Безмитни магазини на турската граница

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 27 сеп 2009 12:01


Вярно ли е, че на Капъкуле вече е построен и функционира голям безмитен МОЛ?
Има ли турски безмитни магазини на пунктовете Лесово и Малко Търново?
Ако имате информация какви са приблизително цените за стек цигари?
Бях помолил мои познати да ми донесат от Анталия цигари, но там цените на бизмитния били умопомрачаващи - 23 евра за стек Парламент.
Преди точно 2 години на сухопътните турски фрийшопове цената за същата марка беше 13-15 евра за стек.




Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот Luciano » Нед 27 сеп 2009 12:08


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:Вярно ли е, че на Капъкуле вече е построен и функционира голям безмитен МОЛ?

Вярно е. В сравнение с цените по магазините там са доста по евтини.
Примерно стек синьо Виктори лятото беше 11 Евро.
На пасторт от МОЛ-а дават по 9 стека, но на митницата мисля, че пускат по 1...така, че си направи сметката има ли симисъл да ходиш.

Последна промяна от Luciano на Нед 27 сеп 2009 12:52, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
anger
Мнения: 787
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот anger » Нед 27 сеп 2009 12:14


На Лесово никога не е имало такива магазини. На Капъкуле, за да прекараш легално цигари има 1001 условия. И на нашето летище в "безмитните" магазини цените са едни...по - добре да не купуваш. Докато на летището в Истанбул е доста изгодно.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 27 сеп 2009 12:27


Luciano написа:На пасторт от МОЛ-а дават по 9 стека, но на митницата мисля, че пускат по 2...така, че си направи сметката има ли симисъл да ходиш.

Ще се ходи по работа и няма да бием само за това път!
И все пак знае ли някой цените на Парламент и Борото?


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот Luciano » Нед 27 сеп 2009 12:32


99% съм сигурен, че Борото е 15 ойро, това с модерните капаци 17, Парламанта и той май беше 15 ойро.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 27 сеп 2009 12:42


Luciano написа:99% съм сигурен, че Борото е 15 ойро, това с модерните капаци 17, Парламанта и той май беше 15 ойро.

Благодарности и да те питам този на Капъкуле разрешен ли е ако напускаш Турция? :beer


Потребителски аватар
anger
Мнения: 787
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот anger » Нед 27 сеп 2009 12:47


Може да се мине, за да пазаруваш на излизане от Турция. Обаче в зависимост от престоя ти там ти продават или не цигари. Имай в предвид, че на влизане в България имаш право да внесеш по 2 кутии цигари без бандерол на човек. А на влизане в Турция - по 3 стека.


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот Luciano » Нед 27 сеп 2009 12:52


Не е по две купии, а по един стек и няма никакво значение колко време си бил в турко. Минаваш БГ границата, минаваш турската, правиш обратен завой влизаш в МОЛ-а и на касата ти дават 9 стека, както и 9 шишета алкохол - ако искаш.


Потребителски аватар
reinhard
Мнения: 1735
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 10:54
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот reinhard » Нед 27 сеп 2009 14:06


Сграда за МОЛ има но функционира само 1 етаж с безмитен магазин. На горните етажи ще има магазини за дрехи, черна и бяла техника по- натам
В него си заслужава да се купуват само цигари наистина са изгодни има и промоции непрекъснато напр. 2 стека LUCKY STRIKE - 21 EUR и др. При повишение на цигарите в Р България следва аналогично повишаване в безмитния. Алкохола е скъп - бутилка уиски излиза с 2-3 до 5 лева по-евтино отвсеки бг супермаркет изгодно е единствено когато има промоции от типа плащаш 3 бут. получаваш 4, захарните изделия и парфюмите са по-скъпи от магазините в България. На влизане в Р Турция по 3 стека цигари и 3 бут. алкохол с 1 паспорт шанс на турската митница мининимален.За повторно пазаруване има изискване за престой (48 часа без да съм сигурен). На излизане от Турция по 6 стека цигари и 6 бут. алкохол с 1 паспорт - шанс на бг митница от -1 до 1. Има същия но по- малък безмитен магазин на КПП Хамзабейли - Лесово общо взето това е....


Потребителски аватар
anger
Мнения: 787
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот anger » Нед 27 сеп 2009 17:13


Luciano написа:Не е по две купии, а по един стек и няма никакво значение колко време си бил в турко. Минаваш БГ границата, минаваш турската, правиш обратен завой влизаш в МОЛ-а и на касата ти дават 9 стека, както и 9 шишета алкохол - ако искаш.

Това изобщо не е така. Това може да се случи само и единствено, ако влизаш в Турция за първи път. Нали точно заради куфарните търговци направиха какви ли не изисквания. Така, както го описваш беше преди 4 - 5 години, когато пътуваха търговците с бусовете. Колегата преди мен ти го е описал - аз само ще го допълня. Лично съм питал български митничар колко е позволено и той ми каза - "2 кутии цигари и 1 бутилка алкохол без бандерол". Минималния престой, който трябва да имаш в Турция, за да пазаруваш цигари и алкохол е 3 денонощия. Ако пазаруваш на влизане в Турция гледат предишния път за колко дни си бил там. Случвало ми се е много пъти да ме връщат и да не искат да ми продадат нищо, защото съм бил примерно за 24 или 48 часа или под 24 часа. А също има и изискване, че се забранява второ влизане в Турция, ако то е в рамките на 7 дни след предишното такова.
Всичко това е с цел да се предпази контрабандното пренасяне на цигари и алкохол.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот KirilGeorgiev » Нед 27 сеп 2009 17:24


Колегата преди мен е обяснил най вярно нещата.Мало пояснение ако до сега не си влизал в Турция можеш да си вземеш каквото си решил още на влизане.Разрешеното количество цигари за внос в БГ е 200 къса веднъж месечно.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот morfei1 » Нед 27 сеп 2009 19:32


Правилото е следното 9 стека на паспорт ви разрешават да закупите от Турския "кореком". На влизане в България - Българските митничари ви пускат не повече от 1 стек на човек, останалите спокойно могат да ги конфискуват или да ви накара да ги изхвърлите в коша. Може да си купите и по една бутилка алкохол, на човек в превозното средство.

В рамките на едно денонощие човек може да влезне по веднъж. Не си спомням какво беше ограничението за автомобилите :roll: .


Потребителски аватар
reinhard
Мнения: 1735
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 10:54
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот reinhard » Нед 27 сеп 2009 19:38


9 стека беше преди сега са 6. при първо влизане в тр няма да ти дадат да пазаруваш при влизането


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот morfei1 » Нед 27 сеп 2009 19:48


Колеги точно в момента е 9 стека на паспорт, ограничението за 6 стека беше в началото на лятото, но то отпадна. Сега е 9 стека.

Не е важно колко може да купите, а колко може да пренесете в България :Mr Green Fun :!:


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Безмитни магазини на турската граница

Мнениеот Luciano » Пон 28 сеп 2009 7:43


Преди да напиша, че са 9, говорих с приятел, който работи на тази митница...
А пък и края на август бях в този МОЛ и пазарувах от него.
Както каза morfei1, не е взжно колко дават, а колко можеш да вкараш.
Успех :!:



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта