Пътуване през Румъния: от Дунав мост (Русе) до ГКПП Надлак (към Унгария - Сегед)

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8354
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Пътуване през Румъния: от Дунав мост (Русе) до ГКПП Надлак (към Унгария - Сегед)

Мнениеот samo_pechka » Пет 25 ное 2016 10:59


Не съм минавал от доста време през "горният" път за Унгария. Как са нещата в днешно време? Трафик? Изградени магистрали (участък Лугож-Сибиу )? "Изненади" по пътя, и т.н. Нека колеги пътуващи през Мако- Арад- Сибиу- Питещ- Букурещ- Русе, да споделят прясно инфо.




Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Пътуване през Румъния . Маршрут ГКПП Д. мост-Русе до ГКПП Надлак Румъния

Мнениеот Strosner » Пет 25 ное 2016 11:54


Последно, когато минавах Румъния, преди няколко години, беше ад, в Тимишоара за малко да отнесем глоба, за "настъпване" на трамвайна линия, и то в 3 сутринта!? Само защото, навигацията ни водеше оттам! Вероятно ремонтите са завършили отдавна, ако не са почнали нови, знам ли им акъла? :mhihi Но съм се зарекъл, че оттам няма да минавам повече, освен, ако е неизбежно. Доста по-дълъг маршрут от този през Сърбия, по-лесно можеш да се объркаш, многобройни засади от техни катаджии. На твое място, бих си карал по царския/сръбски/ маршрут.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8354
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване през Румъния . Маршрут ГКПП Д. мост-Русе до ГКПП Надлак Румъния

Мнениеот samo_pechka » Пет 25 ное 2016 17:28


Не ми е удобно през Сърбия, минавал съм и оттам. Отделно си имам и друга причина ( стока ) . Пътувам често през Румъния. Знам какво е, но предимно през Александрия , Крайова , Дробета Т.Северин, Тимишоара.. Питането ми е за "горният" път през Питещ, Сибиу Арад. Ако някой скоро е минавал оттам , да сподели моля .


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8354
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване през Румъния: от Дунав мост (Русе) до ГКПП Надлак (към Унгария - Сегед)

Мнениеот samo_pechka » Съб 26 ное 2016 19:23


Засега разбрах, че от Дева до Фъджет все още няма магистрала . Предполагам, че ще пътувам оттам и ще споделя по-точно инфо за пътя и т.н.


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Пътуване през Румъния: от Дунав мост (Русе) до ГКПП Надлак (към Унгария - Сегед)

Мнениеот Strosner » Нед 27 ное 2016 18:24


Побързай, да не хванеш някой голям сняг, че иде... :mhihi

Апропо, Дробета и Турну Северин, не са ли едно и също?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8354
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване през Румъния: от Дунав мост (Русе) до ГКПП Надлак (към Унгария - Сегед)

Мнениеот samo_pechka » Нед 27 ное 2016 18:35


Нагласата за пътуването е след седмица до десет дни ( счупих ребро преди месец и искам още малко да се пооправя ) .
Strosner написа:Апропо, Дробета и Турну Северин, не са ли едно и също?
Да


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8354
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване през Румъния: от Дунав мост (Русе) до ГКПП Надлак (към Унгария - Сегед)

Мнениеот samo_pechka » Съб 06 юли 2019 21:22


Искам да попитам колеги пътуващи редовно в Румъния: как е участък Александия-Джурджу по път 504 ( Giurgiu Putineiu Cernetu Alexandria ) ? Или мнение за път 503А до Drăgăneşti-Vlaşca / Răsuceni от Giurgiu ? Търся варианти да не минавам повече през Ghimpaţi посока Александрия. Пътя е в лошо състояние ( прекалено ) и ми убива всякакъв кеф, само като си помисля, че пак трябва да карам по него..


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Пътуване през Румъния: от Дунав мост (Русе) до ГКПП Надлак (към Унгария - Сегед)

Мнениеот niks76 » Нед 07 юли 2019 8:50


по добре мини отгоре през питещи -дева,от сибиу до дева е магистрала ,а от дева до магистралата за арад са 40км вече и продължават да работят


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8354
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване през Румъния: от Дунав мост (Русе) до ГКПП Надлак (към Унгария - Сегед)

Мнениеот samo_pechka » Вто 09 юли 2019 21:35


Благодаря Никс. Минавал съм оттам няколко пъти. Участъка Дева Фъджет беше много зле , един разкопан участък по едни баири.... През дефилето ( Ръмника Вълча ) все е натоварено и камиони карат като на рали, поне пътя е добре . На околовръстното на Букурещ , има една ЖП линия на която вися в някои пъти по три и повече часа. Почнах да минавам през града. Последно миналата година . Ще видя как е и там тия дни.
Да доложа: път 504 не е проходим , става за оффроуд ентусиасти от средата нататък. Пробвах и 506Ц ( ако нещо не се бъркам ), средна хубост до зле, кара се , но има много какво да се желае. Ще видя и 503А и ще стане картинката ясна.
Иначе пътя до Тимишоара ( и до Ченад ) си е добре, не е много натоварено, пътя добре, само дето едни 40-ина 50-ина км преди Бг границата е скапан и карам бавно там, понякога на трета се влача.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Пътуване през Румъния: от Дунав мост (Русе) до ГКПП Надлак (към Унгария - Сегед)

Мнениеот Svetlix » Пет 01 ное 2019 19:29


Колеги, румънците имат ли някакво изискване за задължително ползване на зимни гуми? Ще пътувам сега по топлото.

ПС: Да знаете, че ферито Оряхово - Бекет не работи заради ниското ниво на р. Дунав.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8354
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване през Румъния: от Дунав мост (Русе) до ГКПП Надлак (към Унгария - Сегед)

Мнениеот samo_pechka » Пет 01 ное 2019 20:37


Доколкото знам са задължителни само ако се движиш по сняг/лед. Ако те барнат с летни, че караш по сняг, глобата стига до 3000 леи. В повечето случай е около 1300 леи . Взимат и талона на колата ( по усмотрение ) спират те от движение. Няма ли сняг- няма проблем да си с летни. Интересното е, че примерно е септември , но да речем караш в балкана и там има снеговалеж - задължително зимни гуми . Не се гледа месец определен и от него да е задължението зимни . Преди време беше от 1 ноември задължително, махнаха го защото прецениха, че има райони без сняг , а други дори и много по-рано със сняг. Остана условието има ли сняг/лед - зимни гуми, който го фанат с летни- яки глоби.
samo_pechka написа: Ще видя и 503А и ще стане картинката ясна.

И тоя път не става , освен ако не си с Камаз .
Остава засега и завинаги ( май ) пътя Giurgiu -Ghimpaţi за пътуващите през Александрия. Поне оправиха пъря към границата ( Дунав мост ) . Доскоро беше такъв ( качвам една снимка от нета ) https://opiniagiurgiu.ro/wp-content/upl ... ma-dn5.jpg , години наред го избягвах и минавах през града (Гюргево ) . Удрял съм картер на кола по този участък , толкова разбит беше по едно време.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта