Пътуване България-Англия и обратно с кола (VW)

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Съб 04 юни 2011 15:45


Има много случки с разни неволи,но най-ме е яд затова че като сънародници не си помагаме.Значи на българина ще му спрат 20 германци и нито един НАШ ,това говори много зле за нас като нация.Нормални неща за запада са все още мираж за нас.Джетата си е един вид здрав голф с багажник за много инструменти и багаж.Ще си взема за всеки случай и малко жица ако нещо по ток се прее*е.Благодаря за подоробните инструкции :beer ,ако някой се досети още нещо да добавя,пък аз ще разкажа подробно след като пристигна за всичко по пътя




dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Съб 11 юни 2011 12:18


Ето че Вече пристигнах в Лондон и ще ракажа по държави как минах.Бях сам и раделих пътя на 3 дни.
БЪЛГАРИЯ
Първия ден реших да карам най-много.България я минах за час,тръгбайки от Перник.Без опашки на границата.Тръгнах на 8.6 сутринта в 5 и в 6 западно време бях в сървия.Малко граничарите са мудни от сръбска страна иначе всичко е ок.
СЪРБИЯ
Ако сте на гас там няма да имате проблем ,почти на всяка бензиностанция има.За път се плаща в зависимост от разстоянието.Видях че много Застави карат съседите,като перничани двойките :screwy .
УНГАРИЯ
Влязох в Унгария към обяд.Това е вратата на ЕС и ориверките са по големи.веднага след КПП-тп можете да си вземете комбинирана винетка за Австрия и Унгарипя за 20 евро винетка.Гадно беше че тази не знаеше ни немски ни ангглийски шляп шлюп некакси се оправихме.В Унгария бяха най - хубавите пътища.Гас има рядко но се намира.По-скъпичка е но е по-евтина от бензина.Към 6 менах табелата Австрия.
АВСТРИЯ
Скапан от път след 14 часа и 1100 км спах във Виена.Настаних се в малко хотелче след града.Много добро обслужване и много добре се наспах.По отминалия ден смятах да мина останлите 1200 км до ламанш за следващия ден.Но не се случи така...


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Съб 11 юни 2011 22:52


И да продължа разказа за пътя.Тръгнах за Германия но движението беше адски натоварено.В Австрия няма гас ,но заредената от Унгарската граница стига.В германия гаста е извън автомагистралите и се налага излизане от тях.Трябва ви специален адаптер който се навива на пълначката.Навивате си пистолета и натискате зеленото копче без да го пускате,докато решите или докато напълните бутилката.Моята е 40 литра но се пълни до 30 и спира.Просто така са го нагласили.Спах във Франкфурт ама Майн и на следващия ден тръгнах за Белгия.Минах през холандия там е много шашав пистолета за зареждане и нема шанс.В белгия много рядко има газостанции но си пише на големи табели къде има.Без проблеми се качих на ферито за 40 Евро и в полунощ бях в UK .С опакото лесно се свиква от други колеги бях чул и казах на границата че съм на гости за седмица.
Интересното е че през целия път не видях нито една Джета,но моята 87 година си беше напълно равностойна със всички коли.Видях единствено една много стара кола ауди 60 l която приличаше на москвич.Чувствам се горд че хиляди хорА НЕ ВЯРВАХА че ще стигна но аз успях.Надявам се да помогна на следващите пътуващи.
Равносметка около 250 евро със хотели и гориво.
Благодаря на всички помогнали ми и налага ли ви се на се плашете път не стои. :beer


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот agent_kowalski » Пон 27 юни 2011 19:06


Супер.Надявам се и аз да мога да направя нещо подобно в близко бъдеще :) :beer


Потребителски аватар
houzeboy
Мнения: 349
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот houzeboy » Сря 06 юли 2011 15:42


Браво на теб беееее, машина ! =) Сам със старата Джета :bowdown


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот nokiangage » Сря 06 юли 2011 15:52


Супер приключенско звучи :да: ! Радвам се, че си пристигнал и всичко е наред, готино звучи да си хванем "кошниците" на по 20 и да тръгнем за някъде и по-важното да стигнем... Поздрави колега! :beer
Живот и здраве за в бъдеще имам и аз една идея до Германия, но ще видим...


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот Matematiks » Сря 06 юли 2011 20:49


Аз догодина мислим да джасам до Норвегия с аУдито :lol: до Осло :shock


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Чет 07 юли 2011 0:40


houzeboy написа:Браво на теб беееее, машина ! =) Сам със старата Джета :bowdown

Стигна без проблем и сега тук ми се пецака термостата.Неиска да отваря гадта и незная от къде да си купя.Утре ще го сваля за да не стане некоя беля,пък ако не намеря ще искам некой като идва от БГ да ми донесе.Ако някой дърси адаптор за англииските или немски
газостанции може да си избере от тук http://www.autogasshop.co.uk/lpgautogas-filling-adapters-1-c.asp


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот Ljubon » Чет 07 юли 2011 9:02


dikanski написа:... сега тук ми се пецака термостата.Неиска да отваря гадта и незная от къде да си купя...

Колега, поздравявам те за ентусиазма! Но трябва да си подготвен и за изненади.:да:
Погледни за термостат тук:
http://www.buyyourcar.co.uk/car-parts/v ... rea/london
Дано бързо си оправиш колицата.
Чувал съм някъде, че нямало да пускат из Европа коли над 20г., ама дали е вярно? :screwy Нека ако знае някой да коментира.


Потребителски аватар
houzeboy
Мнения: 349
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот houzeboy » Чет 07 юли 2011 17:51


Ljubon написа:Чувал съм някъде, че нямало да пускат из Европа коли над 20г., ама дали е вярно? :screwy Нека ако знае някой да коментира.


Няма такова нещо.


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот kiril_bulgaria » Чет 07 юли 2011 19:43


В Турция, с кола повече от 20г - не може да влезеш!


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот Mihailov78 » Чет 07 юли 2011 20:35


kiril_bulgaria написа:В Турция, с кола повече от 20г - не може да влезеш!


Стига бе човек :lol: Това да не е виц?

До автора на темата: Браво човече, благодаря и за хубавото описание на пътуването. Явно кураж не ти липсва. А колкото до колата, дали е 2011, 1987 или 1927 няма значение, важен е стопанина.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот Ljubon » Чет 07 юли 2011 21:54


kiril_bulgaria написа:В Турция, с кола повече от 20г - не може да влезеш!

Май точно за това става въпрос! :да:


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Пет 08 юли 2011 0:50


Mihailov78 написа:
kiril_bulgaria написа:В Турция, с кола повече от 20г - не може да влезеш!


Стига бе човек :lol: Това да не е виц?

До автора на темата: Браво човече, благодаря и за хубавото описание на пътуването. Явно кураж не ти липсва. А колкото до колата, дали е 2011, 1987 или 1927 няма значение, важен е стопанина.

Плащаш ли си данъците и таксите,не чурлявиш ли,нямаш проблем.Сега мисля към нова година,живи и здрави,да отида от тук при баща ми до Гърция,но през Италия и ферибота.След това ще пенсионирам колата(т.е. ще я сложа на сухо и на трупчета докато отсъствам от БГ).Не съм фен на новите коли и електрониките,така че няма да мога да намеря след години такава кола,така че мисля да я запазя.А някой знае ли колко мога да карам тук необезпокоявано?Някои казват 6 месеца,други по-малко,застрахователите в БГ ми казаха година.На кого да вярвам?


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот agent_kowalski » Пет 08 юли 2011 8:34


Това за 20 години ако е вярно тия са много зле...нали колата е минала преглед значи е наред? Или поне така трябва....ако е за еко норми да си видят печките,които произвеждат...писнало ми е от умници ,които си мислят че дизеловия двигател е свален от болид на ф1 и сложен в обикновена колата и на всеки светофар,каото има някой такъв до мен/пред мен не мога да видя нищо от сажди и пушек....



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 115 госта