Потребителски аватар
GOLFRevolution
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 18:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот GOLFRevolution » Чет 08 дек 2011 13:27


това за зелената карта не го знаех, но на "ДЗИ" и "Български имоти" важи 100%, най- кофти то е да намериш "ШЕЛ" преди да се качиш на магистрала, иначе другите работи са си съвсем стандартни за пътуване в страна извън ЕУ.
П.П. смятам че разходката си заслужава разходите и времето.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот H2O » Пон 12 дек 2011 20:03


Този уикенд мислим да отидем до Истанбул.Отдавна не съм минавал тази граница.Въпроса ми към минавщите по често от там,чака ли се много на границата и колко ограничение има на цигари внасяни от безмитната от Турция?По миналата година ходих с автобус и преминаването на границата ми напомни 90-те години :Mr Green Fun Много мразя граници и митничари!От едно време още!


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот Tipsy » Пон 12 дек 2011 20:43


H2O написа:Този уикенд мислим да отидем до Истанбул.Отдавна не съм минавал тази граница.Въпроса ми към минавщите по често от там,чака ли се много на границата и колко ограничение има на цигари внасяни от безмитната от Турция?


Уйкенда по принцип е по-натоварено движението, но главно с български коли и опашките бързо се топят.
В петък до обяд на излизане от България към Турция има малко повече движение, понеже в Одрин е пазарен ден.

По закон на пълнолетен човек е разрешено да внася до 40 къса цигари/2кутии/, или 50гр тютюн, или някакво количесво пури, пурети и др тютюневи изделия, за които не съм сигурен колко е точната бройка.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот H2O » Вто 20 дек 2011 20:33


Tipsy написа:
H2O написа:Този уикенд мислим да отидем до Истанбул.Отдавна не съм минавал тази граница.Въпроса ми към минавщите по често от там,чака ли се много на границата и колко ограничение има на цигари внасяни от безмитната от Турция?


Уйкенда по принцип е по-натоварено движението, но главно с български коли и опашките бързо се топят.
В петък до обяд на излизане от България към Турция има малко повече движение, понеже в Одрин е пазарен ден.

По закон на пълнолетен човек е разрешено да внася до 40 къса цигари/2кутии/, или 50гр тютюн, или някакво количесво пури, пурети и др тютюневи изделия, за които не съм сигурен колко е точната бройка.

Благодаря ти колега!Истанбул не е за изпускане като туристическа дистинация!Ходихме и се върнахме.Страхотно си изкарахме!Признавам си доста подценявах Истанбул!Един мегаполис от 15млн.души,би трябвало да се види!Въздуха мирише на история!!!Около 25км. съм навъртял пеш mhihi Корабчета по Босфора(но трябва да е хубав.ние бяхме с едно корито)Отидохме с колата в Азиатската част на Истанбул.Квартали като Бешикташ,направо къртят!При първа възможност пак сме там(но след посещение в Рим)Колкото за пазаруване,турската лира сега е изгодна спрямо лева и на нас ни излиза евтино!Като моята кола не видях(няма я в гаража :Mr Green Fun ),но и около 70 процента от форумните коли,също не видях mhihi


Потребителски аватар
ivofordivo
Мнения: 119
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот ivofordivo » Пон 06 фев 2012 8:37


Да съживя малко темата за Турция. Да добавя ограничението по магистралата е 120, по нормалните пътища 90 км. От известно време не се плаща на-ръка магистралите, а трябва да имаш съответна тяхна карта която се зарежда с колкото пари искаш и така се извършва плащането. На влизане по магистралата до Одрин има няколко кабинки, трябва да се мине през тази която пише KGS - там минавате с около 20 км/ч, снимат ви с камера номера и продължавате; ако минете много бързо има вариант да се разпищи алармата на кабинката и по-долу ще ви догонят полицаите. След като преминете вдясно има сграда от там може да закупите съответната карта и да я заредите със съответната сума мин.50 Тр лири..Може да я закупите и точно преди да влезнете в Истанбул пак отдясно. Минавате пак през съответната бариера, доближавате картата тя си отчита, взима ви пари и вече сте в Истанбул. С карта се плащат и някои мостове м/у европейската и азиатската част.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот santo_trafficante » Пон 06 фев 2012 11:44


Давайте инфо за азиатската част след ферибота на Чанаккале :beer


yi_beni
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 26 фев 2012 14:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: haskovo

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот yi_beni » Нед 26 фев 2012 14:45


Здравейте някой знаели дали пускат коли над 20 години в Турция. Мисля скоро да пътувам за истанбул пък моята кола е 91г. дали ще имам проблеми.


Потребителски аватар
ivofordivo
Мнения: 119
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Турция - препоръчайте приличен хотел?

Мнениеот ivofordivo » Пон 27 фев 2012 8:25


Няма да има проблем виждал съм по границата едни стари фордове-бусове те са със сигорност производство 88 год.стига да имаш нужните застраховки няма да имаш проблем.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта