Маршрут София - Варна - по кой път?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Маршрут София - Варна - по кой път?

Мнениеот onion » Пон 31 май 2010 8:33


Здравейте колеги,
ще пътувам средата на месеца София - Варна.
Мисля да тръгна рано сутринта , и докато детето си доспива в колата да мина колкото се може повече път.
От къде ще ми препоръчате да мина?

Чудя се дали да не мина по магистрала Тракия и после между Сливен и Карнобат да се отбия след село Горно Александрово през Мокрен , Върбица, Велики Преслав, Шумен и после пак магистралата.
Идеята ми е , че там имам само към 120 км които не са магистрала.

Други идеи , ще са ми добре дошли, тъй като не знам как е пътя и от къде ще е най-добре да мина.

Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Zhiv
Мнения: 51
Регистриран на: Пон 12 мар 2007 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот Zhiv » Пон 31 май 2010 10:01


Върбишкия проход е много зле.За предпочитане е котленския - преди месец-два минавах оттам до петолъчката /Омуртаг,Търговище,Шумен/.


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот gr_kanev » Пон 31 май 2010 10:04


Най-добрият път е "царският" път, т.е. по магистрала "Хемус" покрай Ботевград, Ябланица, Севлиево, Велико Търново, Търговище, Шумен. Проблемни места са Велико Търново (може би е най-добре на "детелината" да тръгнеш за Метро, т.е. почти на 360*), и след това през града - има два светофара. Варненският участък на магистралата в посока Варна е затворен поради ремонт и се минава по старото шосе от Нови пазар до Девня.
Това през Върбица си го избий от главата, освен ако не мразиш много колата, семейството и себе си - последната информация е за дупки, в които може и крава да се скрие.
Ако много държиш на пътя през южна България (и евентуално не ти харесва това с минаването по старото шосе вместо по магистрала - става въпрос за 40-ина км, без дупки, но с малко вълни и малко по-натоварено движение), си карай до Бургас, и от там през крайморския проход. Лично аз не бих минал така, но всеки си има предпочитания.


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот onion » Пон 31 май 2010 10:33


Благодаря колеги,

моята идея беше докато детето похърква да излапам колкото се може повече километри , с тази цел избрах долния път , заради по-дългата магистрала.

Не съм решил още , така , че ако има още мнения ще се радвам да ги чуя.

Благодаря за информацията за Върбишкия проход.

поздрави


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот Winner25 » Пон 31 май 2010 11:16


АМ тракия има един участък който е доста зле, останалата част от пътя е добре. Маршрута от единия край на Стара Загора до другия и после до Сливен е доста бавен - много населени места, камери, и патрулки. На всичко отгоре движението е натоварено и постоянно някви откачалки се силят срещу теб.
От сливен до Бургас пътя е добре - позакърпен, няма големи дупки и за сега не много натоварен.
А за варна винаги съм минавал през Айтос - Каблешково - Сл. Бряг - Обзор - Варна.


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот gr_kanev » Пон 31 май 2010 14:58


onion написа:Благодаря колеги,

моята идея беше докато детето похърква да излапам колкото се може повече километри , с тази цел избрах долния път , заради по-дългата магистрала.

И за "десерт" му предлагаш завоите от Слънчев бряг до Обзор ?
Груб разчет на времето :
София-Ябланица е около час;
Ябланица-Велико Търново е около час и половина;
Велико Търново - Търговище - също час и половина;
Търговище - Варна - два часа (заради липсата на магистрала).


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот Winner25 » Пон 31 май 2010 17:21


gr_kanev написа:
onion написа:Благодаря колеги,

моята идея беше докато детето похърква да излапам колкото се може повече километри , с тази цел избрах долния път , заради по-дългата магистрала.

И за "десерт" му предлагаш завоите от Слънчев бряг до Обзор ?

Това към мен ли е :) Аз не предлагам, а споделям от къде съм минавал. За мен обаче няма вариант без завои :wink:


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот vw_derby » Пон 31 май 2010 17:54


София-Бургас-Варна-кофти,крайморския път е доста тегав,завой,изкачвания ,спускания

Най добре мини по царския-София-В.Търново-Шумен-Варна.Пътя е в ремонт в Търново ,но се минаваа бързо,направили са го главен през центъра на града и не спираш никъде(имаш два светофара).Следващия ремонт е на маагистралата Шумен-Варна от Нови Пазар до Девня,но се минавас бързо,пътя е хубав,няма дупки.Пътя е лек,няма движение.


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот onion » Вто 01 юни 2010 8:25


ок , мерси хора , вероятно ще мина по "царския път" :) :beer


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот gr_kanev » Вто 01 юни 2010 13:37


Winner25 написа:Това към мен ли е :) Аз не предлагам, а споделям от къде съм минавал. За мен обаче няма вариант без завои :wink:

Защо реши че е към теб ? Беше към автора на темата - той ще пътува с детето си.
Според мен по "царският" път няма завои - има леки изключения на слизането от магистралата при Ябланица, и два "Боаза" - при с. Български извор и между с. Пролаз и Търговище.


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот onion » Вто 01 юни 2010 14:10


Пътя през Търново го познавам до Севлиево много добре , след това прилично. Питането ми беше дали си заслужава да правя галимацията да минавам отдолу , с цел изяждането на повече километри докато детето си доспива (по дълга магистрала след София) и дали изобщо това ще ми спести нещо.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот escrime » Вто 01 юни 2010 15:40


Също като колегите си мисля, че няма смисъл да минаваш по южна България.

gr_kanev е направил много добър примерен разчет на времето. Освен това е посочил единствените сериозни завои по трасето. Самият път е в добро състояние и се пътува спокойно. Аз го познавам доста добре (пътувам веднъж месечно поне) и със спокойно каране и спазване на ограничения по кръстовища и населени места се придвижвам за около четири, четири и половина часа до Шумен, ако не броим мотането по кафенета/кръчми. От там ще ти остават само 80 - 90 км. до Варна.

Лек път! :да:


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот onion » Вто 01 юни 2010 16:52


Още веднъж благодаря колеги !


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот kris11 » Вто 01 юни 2010 20:12


Aко все пак рещиш да минеш през Южна България ти препоръчвам Айтос -Дъскотна -Чудните скали - Дългопол- Провадия - магистралата . Вземи си фотоапарат задължително за Чудните скали :D
Друг вариант е след Сливен - Котелски проход нов асфалт, маркировка , живописна природа.
По магистралата има патрулки преди местата без мантинела / т.н. резервни летища/ и естествено преди всеки град. Но има участъци след Ст.Загора - до Сливен -прав участък , видимост иделна ,НО непрекъсната линия. Патрулката е скрита под дърветата и очаква подаяние. Внимавай много в с.Зл.Войвода преди Сливенските бани , на Сливенските бани , на силозите за зърно и преди последната отбивка за Сливен в посока Бургас .Окло Карнобат и Айтос съшо има патрулки - местят се, на входа на Провадия /моста / съшо понякога са на изхода на Провадия .
Ако минеш през Северна България внимавай до завода край Севлиево има будка с радар.


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: София - Варна - от къде ?

Мнениеот onion » Сря 02 юни 2010 12:37


kris11 написа:Aко все пак рещиш да минеш през Южна България ти препоръчвам Айтос -Дъскотна -Чудните скали - Дългопол- Провадия - магистралата . Вземи си фотоапарат задължително за Чудните скали :D
Друг вариант е след Сливен - Котелски проход нов асфалт, маркировка , живописна природа.
По магистралата има патрулки преди местата без мантинела / т.н. резервни летища/ и естествено преди всеки град. Но има участъци след Ст.Загора - до Сливен -прав участък , видимост иделна ,НО непрекъсната линия. Патрулката е скрита под дърветата и очаква подаяние. Внимавай много в с.Зл.Войвода преди Сливенските бани , на Сливенските бани , на силозите за зърно и преди последната отбивка за Сливен в посока Бургас .Окло Карнобат и Айтос съшо има патрулки - местят се, на входа на Провадия /моста / съшо понякога са на изхода на Провадия .
Ако минеш през Северна България внимавай до завода край Севлиево има будка с радар.


:beer :да:



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта