Пътуване България - Румъния - Молдова - Украйна (Болград)

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
alexandar.iskrenov
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Veliko Tarnovo

Пътуване България - Румъния - Молдова - Украйна (Болград)

Мнениеот alexandar.iskrenov » Пон 21 мар 2011 22:26


Здравейте колеги,прочетох някои теми,но не ми стана много ясно за маршрута т.е. за най предпочитания маршрут.Като четох темите разбрах,че има колеги,които са наясно с пътищата.Ще помоля колегите които са пътували или знаят да споделят.Също ме интересува,ако автобила не е на мое име трябва ли да го прехвърля на мое име или става с пълномощно нотариално заверено,но как ще го разбират в другите страни това пълномощно.




kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Пътуване България-Румъния-Молдова-Украйна(Болград)

Мнениеот kiril_bulgaria » Вто 22 мар 2011 13:03


Виж тук, Денис е описал своето ходене до Украйна:
Пътепис: От София до Киев и обратно
http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic. ... 9&start=40


alexandar.iskrenov
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Veliko Tarnovo

Re: Пътуване България-Румъния-Молдова-Украйна(Болград)

Мнениеот alexandar.iskrenov » Вто 22 мар 2011 16:03


Той колегата Денисчо почни не е дал никаква информация,а пък мене ме интересува как стои въпросът с колата,ако не е на твое име,трябва ли да е преведено за държавите през които минаваш или не?


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Пътуване България-Румъния-Молдова-Украйна(Болград)

Мнениеот kiril_bulgaria » Вто 22 мар 2011 16:22


За кола незнам.
Но за внучето, да влезе в Украйна, трябва преведена декларация на Украйнски, от двамата родители, нотариално заверена.
В Румъния ни искаха преведено пълномощно на английски, от двамата родители.
По тази логика, вероятно и пълномощното за кола трябва да е преведено на украински и английски. Незнам. Питай в посолството или консулството във Варна.


alexandar.iskrenov
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Veliko Tarnovo

Re: Пътуване България-Румъния-Молдова-Украйна(Болград)

Мнениеот alexandar.iskrenov » Сря 23 мар 2011 18:41


Няма ли някой колега запознат с темата?


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване България-Румъния-Молдова-Украйна(Болград)

Мнениеот The Red Guy » Вто 05 апр 2011 7:35


Аз съм запознат и то много добре. Русе-Дунав мост (12 лв такса). После на първата бензиностанция си Купуваш винетка за Румъния, около 6 лв, може и с дебитна или кредитна карта да я платиш. Тя е електронна т.е. дават ти една касова бележка, която пазиш. Продължаваш към Букурещ, от там по околовръстното към Констанца. На магистралата към Констанца на Слобозия излизаш и продължаваш към Браила, После Галац, след Галац влизаш на границата на Джурджулещ в Молдова. Ако колата не е твоя си направи пълномощно, нотариално заверено. Преведи го на руски. Плащаш екотакса в Молдова, която е около 4 лева, може в румънски леи, евро, долари или молдовски леи да я платиш. Аз я плащам в румънски леи. Веднага след границата на Джурджулещ има една бензиностанция Лукойл и след нея има табели, завиваш наляво и караш към Вулканещ, след Вулканещ до границата с Украйна имаш около 4 км. На границата с Украйна, ако не си минавал преди, се приготви да дадеш някой лев, даже сам си предложи, иначе колата ти влиза в т.нар червен коридор и почва тараш, щото минава за сефте. с 5 евро ще минеш. Влизаш в Украйна директно в Болград. Жената е от там, пътят до знам наизуст, пробвал съм най-различни комбинации, тая е най-добрата. От Русе до там са 400 км. Ако всичко е наред, без да си даваш зор, можеш да стигнеш за 6-7 часа от Русе. Горивата са по-евтини в Украйна и Молдова. Газ в Болград няма (за коли не пълнят). Бензинът е около 1.60 лв., нафтата малко по-малко. Газ има в Молдова на този Лукойл, за който ти казах. Около 0.9 лв е. До бензиностанцията има ресторант с хотел. Точно в него на самата улица има чейндж.
Погледни си зелената карта, че важи за Украйна и Молдова, иначе ще те върнат.
Не забравяй - в Украйна девизът е "Любой каприз за ваши деньги" :). Ако има нещо пиши, ще ти помогна.

П.С. Можеш да се оправиш по пътя и без навигация, адски лесно е. Ако ти трябват карти за Украйна, Молдова, Румъния за Гармин ще ти пратя, имам последните.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Пътуване България-Румъния-Молдова-Украйна(Болград)

Мнениеот vanko_VW » Пет 07 окт 2016 14:36


Тъй като последното мнение е от преди 5год.

Предстой ми служебно пътуване до Молдова, интересувам се от всичко което ще ми е полезно за там.Румъния ми е ясна, та за там няма нужда да пишете, по-принцип ще превозвам разни стоки, та ако някой е запознат и с документите на границата ще бъда доволен.
Също така колата(буса) е лизингов, имам пълномощно, но е на БГ само, дали ще ми трябва преведено? Хотел преди границата с Молдова дали има и по безиностанците в Молдова дали някой е виждал табелка DKV, да знам и с горивото какво да правя.

Друго не се сещам, а всъщност дали границата работи постоянно за превоз на товари, че гоним срокове.

Благодаря :)

Тъй като Лизинговата компания не ни разрешава да пътуваме ми се отложи пътуването, пътуваха други колеги. Инфо не мога да дам тъй като ми казаха някви общи неща с който надали ще съм полезен.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта