Бургас-Елена

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Бургас-Елена

Мнениеот imedarov » Съб 02 юли 2011 19:28


Препоръчайте маршрут, инфо относно състояние на пътя и тн. Виамишелин предлага Бургас-Сливен-Стара река-Елена




Потребителски аватар
Antonio87
Мнения: 174
Регистриран на: Пет 18 фев 2011 21:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раума,Финландия

Re: Бургас-Елена

Мнениеот Antonio87 » Съб 02 юли 2011 19:47


ами колега това май е най-добрият маршрут до сливен няма да имаш проблеми пътя е много хубав но оттам нагоре нищо не мога да кажа трябва някой колега от сливен да попиташ :beer


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Бургас-Елена

Мнениеот hooligans » Съб 02 юли 2011 19:51


imedarov написа:Препоръчайте маршрут, инфо относно състояние на пътя и тн. Виамишелин предлага Бургас-Сливен-Стара река-Елена



С моето поло не бих минал оттам
има много дупки и неравности


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Бургас-Елена

Мнениеот gr_kanev » Нед 03 юли 2011 8:21


imedarov написа:Препоръчайте маршрут, инфо относно състояние на пътя и тн. Виамишелин предлага Бургас-Сливен-Стара река-Елена

И Garmin-а така го дава :lol:
Аз бих заложил на по-добър проход - напр. Котленски - през Кипилово, обаче не знам как е там пътя. Другият вариант е през Хаинбоаз, но се удължава маршрута.


Потребителски аватар
Antonio87
Мнения: 174
Регистриран на: Пет 18 фев 2011 21:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раума,Финландия

Re: Бургас-Елена

Мнениеот Antonio87 » Нед 03 юли 2011 12:16


gr_kanev написа:
imedarov написа:Препоръчайте маршрут, инфо относно състояние на пътя и тн. Виамишелин предлага Бургас-Сливен-Стара река-Елена

И Garmin-а така го дава :lol:
Аз бих заложил на по-добър проход - напр. Котленски - през Кипилово, обаче не знам как е там пътя. Другият вариант е през Хаинбоаз, но се удължава маршрута.


да наистина ако не искаш да рискуваш колега аз почти всяка седмица минавам през Хаинбоаз (прохода на Републиката) там пътя е перфектен и изобщо не разбираш че изкачваш проход :beer


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бургас-Елена

Мнениеот imedarov » Пон 04 юли 2011 9:14


Благодаря за отговорите, значи ще бъде през Хаинбоаз, но:

1. Дебелец-Елена

или

2. До Търново и от там Елена?


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Бургас-Елена

Мнениеот gr_kanev » Пон 04 юли 2011 12:17


Достатъчно си удължаваш пътя през Хаинбоаз, че да ходиш чак до Дебелец или Търново. От Нацовци се отклоняваш, покрай Малчовци, и на Плаково хващаш пътя за Елена. Не съм го минавал и не знам как е, но е 5-6 км - все ще ги изтраеш, ако е лош. От Плаково до Елена го минавах последно 2004 пролетта - ставаше.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Бургас-Елена

Мнениеот DundyTheCroc » Пон 04 юли 2011 13:17


През Стара Река мини, останалите предложени маршрути ми се струват доста обиколни.


Потребителски аватар
Antonio87
Мнения: 174
Регистриран на: Пет 18 фев 2011 21:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раума,Финландия

Re: Бургас-Елена

Мнениеот Antonio87 » Пон 04 юли 2011 14:10


колегата разбра ,че са обиколни въпроса е не да спести 10 лв от гориво а да не си разбие колата което ще му излезе доста по-скъпо аз лично от такива съкращения съм се оказвал с 3 криви джанти 2 гуми с балон и 2 спукани гуми включително резервната как ти се струва това и си останах така на пътя докато дойдат да ме приберат щях да звъня на полицаите или на 112 да дойдат да ми донесат гуми ама приятелката ми ме спря ,щото бях много бесен :beer

:неграмотно


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Бургас-Елена

Мнениеот DundyTheCroc » Пон 04 юли 2011 14:44


Antonio87 написа:колегата разбра ,че са обиколни въпроса е не да спести 10 лв от гориво а да не си разбие колата което ще му излезе доста по-скъпо аз лично от такива съкращения съм се оказвал с 3 криви джанти 2 гуми с балон и 2 спукани гуми включително резервната как ти се струва това и си останах така на пътя докато дойдат да ме приберат щях да звъня на полицаите или на 112 да дойдат да ми донесат гуми ама приятелката ми ме спря ,щото бях много бесен :beer

Принципно си прав.
Сега специално звъннах на бащата, който го минава редовно пътя, при това с колело. От Сливен до Стара река е перфектен, след това имало 7-8 км с дупки около Майско, после до Елена пак перфектен.
Дано съм бил полезен 8)


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бургас-Елена

Мнениеот imedarov » Пон 04 юли 2011 15:02


Благодаря за полезната информация


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Бургас-Елена

Мнениеот velinsl » Пон 04 юли 2011 22:42


Пътя и след Сливен и добър. Проблема е само до Лукоила на Изхода на Сливен към Елена. "Разкопките" могат да се заобиколят, както масово се прави - в лявата половина на пътя има достатъчно място да се разминат два автомобила. Нагоре е завой и изкачване, ако на някой му става лошо в завоите - не е добра идея.

Имаме малък напредък - асвалтираха едни 15 метра от обощо 100-200. Идат избори все пак.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Бургас-Елена

Мнениеот Svetlix » Вто 05 юли 2011 11:21


gr_kanev написа:Достатъчно си удължаваш пътя през Хаинбоаз, че да ходиш чак до Дебелец или Търново. От Нацовци се отклоняваш, покрай Малчовци, и на Плаково хващаш пътя за Елена. Не съм го минавал и не знам как е, но е 5-6 км - все ще ги изтраеш, ако е лош. От Плаково до Елена го минавах последно 2004 пролетта - ставаше.


Пътят през Плаковци става но е доста тесен и с бая завои.


Потребителски аватар
lavidaloca
Мнения: 335
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 18:16
Автомобил: Seat Leon 1.9 tdi PD 1P
Двигател:
Местоположение: Elena/Sofia/Bulgaria

Re: Бургас-Елена

Мнениеот lavidaloca » Съб 09 юли 2011 19:15


10-тина пъти годишно минавам по този маршрут. За мен най-добрия вариант е не Сливен-Стара река (както казаха по-горе пътя е много разбит), а вариант през с. Кипилово (дано да е село и да не обидя някого). На петолъчката завиваш надясно посока котел, минаваш Котел и 15-20 км. след това има табела Кипилово, Елена. Пътя е с добра настилка, но е тесен и с много завои, така че без ралиджийски истории. По-бърз и удобен вариант е, първо защото е по-кратък от Сливен-Стара река и като цяло настилката е много добра. За коло 2 часа и 30 мин. се взема разстоянието.
Ако все пак си решил през Хаинбоаз да минаваш, което според мен е доста обиколно, Дебелец-Елена е тесен път с приемлива настилка, който е с не повече от 5-10км по-кратък. "Царския път" си е от В.Търново посока Варна и от разклона за Лясковец завиваш надясно.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Бургас-Елена

Мнениеот hooligans » Нед 10 юли 2011 0:09


lavidaloca написа:10-тина пъти годишно минавам по този маршрут. За мен най-добрия вариант е не Сливен-Стара река (както казаха по-горе пътя е много разбит), а вариант през с. Кипилово (дано да е село и да не обидя някого). На петолъчката завиваш надясно посока котел, минаваш Котел и 15-20 км. след това има табела Кипилово, Елена. Пътя е с добра настилка, но е тесен и с много завои, така че без ралиджийски истории. По-бърз и удобен вариант е, първо защото е по-кратък от Сливен-Стара река и като цяло настилката е много добра. За коло 2 часа и 30 мин. се взема разстоянието.
Ако все пак си решил през Хаинбоаз да минаваш, което според мен е доста обиколно, Дебелец-Елена е тесен път с приемлива настилка, който е с не повече от 5-10км по-кратък. "Царския път" си е от В.Търново посока Варна и от разклона за Лясковец завиваш надясно.


Потвърждавам, пътя е добър, да не кажа нов
След Калояново минавах по него с Полото, 90-100км/ч няма никакъв проблем



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 125 госта