Нощувки-Велико Търново

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Нощувки-Велико Търново

Мнениеот stefarata » Съб 12 май 2012 17:00


Смятам другата седмица да отскоча с приятелката ми до Велико Търново да се поразходим за уикенда. Сега издирвам някоя оферта за нощувки в нета,и все пак ще ми е полезно ако някой сподели къде е нощувал и доволен ли е (не говорим за големи хотели,по-скоро къщи за гости,стаи,само да няма хазяи) .Може и на лични




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Нощувки-Велико Търново

Мнениеот hooligans » Съб 12 май 2012 17:07


В арбанаси е пълно, просто трябва да си избереш кое ти допада :Mr Green Fun


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Нощувки-Велико Търново

Мнениеот velinsl » Съб 12 май 2012 17:23


Преди 2 години ходих там за последно с преспиване. Имаше един хотел Росица до стадиона. Имахме сбирка на випуска.
10лв легло на вечер. За доволен какво да съм доволен, не мога да кажа и че съм недоволен обаче. Въпреки, че бяхме за по вечер всичко си беше наредено както нормално - сапуни, хавлии, тоалетни хартии.
Лично аз пристиганх там хвърлих си багажа в стаята прибрах се късно и малко по-късно напуснах хотела. Нямах техническото врема да си набавя впечатления от хотела, а и не съм ходил много много по хотели за да имам база за сравнение.
Има си паркинг неохраняем обаче. Близко си до главен път и на равна улица.


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Нощувки-Велико Търново

Мнениеот 2.4I » Съб 12 май 2012 18:17


Много зависи с кола ли си ,малка - голяма ,как си с шофирането на тясни пространства ,какви удобства търсиш ,много важно също е и да си наясно какво искаш да видиш и как ще си прекараш времето .
Наскоро говорих с една комшийка ,която е във въпросния бизнес - нямали много клиенти ,всеки си правил резервации през интернет и тнт. за съжеление не се поинтересувах конкретно от цени и пр.
Ще ти нахвърлям още малко инфо (ако не си ходил ще ти е полезно),да не останеш изленадан от :
В старата част и Варуша почти няма къде да паркираш ,има места на които може ,но местните много се дразнят като им паркираш на мястото и сутринта може да се окаже ,че ще помпиш гума (в добрия случай) ,тясно е на места се налага да паркираш на сантиметър до стената или парапет или ... има много места на които можеш много лошо да си изкривиш праг (особено при разминаване или завой) .Плюсове - ако отседнеш в Страта част или Варуша ще си тъкмо в сърцето на Търново ,на няколко минути пеш ще си от центъра и от Царевец (да се похваля - дядото работи на „Звук и светлина") ,ако си по Гурко или околните му ,то от почти всички къщи се разкрива невероятна гледка (впрочем това е една от причините да закупим там къща) ,и денем и нощем е много красиво ,заведенията ти са близко ,разбира се ако не участваш в някой пиянски запой след което да псу... калдъръма и това ,че ще ти се наложи да се прибираш пеш щото такситата не искали ...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Нощувки-Велико Търново

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 12 май 2012 23:54




golfman
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 10:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нощувки-Велико Търново

Мнениеот golfman » Вто 15 май 2012 11:48


Тъкмо този уикенд се върнах от града и информацията ми е актувална. Щом търсиш евтини нощувки, значи е най-добре да разгледаш офертите на хостели (всички имат стая със собствена баня, отделно от общите), къщи за гости и някакви семейни хотели във Велико Търново. Общо взето цената варира от 40 до 55 лв за двойна стая със/без закуска. От хостелите мога да препоръчам Номадс – намира се точно на улица Гурко с панорамен изглед към реката и парк Асеневци – тихо и близо до всички забележителности; семейните хотели: Анхеа – на главната улица е, но хотелът е повече от приличен и доста достъпен като цена; Лъки също е супер – много чист и много близо до Царевец. Имайте предвид, че на площада пред Царевец в момента разкопават. Някои от хотелите там може и да не работят. Подгответе се, че и няма да може да стигнете с кола до там. Включително пътят надолу към Асенова махала, където са старите църкви също е затворен. Иначе мнения за хотели във Велико Търново можеш да прегледаш тук: http://www.namerihotel.com/bg/veliko-tarnovo.html


Потребителски аватар
vwrulzzz
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 03 ное 2011 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нощувки-Велико Търново

Мнениеот vwrulzzz » Вто 15 май 2012 12:28


http://www.studiohotel-vt.com/

Бяхме там в началото на май за 3 дни, бутиков хотел, който се намира срещу самият вход на Царевец. Препоръчвам го.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Нощувки-Велико Търново

Мнениеот parno » Нед 20 сеп 2015 9:04


Здравейте,
препоръчайте ми хубав хотел във Велико Търново - ако може само актуална скорошна информация.
Да има негов си паркинг и ако може да не е за 120лв на нощувка :Mr Green Fun


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Нощувки-Велико Търново

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 20 сеп 2015 10:29


http://www.hoteltarnovo.com/?go=nachalo

Имат паркинг,в центъра е.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 95 госта