Телефон за сигнали за проблеми на пътя - 02/9875555

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Телефон за сигнали за проблеми на пътя - 02/9875555

Мнениеот lyubobg » Съб 07 мар 2009 21:30


Чета темата и се радвам, че се множат феновете на КЗП-подобни структури :)




Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Телефон за сигнали за проблеми на пътя - 02/9875555

Мнениеот Bobi_S13 » Нед 08 мар 2009 0:59


Любо, очаквах че по-рано ще пишеш в темата. Чакам и ти да се разпишеш с некоя дупка!


Потребителски аватар
simo
Мнения: 361
Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
Автомобил: VW Passat B2 1986
Двигател: DT 1600
Местоположение: Бургас

Re: Телефон за сигнали за проблеми на пътя - 02/9875555

Мнениеот simo » Пон 09 мар 2009 1:14


Околовръстното и слизането към Овча Купел, на метър - два след самото кръстовище в посока от НБУ към Люлин. Карам като бабо мравке кате джас. Наааай много 40.
ТРЯЯЯЯСС!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :mad: :mad: :mad: :mad: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
В дясното огледало нещо мъничко отлетя настрани. Дискът :heeeavy metal спря за 2-3 секунди. :stumm
:shock :shock :shock :shock
Викам си - ай ся, баш на мене ли, пък и тасовете са по-големи :screwy :lol:
Карам като още по-възрастна мравка, прибирам колата на паркинга (Люлин е все пак).
Отпред дясно - няма тас, джантата е завидно изкривена, балони ще търсим утре по светло.
Няма тас?!? Газзззз обратно до ОК.
Търсене, тъмно и кално. Там тасове да искаш (прибрах един от Opel и някакъв No name, утре ще снимам и ще ги изкарам за подаряване).
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
След 20ина минути намерих и моя. Здрав. Със само 2 от общо 6 или 8 щипки. :banghead: :banghead: :banghead:
Връщам се към Люлин, на кръстовището за Philips (Мангустан) гледам - до бяла Астра обикаля екипажа.

- Добър вечер. Искам да ми напишете протокол. :deal
- За какво?!?!? :shock :shock :screwy :screwy
- За джанта и тас. :deal :deal
- Ааа, ние вече не пишем протоколи, има си застрахователи. mhihi mhihi mhihi mhihi
- Мерси, лека работа. :twisted: :twisted: :twisted:

:shock :shock :shock :shock :shock :shock :shock :shock :shock

Въпроси:
1. След като вече КАТ пишел протоколи само за тежки ПТП, този протокол от застрахователя има ли тежест за евентуално завеждане на дело срещу мърлявия собственик на пътя?

2. Мога ли аз да заведа дело, при положение, че не съм собственик на автомобила (служебен е)?
Надявам се ако не може аз, поне собственикът да ме упълномощи, щото е време за :rocketwhore :rocketwhore

На финала си викам - от Студ. град карам до Люлин като У, това ли заслужих...

П.П. Моля, ако някой знае отговорите на двата въпроса, нека ги напише. Постът е съвсем сериозен, макар и да не изглежда такъв ;)


Потребителски аватар
simo
Мнения: 361
Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
Автомобил: VW Passat B2 1986
Двигател: DT 1600
Местоположение: Бургас

Re: Телефон за сигнали за проблеми на пътя - 02/9875555

Мнениеот simo » Пон 09 мар 2009 18:55


EDIT: снимков материал от дупката до Овча купел :evil: :evil: :evil:

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Сагата продължи и днес следобяд. Пак по околомръсното, малко преди разкл за Банкя (там, където става рязкото изкачване за влизането в старото трасе на околовр) има редичка от неизбежни дупки - снощи явно на два пъти целих някоя по-заобленка, но днес уцелих яката работа. Пак антишока за 2-3 секунди. ПОДИВЯХ!!!! Звъннах на 9875555, говорих с някаква любезна дама (Иванова). Вече знае за всички дупки, през които минах (и буквално, да :banghead: :banghead: :banghead: ).

И какво като знае? Съсипах ли един 14" Bridgestone Blizzak LM 20? Сега какво да правя с останалите три?? :screwy :screwy

Питам аз - защо в Турция не си позволяват да правят такива свинщини, както тук с този преход на моста на околовр (до разклона за Банкя)?
Какви мерки е взел собств на пътя (все ми е едно кой!!! :evil: :evil: :evil:), за да се оправи поне откъм настилка онова място?

