Разходка в Русе и околността

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Jogo_1
Мнения: 845
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Разходка в Русе и околността

Мнениеот Jogo_1 » Пон 19 сеп 2011 8:22


Здравейте колеги,
Тия дни със половинката, ще ходим до Русе по малко служебна работа, но тя е за около 1 час, така или иначе, сме отделили целия ден за това, и ми се иска да се разходим из Русе, кажете какво интересно може да се види, в момента съм се насочил към Скален Манастир Свети Димитър Басарбовски и пещера Орлова чука, всякакви съвети как се стига до там ще са ми от полза или каквото и да е друга информация, ще ходя с навито така, че и координати ще са ми ОК. Другото което е ми се иска някое готино ресторантче на брега на Дунава и някакви забележителности в самото Русе.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Разходка в Русе и околността

Мнениеот PabloEscobar » Пон 19 сеп 2011 9:25


По път ви е и крепостта Червен Можете и там да се отбиете :)

„Ивановските скални църкви“ - N43 41.677 ; E25 59.262.
с. Басарбово – „Басарбовския скален манастир“ - N43 46.002 ; E25 57.878.
Средновековният град Червен - N43 37.414 ; E26 01.359.
Орлова чука - 43o35.665N 025o57.537E


Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Разходка в Русе и околността

Мнениеот los_tigros » Пон 19 сеп 2011 10:49


Ресторант Люляка:в местността Хижа Приста.Намира се на 2-3 км след изхода от Русе за София вдясно.Има табели и за хижа Приста и за Люляка.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Разходка в Русе и околността

Мнениеот calm » Пон 19 сеп 2011 12:24


"Ирландски пъб ТЕРАСА" или както там е познат "Айриш пъб". Намира се на бул. "Придунавски" 6. От центъра, която и пряка да хванеш към Дунав излизаш на него, после по номерата ще се ориентираш. Беше готино място, с изглед към реката. Не съм ходил доста отдавна там, но беше едно от заведенията който са ми допаднали най-много.
Задължителна разходка по централната улица и градинката пред съда. Парка с вазата също.
Също трябва да опиташ "паучи". Малко странно е като го ядеш за пръв път, но пък на друго място не знам къде го правят. Питай къде ги продават.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Разходка в Русе и околността

Мнениеот dobrin » Пон 19 сеп 2011 20:42


Паучитата май не работят вече ...
Освен това Терасата не е това, което беше. Добре е, но нищо особено.
Жалко, че затвориха кафето на телевизионната кула, от там гледката беше уникална.


Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Разходка в Русе и околността

Мнениеот los_tigros » Вто 20 сеп 2011 7:58


Паучита има,но не знам дали са такава невероятна атракция mhihi За Тераса също съм съгласен.Иначе на брега на Дунава има още две ресторантчета - Чинчила и Виена.Те са малко по-трудни за обяснение и някой ще трябва да ви заведе.Не знам доколко ще ти харесат обаче.Затова предложих Люляка.Иначе ако не е задължителна гледката към полу-пресъхналия Дунав препоръчвам ресторант ЛаСтрада на центъра - Александровска 77.


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Разходка в Русе и околността

Мнениеот 1z » Вто 20 сеп 2011 8:59


Можете да отидете до,,Текето'' нещо като кайлъка е, на 10км някаде от Русе, е намира се непосредствено до село Николово.
...В село Николово се намира лесопарк "Липник" (или както всички го наричат "Текето"). Липовата гора обхваща 20 000 декара - най-големият масив в България. В изкуственото езеро до нея може да се лови риба или да се наблюдават тренировките на отбори по гребане. В гората над езерото е изграден зоопарк. Недалеч един от друг са разположени два минерални извора - единият със съдържание на сяра, а другият на варовик. Вторият е на мястото на старобългарски манастир "Св. Илия", разрушен от османските завоеватели. На неговото място е построено теке за дервиши суфии, което също е съборено при реформите през 1826 г. До брега на езерото и навътре в гората днес работят два добри ресторанта.

http://maps.google.com/maps?saddr=%D0%A ... s&t=h&z=12


Потребителски аватар
Jogo_1
Мнения: 845
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Разходка в Русе и околността

Мнениеот Jogo_1 » Сря 21 сеп 2011 23:29


Благодаря на всички колеги, но от 1 час работа се оказа...., та успяхме да видим костницата от колата :( Дано темата е полезна на някой друг :)


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Разходка в Русе и околността

Мнениеот D1D00 » Нед 06 мар 2016 18:38


+ един глас и от мен за Басарбовския манастир и скалния манастир в с. Иваново както и панорамната му гледка :th_up .Уникално място, днес се разходих с голфчето до тези чудни места, като завършек на 4-ри дневната почивка която се насъбра :mhihi . Историята за Басарбовския манастир е много интересна,както и от към природа. Интересното е че преди да стигнеш до местноста "Русенски лом" и до манастира, е поле (равно навсякъде) но последните метри преди да стигнеш до скалите географията рязко се променя, нещо подобно като Крушунските водопади, караш, караш няма нищо интересно и вече като наближиш се появява красотата. Хапнахме на връщане в Русе, в механа "Чановете", хареса ми кухнята както и от към цени http://www.ruseinfo.net/profiles_4112.html :wink

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Струва си да се посетят въпросните места, ако решите да ходите до Басарбовския манастир непременно се отбийте и до скалния манастир в с. Иваново природата на този парк "Русенски лом" е много красива :th_up



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта