Пътищата из Родопите

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
MAX75
Мнения: 116
Регистриран на: Нед 10 яну 2010 15:40
Автомобил: VW Passat 1997
Двигател: AFN
Местоположение: Bulgaria

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот MAX75 » Сря 26 окт 2016 15:44


Някой знае ли в района около Пампорово-Широка Лъка, дали се предлагат АТВ-та за разходка?




Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 359
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот D1D00 » Сря 05 юли 2017 5:48


Здравейте. Колеги!

Другия месец мисля да си направя няколко дневна екскурзия до Златоград-с.Баните-с.Загражден и после да се прибера обратно през Ардино. Някой скоро ходил ли е към тази част на родопите, и какво е положението с пътищата там.. Най много ме интересува от Златоград към с.Баните и от с.Баните към Загражден. В Загражден разправят много красива екопътека (Загръжденска екопътека) имало с водопадчета(нещо подобно като екопътека в резерват Сосковчето) както и имало селска фурна която правели най-вкусния селски хляб. :biggrin Ако има някой който е ходил на татък нека сподели в какво състояние е пътеката и пътищата...

После мисля през Ардино да се прибера...Но нямам представа хубав ли е пътя и дали има алтернативен маршрут ако е зле...


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот petko5 » Пет 07 юли 2017 7:55


Колега " D1D00" карай смело и внимавай с местните шофери :mhihi

Златоград-Неделино-Стояново-Баните-Загражден пътя е супер :th_up
Ардино -Кърджали също и добър и ако остане време може да се отбиете до пещера Утробата и след това по същия път излизате на разклона за Черноочене.

Лек и безавариен път :th_up


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 359
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот D1D00 » Съб 08 юли 2017 8:34


Много благодаря за информацията колега! Мислех да я посетим тая пещера между другото както и някои други места. Не съм бил в тая част на България но разправят че било много красиво и ще ми е интересно да видя забележителностите които крият въпросните места. Другия месец живот и здраве сме там за няколко дена :flag_bulgaria

А дали имате представа за обходен маршрут, от Хасково към Кърджали, път през който минава покрай язовир Кърджали, имало някакъв живописен маршрут през едни села се минавало и се отива в Кърджали, гледам по картата но е объркващо, ако можете да ми напишете селата ще съм много благодарен


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот Xaxy » Съб 08 юли 2017 13:20


Недей минава през обходния път,пътя е в окаяно състояние. Като искаш видиш,язовира качваш се на Монек и целия язовир се вижда, трябва се облечеш добре,че горе е доста хладно :mhihi


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот petko5 » Съб 08 юли 2017 13:50


За пещера Утробата се минава през с.Енчец.
Пътя преди 5год. беше ок и наистина е много живописен, но за сегашното му състояние трябва да питаш някой местен човек.
Съгласен съм с колегата Xaxy, по добре се качи на крепостта Монек, гледките са невероятни.
Друго което бих препоръчал в този район е крепостта Устра.
За да стигнете до крепостта Устра, от Кърджали трябва поемете към Джебел и след това към с. Устрен.
Оставате колата в началото на с. Устрен (ако идвате от Джебел) и след приблизително 2ч. лежарно ходене стигате до крепостта......уникално място и заслужава да се види.
Друго за което се сещам са меандрите на р.Арда намиращи се близо до Маджарово.

Татул и Перперикон..... за мен е загубена кауза....лично мое мнение :wink

Дано съм помогнал, ако има нещо питай :th_up


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот bayspiro » Съб 08 юли 2017 14:51


Колеги, ако знаете координатите на такива места, моля качвайте ги в постовете, та и ние които тепърва ще ходим, да се ползваме от благините GPS-ите. :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот Xaxy » Съб 08 юли 2017 14:56


То е хубаво,да дойде и горе на стената на язовир Кърджали,целия град се вижда и гледката е внушителна. Също е хубаво,ако не си ходил на завоя на язовир Кърджали,уникално местенце. Напиши в гугъл "Завоя на язовир Кърджали", ще видиш за какво ти говоря.


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 359
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот D1D00 » Съб 08 юли 2017 15:14


Благодаря за информацията колеги,задължен съм ви! :beer


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот Xaxy » Съб 08 юли 2017 15:31


Като идваш към Кърджали,без каса бира няма да те пуснат горе от пункта :mhihi


val4ana
Мнения: 281
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 18:45
Автомобил: Бора
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот val4ana » Пон 10 юли 2017 8:36


В загражден не правят вече хляб а идва от виево. Отделно от това там си е райско кътче


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот petko5 » Нед 06 авг 2017 18:33


Здравейте колеги,
Моля за актуално състояние на пътя Кричим - Девин - Триград.
Благодаря предварително :bowdown


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот bayspiro » Нед 06 авг 2017 19:02


За феновете на Родопите южно от Смолян - Горна Арда , Гераница - не си трошете колата до там, освен ако не сте любители на бараките и бидонвилите. Вместо това посетете Калето до Кошница.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот petko5 » Нед 06 авг 2017 20:31


bayspiro написа:За феновете на Родопите южно от Смолян - Горна Арда , Гераница - не си трошете колата до там, освен ако не сте любители на бараките и бидонвилите. Вместо това посетете Калето до Кошница.



Колега, не знам с каква кола си бил и не знам какво си очаквал, но ако си ходил с лъскавото си возило до Гераница.......нормално е да се дразни и да пишеш глупости !
Повярвай ми там не е магистрала, както и сам си се уверил !
Какво ли ще стане, ако се разходиш до с.Кожари, или с.Кестен, или до с.Чала.....Бог знае какви глупости ще напишеш !
Посочи точно кои участъци са зле и си си потрошил автомобила ?


Да поясна:
От Горна Арда(по- точно от площада на Горна Арда) до Гераница пътя е черен и на места има изронено от дъждовете, там не е за лъскава кола, този път е за високо проходима кола. Разходката от площада до Гераница е не повече от 30мин. пеша, желателно е да оставите колите на площада......повярвайте ми ТАМ НИКОЙ НЕ КРАДЕ !!!!! :exclaim
В този район съм ходил, най малко 20 пъти в продължение на 5год и ще продължавам да ходя ..... :th_up
От разклона в Смолян до разклона за с.Полковник Серафимово и с.Смилян-Арда-Могилица-Горна Арда има участъци, които наистина са зле, но това е дъждовете.
След разклона за с.Полковник Серафимово и с.Смилян в посока с.Смилян-Арда-Могилица-Горна Арда пътя е перфектен..... няма дупка, да не говоря че на места има нов асфалт !
От миналата година 2016год., пътя от с.Смилян до гр.Рудозем е след основен ремонт и е проходим !

Този район на Родопите е невероятно красив и си заслужава на всякаква цена да се посети, както аз го посещавам за n-ти път, а за любителите на пешеходния туризъм, мога да ви предложа страшно много маршрути, пътеки от които да останете изумени :th_up

Колата с която пътуваме аз и моето семейство е Пежо 308 SW 2015год., преди ходех с Голф 3-1994год и никога не съм имал проблем и не съм си трошил колите :th_up

Това е от мен :th_up

Лек и безавариен път на всички :th_up


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот bayspiro » Пон 07 авг 2017 6:03


Да, колега, района е вълшебен! Любим ми е и често ходя там. Имах предвид самия обект. Подлъган от агресивната рекла, отидох да го видя и се оказа класиката за прехвалените ягоди и малката кошница. Най-хубавото нещо там беше една каракачанка, наистина красива, ( аз не съм "кучелюбец", но за хубавото не мога да си кривя душата). Другото бараки и натурия от дървении.
Колкото до колата - нищо ѝ няма. И по-лошо е видяла(Хюндай Туксон), ама не си заслужаваше тръскането....Това ми беше мислата :Mr Green Fun ..
Колкото до глупостите..не виждам нищо глупаво в това да изкажеш мнение за нещо което те е разочаровало. С мнението си не ограничавам никого, да настъпва мотиката колкото пъти иска..

ПП. Пътят Смилян - Рудозем е нов и на старите карти го няма! За пръв път минах по него 2010 когато беше на изкоп с един Пасат В5 който се влачи по корем по пътя.. за малко :bishop :mrgreen , че и един дъжд с гръмотевици..



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта