Катастрофи...поуки разни...

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот Вълчан » Нед 03 май 2015 17:25


Благовест написа:Този същия написал,че ако скоростта го убие,то той ще да е бил усмихнат... :screwy Много филми се гледат!Аз лично такива не ги съжелявам!Проблема е,че тези ненормалници са сред нас...

Ще е усмихнат защото във погребалната агенция им слагат метални шити да им разтеглят устата...Мюхловци.Колкото и гадно да звучи винаги съм казвал по бързо да умират такива келеши че покраи тях невинните да живеят... :death




Потребителски аватар
nvrmnd
Мнения: 95
Регистриран на: Нед 04 дек 2011 9:03
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI BLF
Местоположение: София/Пловдив

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот nvrmnd » Вто 23 юни 2015 10:58




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот stefarata » Пон 29 юни 2015 22:06


:18b :18b :18b http://www.ochevidets.ru/rolik/73463/
Скоростта убива


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот gugun4u » Пет 03 юли 2015 19:15


Днес още 9 трупа от идиотщини. Какво трябва да стане,че на идиотите да им дойде акъла и да спрат да избиват невинни? Всеки си мисли, че е голям тарикат и накрая - размазани, със убити невинни.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот Traytor » Пет 03 юли 2015 19:21


Специално за днес катастрофите са на такива места които всички ги знаем.... Около Слънчев Бряг е крайно време да намерят друг маршрут за камионите, а тая магистрала... Ще им еба майката не се научиха да не правят ремонти в най-натоварените месеци... Винаги е така... Не мисля че е от скорост(не и днес).


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот gugun4u » Пет 03 юли 2015 19:38


На магистралата точно там, минах преди 3 дни - трябва да си бавноразвиващ се да не видиш и спазиш знаците. Едните нацелили дърво - едва ли е било от каране с ограниченията, и за финал 4 мата влезли в мицубишито. Шофьора му спасен от високия глас сигурност на колата, ама тримата пътници в Реното? Шофьора им чий го е дирил в насрещното? Неказвам, че пътищата са идеални, ама и в Германия има 2 посочни пътища, и там правят ремонти ама такива жертви на глава от населението няма. Проблема е и в задкормилното устройство.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот Traytor » Пет 03 юли 2015 22:16


Я се успокой малко, казаха за магистралата че е било проливен дъжд. Колата е с австрийска регистрация, според мен е било възможно да не види знаците. Още повече, в момента магистралата е пусната за ползване от двете страни и... НЯМА МАРКИРОВКА. Нацелили дърво, ами ще нацелят защото няма кой в него регион(изключително тежко трасе, ако не си минавал недей да бързаш да се изказваш), а за тия с реното си е от простотия вероятно... Но мисля че не е редно водачите винаги да бъдат изкарвани виновни. Особено във форума има достатъчно хора които шофират достатъчно за да знаят че пътните условия са такива че доста често предизвикват ПТП-та. Аз преди години със 60км/ч на околовръстния във София щях да се забия в ТИР защото влязох в КРАТЕР с голфчето и ми обезобрази гумата и джантата и от полицията ми казаха да нямам много претенции че щели да ми напишат акт за несъобразена скорост със пътния терен.... ТЕРЕН. Отделно е практика да правят ремонти на оживени трасета във най-натоварените периоди(да и в Германия правят ремонти, но ги правят главно вечер и доста по-бързо от нас). Така че мисля да не стоварвам цялата вина върху хората.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот lokva » Пет 03 юли 2015 22:38


Пробелма е в задкормилните устройства според мен и липсата на адекватен контрол. Тук в Англия превишаващите скороста са в пъти по малко от тези в България. Има поне по една камера във всяко населено място. Изключително рядко е някои да те засече. Няма го това шофиране по закона на джунглата.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот hooligans » Съб 04 юли 2015 0:11


Гастарбайтерите карат по над 20-24 часа с някакви малки почивки от по час и като стигнат в България вече са буквално неадекватни и на автопилот...
Просто се пазете от такива коли!


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот vucata » Съб 04 юли 2015 0:45


Подкрепям напълно горното мнение...То бива-бива ама за 2-3-4 часа разлика дали по-рано или по-бързо ще се стигне е все един и същ *** ! Толкова тъп народ има, че направо не е истина. Главната причина е точно това- умора, забавени реакции от всякъде. 20+ часа никакъв нормален сън, съпроводен от стреса зад волана.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот agumba » Съб 04 юли 2015 8:21


Няма как да се пазим от всички гастарбайтери, няма как да стане! При тоя наплив на чуждестранни коли за сезона, само това трябва да правим - да се пазим! И пак няма да се опазим, защото, откъде ще знаеш, че една кола с немска или австрийска регистрация е на гастарбайтер, а не на обикновен австриец или германец, тръгнал за морето? Както и да знаеш, дали човека шофира от 20 или от 1 час? И как да се опазиш, след като такива обикновено те застигат и изпреварват изотзад, какво, на банкета ли да излизаме? Ако го видим навреме де...

Онзи ден се връщах от София, и след силно изнервящо пъплене в задръстванията на Цариградското, успяхме да излезем на магистралата. Там всички се юрнаха като отвързани песове, добре, че в началото са 4 ленти! На високото обаче, преди и след тунела, попаднахме в проливен дъжд, както се описва в по-горните постове, като евентуална причина за произшествията! Дъжд, та 2 не се вижда, чистачките на макс, а за капак, от силно влажния въздух, и загрятите ламарини и карантии на колата, се замъглиха и стъклата, особено предното. Докато опитвах да се справя с проблема, си имам отработена "тактика" на придвижване - "лепвам" се зад първия попаднал ми, по-бавно движещ се автомобил, в случая беше бус, не много близо, но така, че ясно да виждам светлините на габаритите му, и се водя по него, докато видимостта се подобри, защото не се вижда никаква маркировка, и спокойно можеш да изскочиш от пътя, без да разбереш даже! Тука препоръчвам, да не се кара с повече от 80-90 км/ч, даже, ако е необходимо, да се падне и на 60, защото, аквапланинга е особено опасен в такива моменти, докато се усетиш, ще си в дерето, или събрал ламарините с някоя друга кола!




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 09 юли 2015 22:46


бмв отзад ударено нема :biggrin
Иначе може задния шофьор да е пикал съобщение в соц мрежи, както миналата седмица един пичага със субару по софийския булевард със същото име, докато караше пишеше и като погледне напред се стресне и скърши между лентите, но не се отказа докато не написа каквото имаше да пише :beat_butt2


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот predat0r » Съб 11 юли 2015 22:12




Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Катастрофи...поуки разни...

Мнениеот Mihailov78 » Пет 17 юли 2015 23:07


Най-големият убиец на пътя е високата скорост, казвам го от личният ми опит през годините. Не е проблем да се движиш бързо по хубав път, нищо не пречи, но високата скорост намалява шанса да оцелееш ако възникне непредвидена ситуация, било от човек, животно, природа.. Преди 2 седмици по крайморския път Бургас-Царево, на разклона за Равадиново ми излезе напреко на пътя дама с Ауди. Просто без да се огледа излезе на главният път напреко все едно че си паркира колата. Скочих на спирачките и спрях на метри от нея, този зад мен и той на метър зад мен. Просто успях да спря, защото го познавам този коварен път убил стотици и се движех с около 60 км/ч, въпреки мощната ми кола. Не ми се мислеше ако карах със 100, както масово хвърчат там. Продължих надолу и при гората около Ропотамо, хоп - пътя затворен. Отнемане на предимство отново, бус ударил кола, но са нямали моя късмет... хайде обратно през селата.. Този път е много коварен покрай морето, много винмавайте!

И се движете с по-ниски скорости, ако искате да се радвате на живота повечко дни...



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта