Кой къде е ял най-вкусното шкембе?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот theraven » Пон 18 окт 2010 12:17


Най-доброто шкембе, което съм ял е на Предела (за незапознатите - това е на върха на прохода Хаинбоаз) :bowdown Всеки път спирам и плюскам, даже и за вкъщи взимам.

Последна промяна от theraven на Пон 18 окт 2010 12:17, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот ABSOLUT » Пон 18 окт 2010 12:17


Такааа, тъй като си падам по говтенето, а и по това да усещам великата симфония от вкусове в устата на добре подбраната, приготвена и аранжирана храна (които ме познава тука от форума, знае как си угаждам с яденето). :D Мога да кажа, че добра шкембе чорба съм ял само на 1-2 места. Едното от тях е кръчма "При Хаджията" в Х.Димитър, то там всичко е хубаво де.
Но наистина вкусна шкембе чорба ям само вкъщи.
Рецептата е много проста, за да стане хубава просто не трябва да се пести от съставките:
в 3-4 литра вода със сол се слагат да се варят шкембетата, около 800-1000гр. (замразено и вече почистено от Бразилия не е лоша оферта)
Като се сварят, се вадят и се нарязват на парченца.
В отделен съд (дълбок тиган) се разтопява 100гр. масло, като се внимава да не почне да прегаря.
Към него се добавят 3-4 супени лъжици сладък червен пипер и се запържва, не трябва да се изпуска, защото после нагарчва.
Към маслото с червен пипер се добавя 1 литър прясно мляко, по малко за да не истине сместа. Когато това мляко е на път да заври, се маха от котлона и се добавя в тенджерата с бульона.
Това е всичко, не се слагат никакви брашна или други неща.

п.п. за да стане още по-добре, на който му се занимава, може да свари и агнешки чревца към шкембето.
Те обаче трябва да се обръщат и мият, че иначе миришат кофти.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот mupk0 » Пон 18 окт 2010 12:25


На Червеният Завой в прохода Шипка :)


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот MITKO_DVD » Пон 18 окт 2010 12:26


RoadRunner написа:София - Джумаята
..........



Не съм на това мнение,там съм ял ,можеби едно от най-гадните шкембета :idea:


Потребителски аватар
VW-fenka
Мнения: 3007
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот VW-fenka » Пон 18 окт 2010 12:27


ABSOLUT написа:Такааа, тъй като си падам по говтенето, а и по това да усещам великата симфония от вкусове в устата на добре подбраната, приготвена и аранжирана храна (които ме познава тука от форума, знае как си угаждам с яденето). :D Мога да кажа, че добра шкембе чорба съм ял само на 1-2 места. Едното от тях е кръчма "При Хаджията" в Х.Димитър, то там всичко е хубаво де.
Но наистина вкусна шкембе чорба ям само вкъщи.
Рецептата е много проста, за да стане хубава просто не трябва да се пести от съставките:
в 3-4 литра вода със сол се слагат да се варят шкембетата, около 800-1000гр. (замразено и вече почистено от Бразилия не е лоша оферта)
Като се сварят, се вадят и се нарязват на парченца.
В отделен съд (дълбок тиган) се разтопява 100гр. масло, като се внимава да не почне да прегаря.
Към него се добавят 3-4 супени лъжици сладък червен пипер и се запържва, не трябва да се изпуска, защото после нагарчва.
Към маслото с червен пипер се добавя 1 литър прясно мляко, по малко за да не истине сместа. Когато това мляко е на път да заври, се маха от котлона и се добавя в тенджерата с бульона.
Това е всичко, не се слагат никакви брашна или други неща.

п.п. за да стане още по-добре, на който му се занимава, може да свари и агнешки чревца към шкембето.
Те обаче трябва да се обръщат и мият, че иначе миришат кофти.

Еваля, Водке.
И ние така го приготвяме и става чудно. И ние хапваме само вкъщи...майка ме научи и сега и в Лондон правиме сбирки на шкембе :))))
Да ти кажа когато бързам... докато режа шкембенцето, прибавям млякото директно в бульона докато започне да ври. След това слагам нарязаното вече шкембе и отделно загравям масълце/олио като е готово прибавям червения пипер и добавям в тенджерата. Остава се още малко и се пробва за солчица...ако трябва се добавя, а и малко черно пиперче за аромат ( понякога слагам бял пипер )
Без брашно !!! Става чудна работа :) Това с агнешките чревца не съм го пробвала, но не е късно. Обичам експерименти в кухнята :twisted:
И в Гюрлата сме яли много ясно, но от там ми става много тежко и получаваме киселини. Запържват брашанце и за това така се получава ( и слагат мн малко мляко ) ;)


Потребителски аватар
VencokO
Мнения: 799
Регистриран на: Сря 19 авг 2009 8:00
Автомобил: VW Golf 4 1.8T
Двигател: 1999 AGU
Местоположение: София/Сливен/Нова Загора
Контакти:

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот VencokO » Пон 18 окт 2010 12:28


ОФФ:
Ако говорите за Джумаята в Студентски град срещу четворката, там положението вече е много зле, сменили са готвачите и вече колкото пъти отида толкова пъти си връщам яденето, не става там!


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот barezifranko » Пон 18 окт 2010 12:36


Варианта с кисело мляко вместо прясно мляко повече ми харесва.


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот Stoi » Пон 18 окт 2010 12:39


Ресторант "Въча" в Йоаким Груево . Най-вкусното шкебме във вселената ! Който не е ял там е живал напразно !


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот zloby3400 » Пон 18 окт 2010 12:40


Най - вкусното шкембе което съм ял е в Созопол - хората го знаят като "При Шопа" защото собственика е от София, иначе кръчмето се казва бирария "София" и се намира на автогарата в Созопол. Прави също така и невероятна супа топчета и пилешка супа. Виждал съм хора от Бургас да ходят до Созопол специално за шкембето на Шопа.Ако имате път натам - не пропускайте !!!

Последна промяна от zloby3400 на Пон 18 окт 2010 14:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот radi_nrj » Пон 18 окт 2010 12:40


Ех майка ми не се научи да го прави като хората, а жената е вегетарианка (не яде=>не готви месо). Няй-доброто шкембе го ядох вчера у един приятел след като му сглобих мебелите за спалнята (майка му го беше сготвила).


Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот Weezy » Пон 18 окт 2010 13:07


Layer написа:в къщи, майка ми го прави ненормално яко.

И моята :Mr Green Fun На второ място - в село Хвойна, близо до Чепеларе, покрай пътя има едно заведение, което винаги е препълнено, но му забравих името. Там също шкембето е на ниво - и не само то. :)


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот Bobi_S13 » Пон 18 окт 2010 13:09


Layer написа:в къщи, майка ми го прави ненормално яко.


значи, да се чувствам поканен така ли? mhihi


Потребителски аватар
Fifa
Мнения: 748
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 10:16
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Местоположение: София

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот Fifa » Пон 18 окт 2010 13:12


Лъчони Младост :)


Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот dangi_ » Пон 18 окт 2010 13:16


Варна-Гюрлите:)))
Независимо коя:)))


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кой каде е ял най-вкусното шкембе?

Мнениеот PuShE_ » Пон 18 окт 2010 13:24


VW-fenka написа:Еваля, Водке.
И ние така го приготвяме и става чудно. И ние хапваме само вкъщи...майка ме научи и сега и в Лондон правиме сбирки на шкембе :))))
Да ти кажа когато бързам... докато режа шкембенцето, прибавям млякото директно в бульона докато започне да ври. След това слагам нарязаното вече шкембе и отделно загравям масълце/олио като е готово прибавям червения пипер и добавям в тенджерата. Остава се още малко и се пробва за солчица...ако трябва се добавя, а и малко черно пиперче за аромат ( понякога слагам бял пипер )
Без брашно !!! Става чудна работа :) Това с агнешките чревца не съм го пробвала, но не е късно. Обичам експерименти в кухнята :twisted:
И в Гюрлата сме яли много ясно, но от там ми става много тежко и получаваме киселини. Запържват брашанце и за това така се получава ( и слагат мн малко мляко ) ;)

що не казахте по-рано за ШкУмбе сбирките бре :beat_butt2 аз в Или и Кемнбридж под дърво и камък търсих шкембе ама никаде нямаше,което много ме учуди,нито в месарници,нито в магазини...ама сега като се прибера така ще се нагрухтя че чак комшийте ше усетят аромата на чесЪна :banana



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 123 госта