Високомерни, гадни, продажни, крадливи копелета, кога ще започнете да си вършите работата, за която получавате пари от всеки водач и всеки данъкоплатец?


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон за сигнали за проблеми на пътя - 02/9875555

Мнениеот zaro » Пон 09 мар 2009 21:00


Стига с това крадливо племе. Дупките се кърпят повече и по качествено от всякога. Факт неуспорим. Стара инфраструктура, шосетата нямат датчици и при проява на дупка да се сигнализира "собственика".
Обадил си се, уведомил си, ако никой не вземе мерки лошо, но съм сигурен че при първия удобен момент ще запълнят дупките.
Какво да се направи, Тая патка феята от Пепеляшка така и не се появи с вълшебната пръчица :banghead: :banghead: :banghead:


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Телефон за сигнали за проблеми на пътя - 02/9875555

Мнениеот emo-gar » Пон 09 мар 2009 21:50


Мдаааа..,е все отнякъде трябва да се започне.Като прочетох за въпросния телефон на Столичен инспекторат реших да използвам случай(дупка :Mr Green Fun ) и да пробвам.Случая(дупката де..) не закъсня,избегнах я чрез опасно влизане в насрещното и набрах номера...И знаете ли какво се случи..след има няма 3-4 часа я попълниха(е не идеално..) :shock
Дупката е по северната дъга на околовр.път,след ж.п.надлеза на Обеля,посока Лом.шосе.То цялата дъга е за ремонт,но в случая хората реагираха моментално,за което искам да БЛАГОДАРЯ.Разбира се ,това е ..незначителна дупчицав морето от дупки,но както казах-отнякъде да се започне..


Потребителски аватар
simo
Мнения: 361
Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
Автомобил: VW Passat B2 1986
Двигател: DT 1600
Местоположение: Бургас

Re: Телефон за сигнали за проблеми на пътя - 02/9875555

Мнениеот simo » Вто 10 мар 2009 0:00


Стига с това крадливо племе.

Имаш ли идея колко пари се крадат в СО? Колко улици са цялостно преасфалтирани от СО за последния мандат на ББ? Къде според теб са парите? Минавал ли си пред Московска 3 и оглеждал ли си паркираните (лични) коли???
Дупките се кърпят повече и по качествено от всякога. Факт неуспорим.

Според мен си много малък, най-вероятно не помниш когато се строеше както трябва. Това - първо. Второ - изобщо не съм съгласен. Вече дори цялостното полагане на асфалт (и шахтите!) не се прави като хората. (Не само Цариградско и Данаил Николаев). Няма кадри. Царува все по-голяма и безнадеждна некадърност - и като изпълнение, и като контрол.
Стара инфраструктура, шосетата нямат датчици и при проява на дупка да се сигнализира "собственика".
Обадил си се, уведомил си, ако никой не вземе мерки лошо, но съм сигурен че при първия удобен момент ще запълнят дупките.

Обадих се, да. Кой плаща гумата/гумите, сервиза и т.н.? Кой ти плаща затова, че си трошиш колата заради виновно неизпълнение на собственика да поддържа пътя?
За да се обадя, че има дупка, значи първо трябва да я видя. И което е мн вероятно - да се натреса в нея. Защо аз да плащам - защото собственикът не бил уведомен?? :screwy :screwy :screwy
А мой проблем ли е това, че собственикът не бил уведомен????
Какво да се направи, Тая патка феята от Пепеляшка така и не се появи с вълшебната пръчица :banghead: :banghead: :banghead:

Не, появи се всемогъщият супермен, за когото всички други са виновни, няма криза с боклука, МС взема от парите на СО, Суходол ще бъде затворено - не, момент, то е напълно законно и ще работи, пътищата са изчистени до асфалт, навсякъде в Европа при 5 см сняг обявяват бедствено положение и т.н.

Подсещаш ме за един виц, който завършва така:
"Ти на колко години си бе, моето момче? Е, още ли вярваш в Дядо Коледа??"


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон за сигнали за проблеми на пътя - 02/9875555

Мнениеот dobrin » Вто 10 мар 2009 0:02


Темата е важна - дава информация къде да звъните при проблеми на пътя. И да пишете в нея, резултат няма да има. Звънете на посочения телефон.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта