нов хит сред измамниците на пътя

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот инжектопляктор » Вто 10 мар 2015 16:17


jabre написа: сщто и в мой град имаше румунски цигани но пробаше да краднат деца......

Правилно ли разбирам - румънски цигани са пробвали да отвличат/крадат деца?




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот ktamen » Вто 10 мар 2015 16:22


drotomir написа:Интересно как човек и то чужденец ще тръгне на път без пари , и след като му дадеш пари ако колата не е в движение как ще са му в полза те. Един човек който е закъсал по редно е да те помоли да му дръпнеш колата или извикаш пътна помощ за да вкара колата в сервиз.
Това е съвсем очевидно, ама като си заслепен от блясъка на златото и се кефиш на далаверата едва ли ще мислиш толкова логично. Ще се сетиш за тези поробности когато разбереш по-скъпия начин, че не всичко, което блести е злато.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот инжектопляктор » Вто 10 мар 2015 16:29


ktamen написа:....едва ли ще мислиш толкова логично.

Защо? Мене са опитвали да ме ловят по такива "далавери", но не са успявали. Защо ли? Максимата "Няма безплатен обяд".


_B4_
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 25 апр 2012 10:40
Автомобил: Passat B4
Двигател: ABS 1994
Местоположение: София

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот _B4_ » Вто 10 мар 2015 18:02


Това което ще кажа не е съвсем по темата, но искам да задам въпроса който ми се върти в главата.
Давал съм пари на закъсали, които са обещавали като се приберат да ми ги изпратят или като се върнат в София да ми ги дадат /били от провинцията и работели тук, но ни им платили навреме/. Дадох им за около 10л. бензин. Наливал съм и бензин /5-10л/ на закъсали без да си мисля, че ще искам нещо в замяна. Само с мисълта ако някога ми се наложи да се намери такъв "идиот" като мен да ми помогне с каквото може.
Та на въпросчето - като ви набутат нищо неструващ пръстен за 30 лв. са измамници, но ако сте взели истински за тези пари сте №1.?
Не е ли издевателство да свличаш "три кожи" от човек в безизходица. Имам предвид, че ситуацията и пръстена са истински.
Според мен ако ще помагаш дай парите дори с пълното съзнание, че ги хвърляш.

п.п. Извинявам се за отклонението от темата.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот anonym0us » Вто 10 мар 2015 18:08


Много си прав колега. Имах колега, вече бивш който не спря да се хвали, че имал златен пръстен с-у скромната сума от 20 лева. Аз даже се усъмних, но не исках да му капем рахатлъка, и ме кара да го придружа до златарско ателие, да го мери колко тежи (Според него бил 24 карата злато) :mhihi Когато златара го посрещна с фразата "И ти ли си купи пръстен" направо ме спука от смях. А моя колега гледа като теле в железница. Не искам да обидя някой, но колегата е прав. Ако искаш да помогнеш, помагаш ако ли не, подминаваш. Но да търсиш благинка от помощта на някой, е меко казано излагация.
Докато има такива помагачи, ще има и измамници. Те затова го правят, защото знаят психиката на народа, че е жаден за аванта. :c020


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот ktamen » Вто 10 мар 2015 18:23


_B4_ написа:Та на въпросчето - като ви набутат нищо неструващ пръстен за 30 лв. са измамници, но ако сте взели истински за тези пари сте №1.?

Да, измамници са.
Дали е редно да се вземе пръстена на човек на безценица само защото е закъсал на пътя е съвсем отделен въпрос.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот инжектопляктор » Нед 19 юли 2015 17:37


Път Бургас-Слънчев Бряг, участък Медово-Александрово. Измамници, които са черни, а се представят за белоруси. На бензиностанцията не им дали нафта, защото нямали български пари. Опитват се да ми набутат пръстен в колата за пари за нафта. Казах им - нямам пари и си заминах. Първата им излагация беше, че питат за нафта, а аз карам на бензин и след това замлъкнаха малко и почнаха с други номера. Измамниците не спят, не спете и вие. Обадих се на 112, дали ще ги приберат - не знам. Жалкото е, че изпреварвах и не видях колите хубаво. Мислех, че е българин, колега, който нещо е закъсал с колата и иска помощ. Спрях и историята се оказа друга. Обаче спрях вече на 50-60 метра и не видях хубаво цветове или номера, защото изпреварвах. И всичко това усилие от моя страна, а се опитват да ми набутат пръстени.
ВНИМАНИЕ! ИЗМАМНИЦИ! Лятото по морето са много активни!!!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот Stivi » Пон 20 юли 2015 10:43


Онзи ден на паркинга на Метро един "уж поляк" с новичък ML се опитваше да ми играе стария номер с комплекти на Солинген уж останали от презентации, и за да не му правят проблем на границата ги давал на безценица,след като го отсвирих го гледах как обикаля един час /чаках туристи та имах време/ по паркинга търсейки будали icon_idea


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот Xaxy » Пет 24 юли 2015 0:20


Внимавайте и за измамниците м/у Ямбол и Ст. Загора карам си аз, изведнъж едни Италианци ни задминават и свиркат,викам ки са тея идиоти и подминаха ме, след 5-6 км, гледам спрели в аварийната лента и ми махат. Спирам аз, тея ми говорят на чист БГ без проблеми. Бате дай 50 лв,че нямаме за гориво пари да се приберем, викам нямам пари аркадаш те пак същото. Тогава едно от аверчетата им даде 40 лв. в замяна на златен часовник. Прибираме се в , днес отиваме да продадем часовника златаря вика, как може да сте толкова глупави,че да дадете пари за менте. На всичкото отгоре,часовника не работи, паднах на колене от смях, направо се разревах :D Та колеги,внимавайте.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот 777 » Пет 24 юли 2015 10:38


Пръстен предлагат ли ти е ясно, че мамят. Ако ти кажат, че е 24 карата значи или те пробват колко си прост или те са глупави измамници - никой златар не прави пръстени от 24 каратово злато, защото е много меко. И все пак ако допускаш 1% вероятност, че пръстенът е истински - вземаш го и гледаш дали има печат 585 (14 карата). Могат да направят фалшив печат, но липсата му е пълна гаранция, че не е злато. Интересно тия по пътя със скъпите коли без гориво защо не търсят Пътна помощ, а просят пари? Пътна помощ едва ли ще им иска предплащане.


Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот jabre » Съб 25 юли 2015 0:06




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот инжектопляктор » Вто 28 юли 2015 12:47


jabre написа:http://www.srbijadanas.com/clanak/prevaranti-na-putu-zaustavljali-automobile-na-autoputu-beograd-batrovci-i-uzimali-novac-24-07

Хаха. Май не само тук имаме проблем с "румънското злато". Все се обаждам в полицията, другият път да взема пръстена и да изчезна. Лошото е, че обикновено сам карам колата, че не може да стане въпрос да ги набием.


PyMu
Серпентина с турболатор
Мнения: 1350
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 12:41
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU 2000 185hp
Местоположение: София

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот PyMu » Вто 28 юли 2015 12:55


Ха и на нас ни се случи преди 2 месеца на прибиране от Русе - същия сценарий: пак няма бензин, картата пък банкомата не я приемал, портфейла празен, пръстена за 20лв щял да ми го даде... Не му се вързах, ама беше толкова настоятелен, че за момент се изплаших, че никога няма да ни пусне да си тръгнем... Ама такъв мургавел, мислех, че е някакъв арабин ли, знам ли... но виж румънски циганин по-ми се връзва. Като цяло ми се видя нелогична цялата история, с тия 20 лв колко бензин ще сипе, отъде изобщо каот наблизо няма бензиностанция, и докъде ще им стигне да стигнат... и въобще като не му е приемала картата, защо не са се обадили от бензиностанцията и накъде с каква цел са тръгнали ... абе цялата история беше толкова безсмислено скалъпена, че направо не знам кой ще се върже ако се замисли поне малко... Ама те затова разчитат на бързина и паника, за да те объркат и да нямаш време да реагираш... :newsm66


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот инжектопляктор » Вто 28 юли 2015 13:08


PyMu написа:Ама те затова разчитат на бързина и паника, за да те объркат и да нямаш време да реагираш... :newsm66

Не, разчитат на лакомията и алчността на човек, които го карат да спре да мисли рационално. Работата е там, че после такива "добри самаряни" като мен имат все по-малко желание да спират, ако човек им поиска помощ на пътя. И страдат тези, които действително са закъсали.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот 777 » Вто 28 юли 2015 13:40


PyMu написа:...картата пък банкомата не я приемал...

Ясно е, че по-добре изобщо да не се разправяш с такъв мангал, но при желание можеше да кажеш да покаже въпросната карта и личната си карта. Да видиш изобщо има ли карта и отговаря ли на неговото име. И после да обясни как е стигнал до текущото място от бензиностанцията след като няма бензин. А ако е имал все още - защо е продължил.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта