Маршрут София - Варна - по кой път?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Booster
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 15 апр 2010 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Маршрут София - Варна

Мнениеот Booster » Пон 22 ное 2010 17:21


Тъкмо влизам вкъщи мисията изпълнена , запазихме колата цяла :Mr Green Fun - пътуването премина супер забавно на връщане , повече никога няма да се кача да пътувам с влак до София mhihi




Потребителски аватар
jims
Мнения: 1089
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Маршрут София - Варна

Мнениеот jims » Пон 22 ное 2010 20:10


evgenyh написа:Има и още една тъпа отбивка дето може да се изпусне - мисля, че в Омуртаг беше, в самия град трябва на едно място да завиеш на дясно от главния път, но има табела де :wink:


На Търговище е това място ;) Трябва да завиеш надясно за да хванеш обиколния, иначе влизаш в града. Като се мине десетина пъти и се научават тънките места и т.н. Винаги ще предпочитам горния път, защото е по-кратък, а и го знам кажи речи наизуст.
Много оспамихме темата.. :) Честито на колегата за благополучното прибиране.


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Re: Маршрут София - Варна

Мнениеот evgenyh » Пон 22 ное 2010 20:23


jims написа:
evgenyh написа:Има и още една тъпа отбивка дето може да се изпусне - мисля, че в Омуртаг беше, в самия град трябва на едно място да завиеш на дясно от главния път, но има табела де :wink:


На Търговище е това място ;) Трябва да завиеш надясно за да хванеш обиколния, иначе влизаш в града. Като се мине десетина пъти и се научават тънките места и т.н. Винаги ще предпочитам горния път, защото е по-кратък, а и го знам кажи речи наизуст.
Много оспамихме темата.. :) Честито на колегата за благополучното прибиране.

:да:


Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

София - Варна по кой път?

Мнениеот rainheart » Сря 17 юли 2013 15:50


Здравейте, колеги!
В петък заминавам за Варна/Балчик и днес ме насочиха, че от Карнобат мога да кривна нагоре към Шумен и от там Варна... Понеже съм скаран с тези преходи, а от първокласен до първокласен и от второкласен до второкласен път има голяма разлика на карта не искам да се доверявам. Някой правил ли го е този маршрут и дали е по-бърз/кратък/лек от Хемус: София - Велико Търново - Търговище - Шумен - Варна. Мерси :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Vlad777 » Сря 17 юли 2013 16:49


Разгледай тази тема: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=61&t=315131 :th_up


Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот rainheart » Сря 17 юли 2013 18:14


Vlad777, мерси, но съм я разгледал темата. Идеята е София-Варна през Хемус или през Тракия и някой от проходите. В пловдивската тема едва ли някой ще предложи, колегите да се връщат до София и да тръгват към Ботевград и Правец.


alexey
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 06 юли 2013 13:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: 2003
Местоположение: София - Младост

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот alexey » Сря 17 юли 2013 18:55


Здравейте, ходихме до тъщата във Варна и минахме по новата магистрала, на отиване до Бургас да оставя едни приятели и послед нагоре към Варна, а на връщане до Шумен и послед по Ришкия проход и на Карнобат по магистралата.
Ришкия го минахме през ноща, трафик нямаше много, но не е особено приятно да стигнеш завоите и да има два тира пред теб - още го ремонтират но се минава без проблеми, само едно село, близо до Карнобат беше по-разбито, иначе е ок. На 3-4 места имаше отрязани части от асфалта, или движение само в едната лента за кратък период от време.
Магистралата е супер, аз си карах със 150 през цялото време с изключение на участъка от тунела до Пазарджик, трафик си има, но няма и как да е иначе по това време на годината. На няколко пъти иаше автомобили в аварийната - някой ударил мантинела, друг спукал гума и т.н.
Само за тези, които ще използват Ришкия: Когато пътувате от Варна към София, включването в магистралата е от друго място, тоест трябва да завиете наляво докато сте в града и да пътувате 6 км и сте точно на отбивката, ако минете през Карнобат, както направих аз стигате до стария път, където аз реших да завия по посока Бургас и след 8 км горе долу бях се включил на магистралата за София. Табелки в самият Карнобат не видях, може и да е имало и да съм пропуснал защото пътувах през ноща, но уж двама гледахме. Бензиностанциите са проблем наистина, на връщане даже отбихме в Нова Загора, да заредим, че нещо не бях сметнал както трябва


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот nurv » Сря 17 юли 2013 19:05


@rainheart
А защо не разгледаш варианта до Бургас и после нагоре до Варна? Колеги от друг форум писаха, че им излиза доста по-бързо от Хемус. Аз Хемус съм я карал София - Варна последно преди 3 години, но не мисля да повтарям докато е в този формат.


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 172
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот maniac_55 » Сря 17 юли 2013 19:46


@rainheart и аз подкрепям вариянта София - Пловдив - Бургас - Сл. Бряг - Обзор - Приселци - Варна , тоест до Бургас и след това панорамно покрай чермонорието. Минавал съм го вече 2 пъти на отиване/връщане и то през 2011 и 2012 , а сега след като пуснаха цялата тракия е 100 пъти по-добър вариянт от този през АМ Хемус и северна България (и от там съм минавал). Пътната настилка Бургас-Варна е доста добра, с малки изключения. :wink


alexey
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 06 юли 2013 13:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: 2003
Местоположение: София - Младост

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот alexey » Сря 17 юли 2013 21:58


Вариянта София-Бургас-Варна мисля, че е горе-долу същите км, като този през Ришкия, обаче ми се видя малко е повече трафика сега през сезона покрай Бургас.
Предполагам, че до месец (или два) когато открият двете малки отсечки по Хемус, ще се спестява примерно половин час път спрямо сегашното пътуване.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12753
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 17 юли 2013 22:37


rainheart написа:Здравейте, колеги!
В петък заминавам за Варна/Балчик и днес ме насочиха, че от Карнобат мога да кривна нагоре към Шумен и от там Варна... Понеже съм скаран с тези преходи, а от първокласен до първокласен и от второкласен до второкласен път има голяма разлика на карта не искам да се доверявам. Някой правил ли го е този маршрут и дали е по-бърз/кратък/лек от Хемус: София - Велико Търново - Търговище - Шумен - Варна. Мерси :th_up


Ти ще пътуваш за Варна,или искаш да обиколиш България?
Не се шегувай.
София-Ботевград-В.Търново-Търговище-Шумен-Варна е твоят маршрут.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот dobrin » Сря 17 юли 2013 22:49


rainheart написа:Идеята е София-Варна през Хемус или през Тракия и някой от проходите.

Залагам изцяло на първия вариант. Особено ако познаваш пътя през Търново, Търговище и Шумен, но все пак ...
Теоретично времето може и да е същото, но ме съмнява. Разликата в разстоянието е 60-на км. по-малко през Търново. Не минаваш проходи, а особено сега да се пътува Варна - Бургас си е преживяване в тази част от годината.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: София-Варна по кой път?

Мнениеот Vlad777 » Сря 17 юли 2013 22:57


Отделих мненията в нова тема, защото не е пряко свързано със състоянието на Магистрала Тракия.

По темата конкретно:

София - Зимница - Ришки проход - Шумен - Варна е 505 км. - от тях около 360 по магистрала.

София - Ябланица - Търново - Шумен - Варна е 445 км. - от тях около 140 по магистрала.

Както са писали колегите в другата тема, Ришкия проход е удобен и според мен за предпочитане и най-спокойно пътуване е маршрут номер 1.

Аз обаче си падам малко повече екстремист и предпочитам подбалканския път пред магистралата.

А относно предложението за минаване през Слънчев бряг - това е лудост през лятото. Минавал съм го всяко от последните няколко лета и единствената причина да мина от там е, че няма друг вариант от Бургас към Варна. Ако пътувам от София за Варна никога не бих минал от там.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: София-Варна по кой път?

Мнениеот dobrin » Сря 17 юли 2013 23:03


Като време обаче през Ришкия проход ще е по-дълго, отколкото по северния път.


dentdaemon
Мнения: 188
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 16:51
Автомобил: Polo 6N1
Двигател: 1.6L 55kW AEE
Местоположение: zhe internetz
Контакти:

Re: София-Варна по кой път?

Мнениеот dentdaemon » Сря 17 юли 2013 23:04


В. Търново е супер разкопан (не може да се минава по Магистрална) и с цялото заобикаляне и простотии си става като през Ришкия проход :)

Преувеличение, разбира се, ама към момента си е по-голяма далавера през прохода.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта