Катастрофи...поуки разни...

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
petur_82_vw
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 15 авг 2016 15:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот petur_82_vw » Пет 09 сеп 2016 9:56


Наскоро карах по магистралата посока Бургас и бях във втората лента.Пред мен имаше автомобил джижещ се с подозрително ниска за такъв път скорост-80-85км/ч...Та дадох мигач,тръгнах да извършвам маневрата по изпреварване и в този момент на броени метри пред мен предната кола навлезе в лявата лента и едвам избягнах тежък удар.Ударих го отзад-отстрани и се размина по-голям ужас.




Потребителски аватар
Mhz
Мнения: 137
Регистриран на: Сря 29 апр 2009 12:56
Автомобил: 535i
Двигател:
Местоположение: София

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот Mhz » Пон 24 окт 2016 8:37


petur_82_vw написа:Наскоро карах по магистралата посока Бургас и бях във втората лента.Пред мен имаше автомобил джижещ се с подозрително ниска за такъв път скорост-80-85км/ч...Та дадох мигач,тръгнах да извършвам маневрата по изпреварване и в този момент на броени метри пред мен предната кола навлезе в лявата лента и едвам избягнах тежък удар.Ударих го отзад-отстрани и се размина по-голям ужас.


За това мразя да карам по магистралата, когато има много трафик, понеже не може като нормални хора всички да карат с еднаква скорост и да се пази прилична дистанция, а все трябва да има някой бърз и да ти стои на броняата отзад или чичо ти е решил да кара с 85 щото дизелчето гори 4.5 вместо 5, или пускаш малко дистанция и някой ти се завре.Дебилна работа, за това стават мазалочи по магистралите, че и по по-големите булеварди в големите градове където се кара по-бързо и трафика е интензивен.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот Благовест » Пон 24 окт 2016 10:17


Именно!Понякога сме принудени да караме при 'самолетите',щото в дясната лента е 'газ-спирачка'... :c010 Имам чувството,че и с по три ленти за движение да има пак ще се намират леваци,които да засичат... :death


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот 777 » Пон 24 окт 2016 10:28


petur_82_vw написа:Наскоро карах по магистралата посока Бургас и бях във втората лента.Пред мен имаше автомобил джижещ се с подозрително ниска за такъв път скорост-80-85км/ч...Та дадох мигач,тръгнах да извършвам маневрата по изпреварване и в този момент на броени метри пред мен предната кола навлезе в лявата лента и едвам избягнах тежък удар.Ударих го отзад-отстрани и се размина по-голям ужас.

В крайна сметка разбра ли се тоя защо е карал бавно? Изглежда е заобиколил нещо. Или просто е бил идиот?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот vucata » Пон 24 окт 2016 11:47


Просто е идиот.... Не е нормално да караш с под 90км/ч автомобил по магистрала, щото пестиш гориво. При настигане на такъв екземпляр няма как да не се намали и твоята скорост. И като хванеш 4-5 коли да изпреварват в лява лента, духаш супата докато се освободи място да ускориш, за да изпревариш олигофрена.


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот petrushkov » Пон 24 окт 2016 11:57


И главата се върти като ветропоказател внимавайки за други идиоти "бързайки" със 150 200


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот 777 » Пон 24 окт 2016 13:27


vucata написа:Просто е идиот.... Не е нормално да караш с под 90км/ч автомобил по магистрала, щото пестиш гориво. При настигане на такъв екземпляр няма как да не се намали и твоята скорост. И като хванеш 4-5 коли да изпреварват в лява лента, духаш супата докато се освободи място да ускориш, за да изпревариш олигофрена.

Въпроса е защо е кривнал в лявата лента освен, че се е движил бавно.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот vucata » Пон 24 окт 2016 13:57


Щото и той не знае. Снощи като се прибирах от мото среща на Ринг мол, на излизане от Банкя някакъв олигофрен излезе срещу мен от колоната с коли в насрещното да си изпреварва, едвам се разминахме с един колега от челен заради тоя изруд. Ако не бях направил тая маневра с мотора, щяхте да ни четете в черната хроника.... Идиоти в тая страна да искаш! Разминахме се буквално на косъм само със счупено ляво огледало. Дано неговото е потрошено та ако го видя в Банкя да го изнасиля ана центъра!
DSC_0512.JPG


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот stefarata » Съб 05 ное 2016 22:03


http://www.novini.bg/news/387496-%D0%B1%D0%BB%D1%8A%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B0-%D0%B2-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0.html По стечение на обстоятелствата се оказах на мястото секунди след като жената е била ударена.....грозна гледка. Чест прави на шофьора, че се опита да окаже помощ на пострадалата. А само на 10-на -15 метра има пешеходна пътека.....


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот IceHeart » Съб 05 ное 2016 22:21


И да си идиот не е лесно. Масово пресичат където си искат, и разчитат шофьора на превозното средство да спре и да ги чака. Но никой не мисли "Аджеба видял ли те е, не те ли е видял?" Няма, излиза си на пътното платно и си ходи все едно си е вкъщо. После ги били газели, ами ще ги газят.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот stefarata » Сря 23 ное 2016 20:42




Потребителски аватар
froggy.de-la-rana
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 26 ное 2016 14:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот froggy.de-la-rana » Пон 28 ное 2016 17:22


Пролетта шофирах Варна-София. На прохода между Търговище и Омуртаг изведнъж изниква миниван по таван в насрещното с предницата сочеща моята посока. Вътре няколко човека и никой не помръдва. Спирам на аварийни, в същият момент забелязах, че и други са спрели и се притичват на помощ. Веднага звъня на 112, преди дори да видя как стоят нещата и ги информирах, според това което виждам. Започнаха да излизат от колата мъже на средна възраст с удари по и кървене от главата и ръцете. За щастие всички наранявания бяха леки. Другите спрели шофьори започнаха да оказват първа помощ, опитвайки се да спрат кървенето. Тези изкараха късмет, но внимавайте по тези завои, специално на паметника с белия конник, където се случи произшествието.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот georgebonev » Пон 28 ное 2016 20:51


Винаги, когато е мокро, влажно, мъгливо, в този проход "Боаза" много често се случват непредвидени произшествия, къде с подхлъзване, къде по-тежки ситуации... Колеги, спазвайте ограниченията, дори и на сухо!
Има един завой, който е много коварен, започва плавно и изведнъж се заостря - някъде в средата на прохода е. :arrow Карта. След него има чешма и много често по време на дъжд се стича доста вода след завоя. Това в посока София. В посока Варна пък завоя започва доста остро и изненадва почти всички, които не го познават.


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот genevaboy2 » Пон 28 ное 2016 21:29


Дойде време и аз да се разпиша в темата.

Миналата седмица, карам си аз, служебния Лексус със другаря директор отзад.

Натоварен трафик в 7ч15 сутринта на аУтобана между Женева и Лозана (действието се разива в Швейцария).
Колоната коли пред мен лека по лека намалява, и виждам че съм вече много близо до КЮ-5цата пред мен.

Ритам по спирачките "с двата крaка едноверменно " както се казва ... и явно съм успял да спра много близко до
бронята на КЮ-то без да го ударя.( По думите му, ме е видял спрял близко до него и вече си е бил казал че се е разминало).

В този момент обаче, получавам удар отдаз, и от него съм бутнат в бронята на КЮ 5тия. Едно Сузуки Суифт не успяло да спре и ме ударило. Но за щастие, само ламарина. Лексуса имаше само драскотина на задната си броня, Сузукито беше смачкано отпред. КЮ-то пред мен, също само с драскотина.

Изображение

Та така, напълно съм съгласен с колегите по напред в темата, за спазване на дистанция и скорост. :th_up :th_up :th_up



Сещам се и за друг случай от преди 2 години.

Карам си аз една от служебните коли в неделна ранна февруарска сутрин. И на средата на тунела, виждам че в края му вече на излизане мигат аварийки. Намалявам намявам и спирам и аз пускам аварийки.

А то кво сталало - пияна девойка возеща се отзад се скарала с водача , отворила вратата и скочила на сред автобана. Тоя набил спирачки , и събрал още 2 коли. Нито криъгълници, нито жилетки , нищо не бяха сложили тея хора и си щъкаха по плътната в тъмното... :stumm :stumm :stumm добре че поне се бяха сетили да пуснат аварийки, че щях да се нахакам .... :screwy

Сложих жилетка, :th_up извадих триъгълник, :th_up имах и фенерче и започнах да отбивам движението, :th_up че и тирове минаваха и можеше някой недоспал тираждия да ни помене . След 3 мин дойде полиция и ги оставих да работят.

:arrow Винаги ПЪРВО помислете за вашата безопасност, обезопасете зоната на авария, аварийки, жилетки, триъгълник, фенерче, за да сте видими отдалеч.

:arrow обадете се на 112

:arrow Ако има разлято гориво, пригответе пожарогъсители - писал съм в една друга тема.

:a045 :a045 :a045 И най вече, пазете дистанция и спазвайте скорост и много безаварийни километри ви пожелавам !! :a045 :a045 :a045

Последна промяна от genevaboy2 на Нед 04 дек 2016 0:14, променено общо 1 път.


Volkswangel
Мнения: 610
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот Volkswangel » Сря 30 ное 2016 13:25


Преди две седмици със съпругата пътувахме от Белово към Пазарджик. На голямото кръстовище, където има и прелез на теснолинейката, този път е с предимство а идващите от Септември към Велинград и обратно имат по два огромни знака стоп.Почти бях в кръстовището, вече минал през прелеза, когато видях как черен джип препуска от към Септември без никакви индикации да намалява скороста си.Веднага
набих спирачки а този профуча на метър два пред мен. Ако бях използвал предимството си, сега нямаше да пиша тези редове. За жалост единственото, което видях от номера беше СА. Доста години шофирам, доста километри има зад гърба ми но винаги дори и с предимство съм бил нащрек. Не мисля, че човека с джипа го направи нарочно защото катастрофата щеше да бъде ужасяваща...Просто е бил улисан, мислел си е за кой знае какво и изобщо не е бил в пътя, така да се каже. Ето защо поуката е: Никога да не се ползва предимство без да сме сигурни в намеренията на другите водачи, в противен случай това може да коства живота ни....



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта