Магистрала Тракия

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2188
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Състояние на магистралата София-Стара Загора

Мнениеот w_smith » Чет 04 май 2017 10:36


Всъщност си прав, аз не съобразих да уточня. В дясната лента е голямо подскачане на някои места и аз поради това карам в лявата.




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот joro_kem » Чет 04 май 2017 18:28


В лява лента трудно се кара със скорост под 140 поради нисколетящи бабаити...


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Dagestan » Чет 04 май 2017 22:02


В сравнение с Хемус, Тракия е перфектна, без проблем се пътува и в двете ленти в посока Бургас, за обратната не мога да кажа как е.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Stivi » Чет 04 май 2017 22:18


Абе между Пловдив и Стара Загора и в двете посоки в дясната лента си подскачаш стабилно,ама то зависи и кой с какво окачване е ,на някой може и да не му прави впечатление icon_idea


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот beuchat » Съб 06 май 2017 0:07


Трябва да си с някоя кола от сорта на а8 и тем подобни,за да не ти прави впечатление.С тия Голфове и пасати няма как да не те дразни,а със спортно окачване е ужас.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот dreadx » Съб 06 май 2017 2:18


Отсечката между Пловдив и Стара Загора наистина е пълна с дупки и кръпки, но иначе ми е от любимия асфалт, дето и с гуми за мъгла се кара стабилно, дори в най-големия дъжд.
Все пак е в доста добро състояние, предвид времето което е изкарала - новите отсечки със сигурност няма да изкарат толкова.
По-интересното беше натам от Стара Загора - усещане за нещо като прелитане през "въздушни ями" и до колкото си спомням отсечката не изкара повече от 2-3 години, след откриването си. По едно време минавах редовно оттам и ми правеше впечатление как след всеки дъжд проблемите се задълбочават.
- я кажете само аз ли си въобразявам, или по новопреасфалтирания участък в последните километри от спускането към София има завои с неправилен вираж и се усеща леко странично дърпане на колата в някоя посока? - останах с такова впечатление, понеже дърпането беше само на определени завои, а не на всички, за да си мисля че проблемът може да е в колата.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот parno » Съб 06 май 2017 8:44


dreadx написа:...

Корни ти ли си? :mhihi
точно пък да ми разправяш за Ст.Загора - Чирпан колко е хубав участъка все едно нея слушам


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот dreadx » Съб 06 май 2017 10:55


Баш за там, ама кога ти го е разправяла това? - защото моите впечатления са от 2014-2015-та.
- то състоянието на пътя си е факт, всеки може да го прецени - но ако е използвала точно същите думи, 200% вероятно да ги е чула от мен.

edit: Дупки наричам откъртено парче от пътната настилка в което стъпва/удря някое колело, а въздушни ями когато си летиш направо и усещаш как самолетът пропада надолу, и след 50-100 метра се вдига - това, без да има откъртено/кърпено - самото платно е втънало надолу. И не знам дали се бъркам, ама почти съм сигурен, че най-силно се усещаха в посока София, преди Стара Загора.
Да, отдавна не минавам от там.

Последна промяна от dreadx на Съб 06 май 2017 19:31, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Stivi » Съб 06 май 2017 11:58


dreadx написа:По-интересното беше натам от Стара Загора - усещане за нещо като прелитане през "въздушни ями" и до колкото си спомням отсечката не изкара повече от 2-3 години, след откриването си.

Това което описваш с въздушните ями е точно между Пловдив и Стара Загора ,след Стара Загора към Бургас няма такива "екстри",май отдавна не си минавал от там и си позабравил кое къде е :a045


injtsvetkov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 20 фев 2012 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот injtsvetkov » Пон 14 авг 2017 4:02


Неравностите в дясната лента наистина са проблем, но много по-страшна е нарастващата концентрация на празноглавци в нея! Това лято два пъти пътувах от Пловдив до Бургас и обратно и просто нямам думи!
Ето няколко нелепи ситуации, за които да внимавате ако предпочитате да се движите в лявата лента:

При изкачване всички в дясната лента си карат със 100-120 и никой не изпреварва. Карам си аз със 140-150 в лявата и всичко е наред. И след това като започне спускането и започна да ускорявам към 160 и нагоре, винаги има някой от дясната лента, който решава да изпреварва навлизайки в лявата лента пред мен със 120. Съответно аз набивам рязко спирачките отправяйки молитва към Бога да успея да намаля достатъчно бързо, а торбите отзад пристигат при мен. Да, нормално е, всеки иска да изпреварва при спускане, но трябва да имаш доста корави топки (или да нямаш мозък) за да го правиш точно когато отзад идва кола движеща се със 50 км/ч по-бързо от теб. Все пак при спускане този отзад може и да не успее да намали навреме...

Две коли на 80-100 м една от друга се движим със 170-180 (аз съм втората). Недалеч пред нас няколко коли се движат в дясната лента, лявата е свободна, но никой от тях не изпреварва. Зад мен в лявата лента няма нииииииикой. Не мога да проумея що за идиот трябва да си, виждайки двете бързо приближаващи коли в лявата лента зад теб, да изчакаш пъвата да те подмине и да предприемеш изпреварване със 120-130, 10-15 секунди преди да те подмине и втората, при положение че след нея няма други... И тук се повтаря горната ситуация със спирачките и торбите...

Карам си със 160-170. Недалеч пред мен някакъв тежкар заковал 140 (понеже толкова е ограничението разбираш ли) и нищо, че дясната лента напълно свободна, той си кара в лявата и не мърда. Естествено, приближавайки го минавам в дясната лента за да го изпреваря без да убивам скоростта си. Нещеш ли, точно секунда преди да го подмина проклетника пусна десен мигач и замалко щеше да се забие в мен докато го изпреварвам...

Карам със 150 зад един джип. Вали яко, тоя отпред вдига яко мъгла, чистачките на макс, не виждам нищо друго освен задницата на джипа. Изведнъж като наби спирачките тоя братчед, от 150 падна на 90, а аз почти се залепих за бронята му. Ако го бях чукнал леко, в тоя дъжд и двамата щяхме да се търкаляме като по филмите. Помислих си, че отпред можеби има катастрофа или нещо... Да ама не... На една бензиностанция спяла патрулка с пуснати лампи и двама полицаи просто стоят до нея и си лафят. Напред пътя чист, двете ленти празни... Иди че разбери какво го прихвана!?!

Ако се движите в лявата лента със 150 и нагоре и видите, че недалеч пред вас в дясната има камион или автобус и зад него има коли - ВНИМАВАЙТЕ!!! По всяка вероятност някоя от колите ще предприеме изпреварване 10-15 секунди преди да ги подминете!

Това са реални ситуации и чиста физика - скорост, разстояние, време и т.н.
Не става въпрос нито за ограничения на скоростта, нито за нарушаване на закона, нито за това какво трябва или не трябва.
Тези неща се случват ежедневно!!!


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2188
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот w_smith » Пон 14 авг 2017 6:06


Ако караш с ограничението няма да е такъв проблем и второ описаните от теб ситуации се случват доста често по европейските магистрали. И 150 на силен дъжд? Като инж. чувал ли си за аквапланинг? Чиста физика е.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Stivi » Пон 14 авг 2017 7:31


injtsvetkov написа: Карам си аз със 140-150 в лявата и всичко е наред. И след това като започне спускането и започна да ускорявам към 160 и нагоре,...........
Две коли на 80-100 м една от друга се движим със 170-180 (аз съм втората). .......
Карам си със 160-170. Недалеч пред мен някакъв тежкар заковал 140 .......
Карам със 150 зад един джип. Вали яко, тоя отпред вдига яко мъгла, чистачките на макс, не виждам нищо друго освен задницата на джипа.


Страхотно първо мнение във форума ! От него разбрахме че си от "ниско летящите" и всички каращи под 140 ти пречат много..... :thumb_down


injtsvetkov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 20 фев 2012 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот injtsvetkov » Пон 14 авг 2017 12:29


w_smith написа:Ако караш с ограничението няма да е такъв проблем и второ описаните от теб ситуации се случват доста често по европейските магистрали. И 150 на силен дъжд? Като инж. чувал ли си за аквапланинг? Чиста физика е.
Браво колега, усещаш ги нещата! Точно за това карах зад джипа :wink той прогонва водата от пътя пред мен.
За да карам с ограничението трябва да съм в дясната лента където средната скорост е около 100 км/ч :icon_sad ама някакси не ме устройва да се "друсам" 2 часа и половина в сбръчканата дясна лента като мога да си се возя меко в лявата и да ситгна за час и половина. А в лявата лента - какво ти ограничение?? В нея всеки кара с колкото си иска!

Последна промяна от Pichaga на Пон 14 авг 2017 13:10, променено общо 1 път.
Причина: майна, не ме кефи начина на мислене, който навеждаш тук. Следващото ти мнение, подобно на първите две ще бъде изтрито, защото не е по темата!


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот stefarata » Пон 14 авг 2017 12:43


injtsvetkov ти си гУем, разбираш ги нещата, особено тези в лявата лента. Браво. :thumb_down


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Dagestan » Пон 14 авг 2017 12:47


Този "идиот", който тръгва да изпреварва пред теб не предполага, че си Шумахер и караш с 200, защото ограничението е 140км/ч, ако се движиш с ограничението, ще има достатъчно време въпросния "идиот" да изпревари и да се прибере вдясно, преди да си го настигнал, а в най-лошия случай ще трябва да чукнеш леко спирачката и да намалиш с 10-ина км/ч.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта