Пътищата из Родопите

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Пътищата из Родопите

Мнениеот BeckoTDI » Вто 03 апр 2012 22:51


Някой може ли да сподели актуална информация за състоянието на следните маршрути:

1.Пампорово - Смолян
2.Смолян - Голям Перелик
3.Смолян - Широка Лъка - Девин
4.Девин - Ягодинска пещера/Триград
5.Девин - Доспат - Батак - Пещера - м.Тракия




Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот Съмнителният » Сря 04 апр 2012 5:48


1.Пътят е в ремонт - има на места участъци с разлика в асфалта, но при внимателно каране не е проблем.
2.Нямам информация.
3.Моят съвет е да минеш по маршрута Смолян-Пампорово-Широка лъка-Девин.В с.Стойките има участък с доста дупки.Инфото е от преди 10 дни.Иначе пътя става.
4.До яз."Тешел" пътя е добър.Знам, че по нагоре към пещерите преди 2-3 годни правиха ремонт на пътя, но скоро не съм се качвал.
5.Ако ще се прибираш към София по този маршрут, моят съвет е да избереш Доспат-Гоце Делчев-Разлог-София.Последно преди около половин година, по посочения от теб маршрут, щяха да ми изпадат зъбите.
Дано съм бил полезен.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот petko5 » Сря 04 апр 2012 10:04


Пътя Смолян - връх Голям Перелик е наполовина асфалт, наполовина черен и по това време на годината със сигурност има много сняг!
Ако си решил да ходиш до самия връх, няма да те пуснат.. има секретно поделение !

Тук има координати на хижаря на жижа Перелик:

http://www.bulgarian-mountains.com/Huts/Rodopi/Perelik

той може да ти даде най-точна информация за пътя до връх Голям Перелик

Успех от мен и дано се качите до горе :wink:


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот BeckoTDI » Чет 05 апр 2012 11:17


Благодаря ви за отговорите, малко си промених плановете.

1.Пампорово - Смолян - пътят в онези вечни ремонти ли е :Mr Green Fun или наистина се работи, аз ще пътувам към края на месеца и може да са го постегнали до тогава?
2.Смолян - Голям Перелик - petko5 благодаря ти за описанието, това ме отказа да се качвам с колата нагоре :( Целта ми беше върхът или чудните мостове(там има печат за 100-те национални обекта), до чудните мостове има ли асфалт наблизо или пак трябва да се прави преход? Изобщо не намерих информация как да стигна до тях.
3.Смолян - Широка Лъка - Девин - тук ще мина през Пампорово, за да избегна с. Стойковци, от Пампорово до Девин надявам се да няма изненади по пътя :)
4.Девин - Ягодинска пещера/Триград - тук остава по план, ще пиша после как е пътя
5.Девин - Доспат - Батак - Пещера - м.Тракия - това отпада като вариант, Доспад - Гоце Делчев не знам от къде точно да мина, а и не ми звучи много надеждно, въпреки че около Гоце Делчев съм ходил и не са лоши пътищата :roll: Сигурно ще се прибирам пак през Пампорово.


Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот Съмнителният » Чет 05 апр 2012 12:23


BeckoTDI написа:Благодаря ви за отговорите, малко си промених плановете.

1.Пампорово - Смолян - пътят в онези вечни ремонти ли е :Mr Green Fun или наистина се работи, аз ще пътувам към края на месеца и може да са го постегнали до тогава?
2.Смолян - Голям Перелик - petko5 благодаря ти за описанието, това ме отказа да се качвам с колата нагоре :( Целта ми беше върхът или чудните мостове(там има печат за 100-те национални обекта), до чудните мостове има ли асфалт наблизо или пак трябва да се прави преход? Изобщо не намерих информация как да стигна до тях.

1.Пътят е в ремонт
2.За Чудните мостове се минава по пътя Асеновград - Смолян и след с.Хвойна на около 10 км има отбивка за с.Забърдо - това е маршрута.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот petko5 » Чет 05 апр 2012 15:22


Съмнителният написа:
BeckoTDI написа:Благодаря ви за отговорите, малко си промених плановете.

1.Пампорово - Смолян - пътят в онези вечни ремонти ли е :Mr Green Fun или наистина се работи, аз ще пътувам към края на месеца и може да са го постегнали до тогава?
2.Смолян - Голям Перелик - petko5 благодаря ти за описанието, това ме отказа да се качвам с колата нагоре :( Целта ми беше върхът или чудните мостове(там има печат за 100-те национални обекта), до чудните мостове има ли асфалт наблизо или пак трябва да се прави преход? Изобщо не намерих информация как да стигна до тях.

1.Пътят е в ремонт
2.За Чудните мостове се минава по пътя Асеновград - Смолян и след с.Хвойна на около 10 км има отбивка за с.Забърдо - това е маршрута.


На около 2км. преди с.Забърдо има отклонение за Чудните Мостове, няма как да се объркаш :wink:
Внимавай, че пътя за с.Забърдо до разклона за Чудните мостове е тесен, а след това става....малко гаден, на места има дупки, много тесни участъци, може и сняг да има...сложи си веригите в багажника за всеки случай!
След като стигнеш до Чудните мостове, спри преди или след знака за платено паркиране, място има бол..., ще спестиш една неприятна и незаконна такса от платен паркинг :wink:
Километър по-нагоре след Чудните мостове по асфалтирания път е хижа Скални мостове :
http://www.bulgarian-mountains.com/Huts ... lniMostove
, там може да хапнете вкусни манджи :wink:
Ако имате време се разходете до с.Забърдо...много красиво място :wink:
Така и така ще сте в този район, отбийте се и до с.Косово, също много приятно място за посещение и отдих :wink:

Доспат-Сатовча-Гоце Делчев, това е пътя !
Преди две години, лятото в участъка Сатовча-Доспат имаше голямо свлачище и пътя беше прекъснат, надявам се да е оправен от тогава!
Участъка Гоце Делчев-Добринище, преди две години беше отвратителен...дано са го оправили от тогава :roll:

Лек път и приятно прекарване в един от най-красивите дялове на Родопа планина

Последна промяна от petko5 на Чет 05 апр 2012 15:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот BeckoTDI » Чет 05 апр 2012 15:29


Благодаря за пореден път за подробната информация :beer Иначе това за веригите и за началото на м. Май ли важи :shock Ще пътувам края на Aприл/началото на Mай и съм сложил летните сликове, да няма изненади :Mr Green Fun


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот petko5 » Чет 05 апр 2012 15:43


BeckoTDI написа:Благодаря за пореден път за подробната информация :beer Иначе това за веригите и за началото на м. Май ли важи :shock Ще пътувам края на Aприл/началото на Mай и съм сложил летните сликове, да няма изненади :Mr Green Fun



Миналата година на 6-ти май горе на хижата имаше сняг, а по-миналата зима не беше толкова зловеща колкото тази, така че имай едно наум :roll:

В момента снежната покривка на Пампорово е около 150-180см.....ако не се лъжа.
Височината е почти една и съща с Чудните Мостове, около 1500-1600м !


Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот Съмнителният » Чет 05 апр 2012 19:54


petko5 написа:Преди две години, лятото в участъка Сатовча-Доспат имаше голямо свлачище и пътя беше прекъснат, надявам се да е оправен от тогава!

Всичко е оправено.След излизане на около 4-5 км. от Сатовча внимавай, че има участък с неприятни дупки. В Сатовча карай според със съобразена скорост, че има легнали полицаи.


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот azrod » Съб 14 апр 2012 10:21


BeckoTDI написа:Благодаря ви за отговорите, малко си промених плановете.

1.Пампорово - Смолян - пътят в онези вечни ремонти ли е :Mr Green Fun или наистина се работи, аз ще пътувам към края на месеца и може да са го постегнали до тогава?
2.Смолян - Голям Перелик - petko5 благодаря ти за описанието, това ме отказа да се качвам с колата нагоре :( Целта ми беше върхът или чудните мостове(там има печат за 100-те национални обекта), до чудните мостове има ли асфалт наблизо или пак трябва да се прави преход? Изобщо не намерих информация как да стигна до тях.
3.Смолян - Широка Лъка - Девин - тук ще мина през Пампорово, за да избегна с. Стойковци, от Пампорово до Девин надявам се да няма изненади по пътя :)
4.Девин - Ягодинска пещера/Триград - тук остава по план, ще пиша после как е пътя
5.Девин - Доспат - Батак - Пещера - м.Тракия - това отпада като вариант, Доспад - Гоце Делчев не знам от къде точно да мина, а и не ми звучи много надеждно, въпреки че около Гоце Делчев съм ходил и не са лоши пътищата :roll: Сигурно ще се прибирам пак през Пампорово.


Ако идеш в Широка лъка питай за печата и за връх Перелик - мен там ми сложиха и не ходих до върха.

BeckoTDI написа:Благодаря за пореден път за подробната информация :beer Иначе това за веригите и за началото на м. Май ли важи :shock Ще пътувам края на Aприл/началото на Mай и съм сложил летните сликове, да няма изненади :Mr Green Fun

Важи, на 28 април съм ходил преди години и валя сняг ама сняг, а долу в Асеновград беше 20+ градуса, мааалко ни изненада :D

До Дяволското гърло има още една пещера за малко по-екстремно изживяване - Харамийска дупка. Забавно е и преминаването през нея, но задължително трябва да имаш уговорка с водача и да си там рано сутрин :)))


Потребителски аватар
petyrpetrow
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 08 ное 2011 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот petyrpetrow » Вто 24 юли 2012 23:10


Някой знае ли в какво състояние е пътят Девин-Батак ?


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 25 юли 2012 7:41


petyrpetrow написа:Някой знае ли в какво състояние е пътят Девин-Батак ?


До Доспат се ядва,ма надолу е зле :idea:


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот buller » Сря 25 юли 2012 8:36


MITKO_DVD написа:
petyrpetrow написа:Някой знае ли в какво състояние е пътят Девин-Батак ?


До Доспат се ядва,ма надолу е зле :idea:


Доспат->Батак е кошмар... Ако може - избягвайте го. Миналата година не послушахме местните да избиколим и резултатът бе, че тази отсечка я взехме за 2.30ч. и един изкривен носач на един сеат толедо :shock


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 25 юли 2012 9:15


То там няма път ,нормално да сте изкривили ход.част :idea:


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот azrod » Сря 25 юли 2012 18:39


Минавайте през Цанков камък - Михалково - Кричим. Хубав е пътя, малко тесен и с изпонападали камъни на моменти, но е много за предпочитане :)



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта