Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот dj_nako » Вто 25 окт 2011 19:13


Тъй като следващите 25 седмици ми ще ми се налага да пътувам от Плвен до Пловдив по 2 пъти седмично, трябва да си избера маршрут. Най късия е през Троян - Кърнаре прохода, та въпроса ми относно него проход. Как е? Как е като няма сняг? Как е като има сняг?. Другите маршрути за които съм сигурен че са по-добри са Плевен - София - Пловдив 319км; Плевен - Велико търново - Пловдив, като или през шипка или през хаимбоаз е почти едно и също = 350км. За тези 2 маршрута знам и са ми до болка познати през зимата. Дайте инфо за Троян - Кърнаре или Етрополе - Златица, но основно ме интересува през троян.




Потребителски аватар
vaso18
T.N.T.
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот vaso18 » Вто 25 окт 2011 19:19


зимата не е проходим прохода
защото най отгоре има ски писта която минава точно през пътя и зимата не се пробива прохода
и си слагат табелка че е затворен
според мене си минавай шипка

иначе като няма сняг няма проблеми
сега се минава спокойно


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот joro_kem » Вто 25 окт 2011 19:21


ами колега, направо ти казвам, че няма да можеш да пътуваш през беклемето през зимния сезон - обикновено е затворен. radotom може да е по-полезен - пътува често оттам. :beer


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот fill » Чет 27 окт 2011 10:14


Прохода Етрополе-Златица се води затворен от много време. Пътят има много дупки. Този път го използват служебните коли на Елаците и може да е почистен през зимата.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот Svetlix » Чет 27 окт 2011 18:44


Поне до средата на Декември, Троян - Кърнаре ще е отворен. Всяка година е така като изключим миналата, когато го затвориха чак Март месец и го отвориха Април. Казвам го от личен опит, защото и аз минавам честичко. Проходът се затваря през зимата само заради едни 400 метра, на които става яко течение и се образуват 4-5 метрови преспи. За да ползваш този маршрут редовно, трябва задължително да следиш прогнозата за времето и пътната обстановка. Сложи си и комплект вериги за всеки случай. Тази зима през Февруари пътят изглеждаше така: Изображение
Беше си добре почистен и обработен, само по билото навяванията бяха малко кофти но нищо фрапантно.

През Шипка са 40 км отгоре. Все пак имай в предвид, че зимата не се престарават с чистенето му, но със сигурност го затварят само при обилни снеговалежи. Случвало се е да завали сняг, пътят въобще да не се почисти и обработи, а пичовете от кантона в началото на прохода да си джиткат карти на топло, и да не предупредят по никакъв начин, че прохода е непроходим.

През Златица - Етрополе просто забрави. Там пътят е в трагично състояние по принцип, а зимата нямам никаква идея. Проходът е целогодишно затворен заради лошото му състояние.

През Арабаконак и Витиня също не си заслужава минаването. Пътят е по-къс само с 10-на км от следващия маршрут.

През Столник-Елин Пелин-Нови хан пътят е в добро състояние и се кара предимно по магистрала. Там обаче разстоянието ти е с 90 км отгоре. Пътят между двете магистрали се чисти и обработва.

През Софийското околовръстно. От там пътят всички го знаем, с 110 км в повече е в сравнение с Троян - Кърнаре.


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Re: Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот dj_nako » Нед 04 дек 2011 23:46


Днес преминах успешно прохода. Като цяло пътя е тесен, от южната страна няма нито 1 дупка, от северната на места е напукан, а по върха е гаден защото има няколко участъка които не са ремонтирани от 20 години поне. Като цяло е добър проход и ще го използвам докато падне сняг. Гледката отгоре е страхотна има няколко отбивки на южната част и 1 паметник горе до който има асфалтов път.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот Svetlix » Сря 07 дек 2011 19:27


Как ще е тесен бре? Пътят си е съвсем нормален като габарит. Явно не си минавал проходи като Арабаконак, Върбишки и Златишки :D Там си е еднолентов път с двупосочно движение, а тук си имаме един съвсем нормален път с по 1 лента във всяка посока.

Върхът се казва Горал тепе и височината му е 1600 м. Паметникът е на бойците за освобождение на България.


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Re: Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот dj_nako » Сря 07 дек 2011 23:21


Svetlix написа: Явно не си минавал проходи като Арабаконак, Върбишки и Златишки :D


Прав си, не съм.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот k_garchev » Сря 07 дек 2011 23:28


Златишки проход е постоянно затворен!По принцип трябва да имаш пропуск за да минаваш от там,иначе е наказуемо!Пътят е в ужасно състояние,но има доста МПС-та,които минават от там,предвид по-краткия маршрут!Зимата се чисти само за смяната на Елаците,ако някой го интересува ще кажа и точните часове!Ако на някой му трябва пропуск,мога да се опитам да го уредя!


Потребителски аватар
MAX75
Мнения: 116
Регистриран на: Нед 10 яну 2010 15:40
Автомобил: VW Passat 1997
Двигател: AFN
Местоположение: Bulgaria

Плевен-Пловдив

Мнениеот MAX75 » Пет 15 дек 2017 15:44


Колеги, колебая се кой път да избера от Плевен до Пловдив.
През Троян-Кърнаре или Плевен-София-Пловдив.
Прохода не съм го минавал никога и нямам представа какво е положението там. За сега е отворен, но пътуването е планувано за 23.12. и за тогава не се знае какво ще е времето.Интересува ме основно заслужава ли си да мина проход за да спестя 90-100 км


Потребителски аватар
boar
Мнения: 314
Регистриран на: Чет 08 яну 2009 9:25
Автомобил: Golf III
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: Пловдив

Re: Плевен-Пловдив

Мнениеот boar » Пет 15 дек 2017 16:17


Привет колега. Можеш и през Шипка да минеш...по добре е от Беклемето, но всичко си зависи от времето. Зимата Троян-Кърнаре ще е затворен 100%, а през Шипка си се движиш,но пак зависи от виелицата .
Като спестяваш някой километър за сметка на времето, но пък пътя е по спокоен от към движение :)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Плевен-Пловдив

Мнениеот muns61 » Пет 15 дек 2017 17:51


Ако не вали сняг, карай смело през Беклемето.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Плевен-Пловдив

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 15 дек 2017 17:52


И ако е отворен.
А съм сигурен,че АПИ ще го затворят точно преди празниците.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот Svetlix » Съб 16 дек 2017 8:57


Към днешна дата е отворен. От Плевен до Пловдив през Шипка е с 60 км повече. Ако лично бих избрал Беклемето.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Плевен - Пловдив. Троян - Кърнаре? Що за проход е зимата?

Мнениеот Vlad777 » Съб 16 дек 2017 9:11





Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта