Извън основните пътища

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
2VW
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 14:39
Автомобил:
Двигател:

Извън основните пътища

Мнениеот 2VW » Нед 12 мар 2006 7:48


Пичове, кво става бе?
От известно време, като се отклоня мааалко от основен път, където и да е, простотии и екшъни всякакви.
Миналото лято между Албена и Оброчище попадам със жената и семейния Голф погрешка в един стопански двор. Изскача отнякъде някакъв с пистолет и го насочва към нас. Обаждам се на полиция, идват двама, взимат ми данните и ме "пускат да си ходя". Настоявам да арестуват оня с пищава, не щат, ченгето ми вика - Ти май имаш нещо против полцията, да сваля униформата и да се разбереме с юмруци. Подадох жалба в местното районно - без резултат.
Миналата есен по пътя от София към Самоков през Панчарево спирам и се качвам следвайки табели до крепостта Урвич, исторически паметник. Стигам там - заключена порта, СОТ - затвор! Чукам на вратата, някакъв ми вика - Тука е частно, махай се. Как частно бе? Обаждам се в министерсвото на туризма, казват - не е отдавано на концесия, не може да е затворено. Отивам в полицията в Панчарево, правят справка - било частно. Обадих се в Нова ТВ - не проявиха интерес.
Миналата седмица по пътя от Ихтиман към Самоков покрай яз. Искър спирам на един паметник отстрани на пътя. След секунди пристига една Вектра и слизат трима въоръжени с вид на бандити и почват да ме разпитват какъв съм и откъде съм и къде отивам и защо. Питам ги те какви са, един ми показа за секунда някаква карта на охранител и ми иска личните документи. Питам защо, вика - ние тука охраняваме. Какво охранявате? Ами тука наблизо ама и паметника. Записаха ми името и ме оставиха да разгледам паметника. Не съм звънял в полицията по този случай.
Вчера карам от Лъкатник нагоре в планината към село Михайлово, където има друг пометник на високото с хубава гледка. На отбивката за селото, широка колкото за една кола - спрели една УАЗ-ка с ремарке и един трактор с машина за балиране. Зад мене спира БМВ и се задръстваме. Единия ми вика - ние тука балираме, ше те забавиме 30-40 мин. Казвам - не можете да затваряте така пътя, те викат - може. Ясно ли ви е, че не е редно? Ясно, ама тука е село. Взех им номерата на колите и си тръгнах, ще видя дали да подавам жалба.
Има и много други такива случки, но тези ми идват първи.
Кво става бе?
Всеки нещо заградил, запречил, обсебил, пази, гони.
По телевизията гледах, че някъде из Еленския балкан някакъв си имал въоръжена банда, решил че гората е негова и хваща хора, пребива ги и ги заплашва със саморазправа, ако се оплачат.
Вие имате ли такива случки и какво мислите за това?




pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот pakumba » Нед 12 мар 2006 8:31


ами колега аз съм от добрич по принцип и албена ми ие като да ида сега до в сф до работа. в албена куките много ги натискат и те си вършат работата и са стриктни, защото това е курорт и могат да станат сериозни нещата. в оброчище са албенски куките, изглежда ти просто си попаднал в двора на някой полицай и затова са се държали така. за другите случки просто но комент, или ти си невороятен антикъсметлия или само като те видят и почват да се заяждат с теб :D . не знам на мен никога не са ми се случвали такива неща, освен веднъж на камен бряг, местността "яйлата" бяхме отишли то си е един бряг с камънаци и ниши, и някакъв ни спира на една бариера на един черен път и вика по 50 стотинки на човек, абе викам му ти ебаваш ли ме насред черен път ме спираш и ми искаш пари да ходя по камъните, той каза, че било архитектурна забележителност и се стопанисвала от каварненски музей, не знам какво значи да стопанисваш камъни :D аз му казах да забрави ала-бала и онзи извика охраната и понеже онзи видя, че няма да стане ни обясни кое как е и че е на каварненски музей след малко дойде и шефа на този музей та взехме да се разправяме и накрая, за да не ги набием решихме да си платим :) просто принципен въпрос, сеа някой да не каже за 50 стот. ли си. иначе други проблеми не съм имал досега


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Нед 12 мар 2006 22:37


То на мене веднъж една баба между лозенец и китен някаде май беше ми иска пак 20 ли 50 стотинки ли в една гора за да мина през едно въженце и да ида до плажа. Тва си била нейна земя и не можело никой да ходи там без пари. Обясних и че няма да ходя на плаж а само да разгледам и жената ме пусна. Та ти за каманака се косиш:) :)


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Нед 12 мар 2006 23:05


Май лудите са откачили, абе знам ли


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Varbona » Пон 13 мар 2006 10:05


За крепостта Урвич мога да ти кажа, че са само руини, които са малко встрани от портата със Сот-а. А това всъщност е вила в стил крепост(тя се вижда и от пътя) и наистина е чстна собственост. Двете май нямат нищо общо.


Потребителски аватар
ARMO
Мнения: 76
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ARMO » Пон 13 мар 2006 12:12


Ей на затова ме е яд. Всеки натрупал малко излишни килограми в таз държава се изживява на мутра и се пише борец. Обаче, като дойдат баш борците става като вица за малкия Джо, кой ще се бие с мен? Станал големия Джо, и малкия вика: кой ще се бие с нас? Спомням си преди години, в Бургас бяха застреляле един голям приятел и мъж - Мечката (Гошо). За погребението две коли тръгнахме малко по-рано. Пристигнахме в Бургас преди полунощ и отидохме в едно заведение до гарата, не му помня името. Там местните шишковци (уж от конкурентни групировки) си бяха устроили купон, демек територията им е изчистена. В момента, в който спряхме, само чухме някой да вика: "Софиянци идат". Докато слезем от колите, заведението беше пусто, а от парадния вход никой не беше излизал. Най-мразим мишоци с пистолети. :climb


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Пон 13 мар 2006 13:02


ARMO написа:....... Най-мразим мишоци с пистолети. :climb

А какво ще кажете за готината гледка на бъндеришка поляна (Банско) група скиори с вид на тотални мутри да си мерят и показват кой с какъв пищов е отишъл "да кара ски" Колко требе да си изпушил и да си се вкретенил да помъкнеш пищов по пистите ??? Всеки малоумник се запасал с пищов и се прави на Панчо Виля, ама така ще е нали сме Булгаристан...


Потребителски аватар
ARMO
Мнения: 76
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ARMO » Пон 13 мар 2006 13:12


Ами, какво да кажа, не одобрявам. Тотално оглупяхме и изпростяхме. Аз не защитавам мутрите, нито мутрагенското поведение. Доста години работих във ВИС, а после и в холдинга, но никога не съм се държал като мутра, нито съм оправдавал това поведение. Сега и петокласниците тръгнаха с пищови...


stil
Мнения: 534
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 9:04
Автомобил: VW Polo 1991
Двигател: NZ
Местоположение: София

Мнениеот stil » Пон 13 мар 2006 14:08




Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Пон 13 мар 2006 14:23


Шибана държава... за това два милиона са се махнали в търсене на по-свестен начин на живот и още толкова ще се изнесат. :?


Потребителски аватар
Sara_Bold
Мнения: 1698
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Sara_Bold » Пон 13 мар 2006 15:20


От самата крепост Урвич почти нищо не е останало и се намира над въпросната вила.Само няколко камъка,а дотам пътя е по кози пътеки.
Онова,което си видял със знамето и наподобяващо крепост е на някакъв луд художник до колкото знам.


2VW
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 14:39
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот 2VW » Пон 13 мар 2006 15:31


Честно казано, мен повече ме дразнят разни никакъвци с агресивно и арогантно поведение, които като ги притиснеш, със или без законови средства, почват да се мазнят и да се правят че не са те.
Онези с парите и връзките са ясни, те са напаст, която много време ще трябва, за да се изчисти, както е било в Щатите в началото на миналия век.
Наглите пършивци обаче, които са на всяка крачка и които не само пречат на всички, но дори нямат доблестта или поне ината да отстояват позицията си, а се отмятат от нея щом замирише на сериозно, са долна отвратителна пасмина.
Скорошен пример, не със мене - един мой познат ми разказва следното:
Стоя си аз на тротоара до един знак "забранено спирането и паркирането и си чакам такси. Пристига отнякъде по тротоара един с Фиат Панда, кара към мене и ме бута с бронята. Аз се отместих, той пак ме бута. Аз му се развиках, оня слиза, една глава по-нисък от мене, на нищо не прилича. Почва да ме блъска с ръце и да ме псува.
Аз му отковах два в главата и го оставих да лежи на тротоара.
Браво на момчето, само на 17 години. Ама другия луд ли е бе, нито закона, нито силата са на негова страна и пак се бута между шамарите.
Полудя тоя народ, ей !


Shadow_GL
Мнения: 113
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Shadow_GL » Пон 13 мар 2006 15:34


Sara_Bold написа:Онова,което си видял със знамето и наподобяващо крепост е на някакъв луд художник до колкото знам.


Не художник а склуптор и мисля, че продаде или даде под наем имота на друг. Иначе това което се вижда от пътя наистина няма нищо общо със крепостта.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 110 госта