Маршрут София - Варна - по кой път?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: София - Варна по кой път?

Мнениеот buller » Съб 07 сеп 2013 10:28


Наскоро бях до Варна и много се чудех откъде да мина.
Избрах Хемус => Търново => Шумен => Варна.
За икономично шофиране и красив път - това е правилният избор.
Нямаше никакъв трафик, защото повечето хора вече минават по Тракия.




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: София - Варна по кой път?

Мнениеот dobrin » Съб 07 сеп 2013 16:50


По-нагоре имаше предложения за Ришки проход - сакън, недейте. Скоро минавах от там и състоянието е по-скоро зле, кара се, но състоянието на настилката е около и малко под средното ниво.

По отношение на София - Варна, както съм писал и по-горе, при всички положения бих минал по северния път, ако ще и по-малко да е магистрала. Пътят е много по ненатоварен от южния, да не говорим, че е в добро състояние. Магистралата в частта до Варна е вече удължена и стига почти до разклона за Русе и София. Т.е. около 160 км. магистрала от общо 445 км. Разликата с южния път е 60 км. по-малко. Със сигурност по-икономичен път. Който иска да шпори по магистралата и после да се влачи по пътя Варна - Бургас може да мине по Тракия. Разлика във времето едва ли ще има осезаема.


krasi748
Мнения: 116
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 22:00
Автомобил:
Двигател: CAYB ++130кс
Местоположение: varna

Re: София - Варна по кой път?

Мнениеот krasi748 » Нед 08 сеп 2013 21:17


София - В.Търново - Варна. Не е натоварено и сравнително добра настилка и средна скорост.

А относно състоянието на Ришки проход - ремонтните работи продължават, но състоянието му е много добро. Настилката е нов асфалт. Предстои завършване на канавките и страничното оформяне на пътя. Удачен е за тези които минават през Шумен - Петолъчката. Аз съм от шофьорите които си пазят колата и го препоръчвам. Внимавайте за работещите по пътя хора и техника.


Потребителски аватар
mladvampirTDI
Мнения: 1398
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sale, UK

Re: София - Варна по кой път?

Мнениеот mladvampirTDI » Пет 04 окт 2013 8:02


Някой да е пътувал тези дни по маршрута? В Събота ще пътувам и ми се кара по магистрала, ама като си помисля за Бургас Варна през Слънчев бряг и ми минава мерака ;-).
През Търново ми е скучно.....


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 172
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: София - Варна по кой път?

Мнениеот maniac_55 » Пет 04 окт 2013 8:52


Колега, щом ти се кара по АМ , твърдо през Бургас и нагоре! До Варна вече 5-6 пътувания имам и винаги през АМ Тракия-Бургас-Сл.Бряг минавам, въпреки малката заобиколка. А сега покрай Сл. бряг трафика няма да е като през лятото .. :smile


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: София - Варна по кой път?

Мнениеот bayspiro » Пет 04 окт 2013 10:10


Ако искаш по магистрала - София - Карнобат - Ришки проход - Шумен - Варна. Проверено в четвъртък 03,10,2013(до Пловдив) . Прохода го довършват но асфалта е "6".


Потребителски аватар
calidad
Мнения: 497
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 21:02
Автомобил: Golf 4
Двигател: 2.0 AZH 4motion
Местоположение: София-Шумен
Контакти:

Re: София - Варна по кой път?

Мнениеот calidad » Пет 04 окт 2013 18:40


! Пътя е само един София,Търново,Шумен, Варна


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: София - Варна по кой път?

Мнениеот escrime » Сря 09 окт 2013 9:47


На Ямбол се отбии към Петолъчката за Ришки проход и от Шумен се качваш на Хемус за Варна, щом ти е скучно през Търново. Другият вариант е Котленски проход. И двата са ремонтирани и няма проблеми.
Няма да спестиш време и ще изгориш повече гориво, отколкото през Търново.

Приятен път!

П.П.: Голямото заобикаляне заради ремонтите на Магистрална в Търново е не повече от 5 минути и километър-два, ако се минава през центъра на града, не през индустриалната зона.


Потребителски аватар
mladvampirTDI
Мнения: 1398
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sale, UK

Re: София - Варна по кой път?

Мнениеот mladvampirTDI » Съб 12 окт 2013 23:26


Малко късно, но да се отчета:
На отиване минах по стандартният маршрут - София - Търново - Варна. Както се предполага, скука, омесена с трагично състояние на Хемус след новият участък близо до София. Това как е магистрала, не знам... Там с повече от 120 си е самоубийство, независимо какво караш. Дупки, неравен асфалт.... След магистралата всичко е наред, но е тегаво. Нямаше движение, но въпреки това е не особено приятно за каране. "Драмата" в Търново е от столетие и явно няма да се оправи скоро. Минава се лесно, дори ако се мине през центъра е по-забавно. След това хубавото е, че магистралата започва още преди Шумен. Тук ми хареса, освен новият участък и старите стават за каране.
На връщане реших да опитам все пак Ришки проход. Прохода е СУПЕР - нов асфалт, премерени завои, липса на движение - много FUN. Всичко това обаче с едно голямо НО - този път да се избира само при перфектно време. Има ли дъжд (дори да е спрял вече), сняг, мъгла, поледици - далече от прохода. След това има една уловка, дето спестява няколко минути, В Карнобат, следвайки табелите София, стигате до едно Т образно кръстовище. Е там тръгвате на ляво, към Бургас ;-) Малко след това е вход за магистралата. След това е песен. Сетваш темпомат на 150 и си свиркаш. Като време и двата варианта отнемат около 6 часа при моето каране и спиране за по кафе и обяд тук и там.
Та така, дано съм полезен на някой, който не познава маршрута като мен. Говоря за прохода.


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

София - Варна през Бургас?

Мнениеот Stif » Сря 17 авг 2016 16:09


Здравейте,
Гледам,че има доста ремонти по магистрала Хемус - тунели,Ябланица и т.н.
Затова мисля да мина от София за Варна през Бургас /по магистрала Тракия/, на кръговото при влизане в Бургас - Каблешково - Варна.
Как е пътя по този маршрут, защото мисля,че имаше и отбивка от Айтос и после по селата до Варна.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: София - Варна през Бургас?

Мнениеот Stivi » Сря 17 авг 2016 17:55


През Бургас е с около 50км по-дълъг пътя,но си само по магистралата и като време е еднакво,караш до новата отбивката преди Бургас през Българово за Слънчака и от там вече е ясно,това ти е най-добрия път !


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: София - Варна през Бургас?

Мнениеот joro_kem » Сря 17 авг 2016 17:57


не е лош варианта и през Ришки проход - по магистралата до Карнобат, оттам през прохода и покрай Шумен на АМ Хемус - по-спокойно е движението, отколкото по крайбрежния път.


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: София - Варна през Бургас?

Мнениеот Stif » Сря 17 авг 2016 18:46


Като чели ще избера пътя през Бургас.Не разбрах за варианта Бургас - къде е тази нова отбивка за Българово /това не е ли второкласен път?/ Аз си мислех за кръговото при влизане в Бургас и оттам покрай Сарафово към Каблешково - Варна.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: София - Варна през Бургас?

Мнениеот Stivi » Сря 17 авг 2016 18:52


Може и през самия Бургас както го описваш,но през Българово-Каблешково-Тънково избягваш отсечката Поморие-Ахелой където понякога стават километрични задръствания и излизаш директно след Слънчев бряг . На магистралата си има голяма,нова,означена отбивка точно за това направление преди Бургас,няма как да я пропуснеш -https://goo.gl/maps/FzG6sztAdCQ2 !

Последна промяна от Stivi на Сря 17 авг 2016 19:00, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: София - Варна през Бургас?

Мнениеот vanesto » Сря 17 авг 2016 18:55


Българово - Миролюбово - Каблешково - Ахелой - Слънчев бряг. Виж в Google. Имай предвид обаче, че сега лятото пътя от Ахелой до Варна може да ти отнеме часове заради задръстванията. Да, колегата ме е изпреварил, по-добре през Тънково.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта