Камерите на КАТ в София!!!Допълнение + анкета

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя

Според вас,има ли камери по кръстовищата в София?

Да
30
64%
Не
13
28%
Не ме интересува!
4
9%
 
Общо гласове: 47
Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Камерите на КАТ в София!!!Допълнение + анкета

Мнениеот Asen_D » Съб 04 мар 2006 5:51


Мисля че имаше такива теми!И тъй като изчетох мненията по въпроса, реших да направя анкета за да стигнем да заключение :да:

Списъкът и допълненията:

Стационарни камери:

1. На бул. Н.Вапцаров пред Sofia Land и там където се съединява с Черни Връх - камерите са в 2-те посоки (60км/ч)

2. На околвръстното пред McDonalds(посока Студентски Град) в края на разширението - камерите снимат в 2-те посоки (май беше 40км/ч ограничението)

3. Хотел Хемус. Монтирана е на стълба на светофара, на който спирате идвайки от
бул."Арсеналски" към хотела. Представлява една голяма кутия и камерата е вътре. Има поставено и осветително тяло, което да осветява района на платното точно около стоп-линията, така че снимките ще стават хубави и ясни и през тъмната част на денонощието. Правели по пет снимки на кола.

4. На бул.България между НДК и моста на бул.Витоша

5. Пред строителния техникум, която хваща ако минаваш по трамвайната линия.

6. Ботевградско шосе - караулката на КАТ при разклона за Кремиковци точно срещу сервиз "Инкотар". Гледат посока Ботевград и Кремиковци.

7. На бул.Сливница (посока Сточна Гара) точно преди светофара/кръстовището с Христо Ботев ако погледнете вляво (откъм реката), 10-15 метра преди светофара ще видите на един стълб (около 10 метра височина) една сива кутия която гледа към кръстовището.

8. Булевард Сливница и Раковска посока Лъвов мост

9. Булевард Сливница & Опълченска посока Константин величков

10. Строителният техникум(синьото кафе)кръстовището-3 бр.

11. Бул.Патриарх Евтимий(по подока НДК)-1 бр. еднопосочна

12. Най-новите 2 са на бул. Тодор Александров на влизането и излизането от тунелчето за Люлин.

13. бул. "Драган Цанков" при спускане от радио кулата към БНР на около 100 метра преди пешеходната пътека и 150 метра след знака за ограничение за 40 км/ч (камерата е настроена за 70 км/ч)



14. Овча Купел, Обиколна, точно след топлофикация, настроена на 60км -

15. На бул.Св.Климент Охридски на първия светофар след OMV,срещу раковата болница. -

16. На ул.202 към Надежда (при тецовете) - в едната посока малко след Shell и в другата преди OMV.На 202 е за скорост и със сигурност работи (там ограничението е 40) !!!

17. На бул."Мария Луиза" и бул."Христо Ботев" - Централна гара - посока надлез "Надежда" - според мене са за минаване на червено. Наредени са четири броя под светофара за левия завой. Работят и нощем. Има специално осветеление за тях

18. На Витошка, при НДК

19. На светофара на Раковска и Цар Освободител.

20. На кръстовището на Опълченска и Стамболийски. Следи за неправилен ляв за Руски паметник, на стълба до механотехникума.


21. Още четири камери има точно на голямото кръстовище пред Централна гара.

22. На кръстовището на булевард Св. Наум и булевард Джеймс Баучър


23. На бул. България, посока НДК преди кръстовището с Димитър Несторов /на дъгата на завоя, до магазин MaxDrive, срещу Shell/ Камерата е доста недискретно сложена - на 2-я етаж на блока е и гледа право към булеварда!

24. На паметника Левски на островчето като идваш от софиския университет на стълба една четна като лампа но вътре има камера и на се вижда на къде е завътяна.

25. На Мадрид посока гара подуене пак на островчето от страната на трамваините релси пак същия модел.

26. Има камера на бул. Ал. Стамболииски и ул. Опълченска в посока руски паметник. Гледа точно в средата на крастовището.
Хваща минаване на червен свтофат и неправилен ляв завой от стамб. към опълченска.

Мобилни камери:

1. Бял форд Ескорт със затъмнени странични и задно стъкло С8202АХ от старите (белите без синята лента с знаменцето) много често спира на сфетофара пред КАТ и дебне за нарушители.

2. Бяла Лада, движеща се по бул. България. - това звучи странно

3. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз Пежо-срещу резиденция Враня.

4. Доста често се забелязва на моста към летището-КОЛАТА Е ЖЪЛТ DAEWOO RACER от тези които са като OPEL KADETT ,все едно такси но няма табелка за такси отгоре отличителното е че е с ЧЕРНИ стъкла и по-стар номер(имам предвид че е чисто бял)и паркира между двете платна.
5. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз пежо-срещу резиденция Враня от 2 дни сутрин кисне бяла лада без надписи с номер С 5616 АХ.

6. Рег. номер С5898ПВ. Колата е стара, бяла, без никакви отличителни лепенки, надписи и т.н. Моделът е неизвестен.

Камерите са настроени на 29 километра над разрешената скорост! -


Информация за радарния контрол на колите в София



1. бул.”Ситняково” и ул.”Оборище”.
2. бул.”Рожен” и ул.”202-ра”.
3. бул.”Сливница” и ул.”Осогово”.
4. бул.”България” и бул.”Вапцаров”.
5. с.Горни Богров – бул.”В.Левски” и ул.”Кръста”.
6. бул.”Цар Борис ІІІ”.
7. бул.”Цариградско шосе” и бул.”А.Йорданов”.
8. бул.”Цариградско шосе” и бул.”Цветан Лазаров”.
9. бул.”Добринова скала”.


НАКАЗАТЕЛНА ОТГОВОРНОСТ:

Извадка от Законът за движение по пътищата и наредбата за контролните точки.

Чл. 182. (1) Който превиши разрешената максимална скорост, се наказва с глоба, както следва:
1. за превишаване до 20 км/ч - 5 лв.;
2. за превишаване от 20 до 30 км/ч включително - 10 лв. + 2 точки ;
3. за превишаване от 30 до 40 км/ч включително - 20 лв. + 4 точки;
4. за превишаване от 40 до 50 км/ч включително - 30 лв. + 7 точки;
5. (изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) за превишаване над 50 км/ч - 70 лв + 10 точки

+ означава, че се отнемат и съответния брой контролни точки. Общият им рой е 39. Ако в рамките на една година два пъти ви гепнат със скорост повече он 40 км/ч над разрешената и естествено ви е съставен акт /а не саа кво ша праим/ свидетелството се отнема за 3 месеца. В една година могат да се възстановят само 13 точки.

Източник: Data.bg




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Съб 04 мар 2006 8:47


Колега,

както и във вестниците писаха, в София има само ЕДНА КАМЕРА, на кръстовището на хотел Хемус. Посока от басейн Спартак.

Моля по темата да се изкажат всички, които са били в стая 10А на КАТ. И да кажат къде са ги снимали!!! А такива дето са чели тук-там по форумите къде какво и си мислят, че клетките за GSM са камери да си траят!

истината е, че в София има само една стационарна камера - на х-л Хемус. Всичко друго са камери в автомобили. Можем да разискваме къде най-често седят тези автомобили и снимат, но да изброяваш 26 места, където има камери е смешно.

Дай 1 жив пример, който е сниман от стационарна камера на изброените от теб места и ще те черпя бутилка Jack Daniels.

Трима мои приятели са ги хващали, включително и мен, и са ни снимали. Нито един не е заснет от стационарна камера :!:

Пазаете се навсякъде! Местата включени в списъка въобще не са и 50%от местата, на които ни дебне КАТ :!:


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Съб 04 мар 2006 9:54


Абе не знам, ама в Красна поляна точно до 28-мо на сфетофара има камера... Даже ако трябва ще ходя да ви я щракна да се убедите! :roll:


Потребителски аватар
divna_
Мнения: 555
Регистриран на: Вто 30 ное 2004 0:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот divna_ » Съб 04 мар 2006 12:55


2. На околвръстното пред McDonalds(посока Студентски Град) в края на разширението - камерите снимат в 2-те посоки (май беше 40км/ч ограничението)
Ако там има камери отдавна да съм изгоряла, особено вечер минавам с над 70км/ч


ivan4o
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivan4o » Съб 04 мар 2006 13:03


divna_ написа:2. На околвръстното пред McDonalds(посока Студентски Град) в края на разширението - камерите снимат в 2-те посоки (май беше 40км/ч ограничението)
Ако там има камери отдавна да съм изгоряла, особено вечер минавам с над 70км/ч


там съм към 120 поне :wink:
А на Централна Гара това не са ли камери? До сега не съм чул някой да е сниман със стационарна камера.
А какво се прави като получиш повиквателна от кат?


Потребителски аватар
M4r1qn
Мнения: 619
Регистриран на: Пет 01 апр 2005 20:19
Автомобил:
Двигател: C5 X7
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот M4r1qn » Съб 04 мар 2006 15:02


камери има из цяла софия но те не се занимават с това кой минал на червено.
Кюлев го гръмнаха точно там защото точно там няма камери.


Потребителски аватар
Drago_M
Мнения: 100
Регистриран на: Съб 30 апр 2005 18:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Drago_M » Съб 04 мар 2006 16:07


Не знам ???
Как ли живеят в Лондон , като вече ще им монтират камери и в кенефите?


Потребителски аватар
CCCP_FAN
Мнения: 916
Регистриран на: Вто 12 апр 2005 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот CCCP_FAN » Съб 04 мар 2006 17:20


за централна гара а и на принес някъде има на 100% като тая на принцес хваща до гарата с няма такова увеличение. Това ми го е казвал човек от второ което е за надежда


Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Мнениеот dmitko » Съб 04 мар 2006 20:29


Преди около месец-два гледах едно интервю с един от шефовете на столичния КАТ, повода беше излязла статия в някой си вестник за местоположението на тези камери. Той си каза, че имало една такава /на Хемус/ и съвсем скоро щели да имат втора, а иначе много искренно се зарадва, че хората си мислят че едва ли не навсякъде ги снимат и карат по-внимателно.
Така,че съжалявам за спама ама анкетата ми звучи така : "Според Вас има ли извънземни?"


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Съб 04 мар 2006 21:08


Стига с т,ва ТУКА ИМА-ТУКА НЕМА!Карайте си разумно в рамките на ЗДВП и ви дреме тогава къде има камери-до 20 над ограничението мисля,че не снимат!Лек път!


hahyy
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот hahyy » Съб 04 мар 2006 21:12


охо някой май ша купува уиски камери на ботевградско срещу OMV има със сигурност а също и в дружба които снимат пътя към летището един колега изгоря там


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Камерите на КАТ в София!!!Допълнение + анкета

Мнениеот Asen_D » Съб 04 мар 2006 21:52


Реших ,че ще е полезно да се разисква темата ,но явно както всичко друго е основано на медиини изяви на разни пичове които ни обясняват разни работи :evil: Отдавна съм се отрекъл от достоверноста на въпросните,особенно като се засяга това да се бръкне в джоба на народа :censored Определено мога да различа,мисля GSM клетка от камера!Лично не съм пострадал от въпросните мерки,и определено ще запомня една или две позиции ,но да,действа ми на поведението на пътя
и най-вече на скороста :да: Айде и със здраве :drive



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 182 госта