Магистрала Тракия

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот 2.4I » Нед 22 юли 2012 12:04


Колега там е въпроса, че асфалтовата настилка иска поддръжка, у нас в БГ с пътищата е като да си купиш нова кола Опел на цената на Мерцедес и да караш до откат без да сменяш масло, накладки и пр. консумативи, след 100/110 хил км новия Опел започва да издава странни звуци от двигателя, и тогава се сетим да погледнем маслото, установяваме, че е наполовина, пускаме обществена поръчка за доливане на масло - разбира се м 10 Д щото няма пари, фирмата долива некъв бъркоч останал след смиване на... разбира се със сертификат за качество и пр. и така нашия нов Опел блокира по никое време двигателя, а ние седим и се чудим, ами как ония на запад карат със същия тоя Опел по 300-400 км без ремонт.В случая с тия магистрали сме си купили Мерцедец но на цената на самолет, и май пак се надяваме да караме без да поддържаме.
А може би просто трябва един нормален VW които да се поддържа нормално !




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот Stivi » Нед 22 юли 2012 12:42


Абе може да е мерцедес на цената на самолет ама поне имаш един мерцедес за каране колкото издържи а при едни предишни правителства парите изчезваха а нямаше и трабантче камо ли мерцедес така че стига с това как плащаме най-скъпо в целия свят за магистрали пък те после се оказват най-скапаните ! То на българина угодия няма :012:


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот 2.4I » Нед 22 юли 2012 12:58


Stivi написа:Абе може да е мерцедес на цената на самолет ама поне имаш един мерцедес за каране колкото издържи а при едни предишни правителства парите изчезваха а нямаше и трабантче камо ли мерцедес така че стига с това как плащаме най-скъпо в целия свят за магистрали пък те после се оказват най-скапаните ! То на българина угодия няма :012:

Интересна логика ако сменят тоягата с камшик трябва да сме доволни?
Колега навремето имаше една шега - отива големия батко при малкото момченце, показва два пръста и казва „избирай, ако избереш грешното ще ти ударя шамар", момченцето избира единия пръст - грешно, избира другия, пак грешно.Някак си не е коректно да го обвиняваме, че е недоволно, па дори и да вземем в предвид аргумента, че не е познало, а и шамарите са имали и положителен ефект - стоплили са детето и са му подобрили кръвообращението.
Иначе своеворода строенето на магистрали е едно добро начинание.


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот azrod » Нед 22 юли 2012 14:44


Ама колеги не забравяйте, че в тази магистрала БГ участието е 20 %. А какво да кажат сърби и хървати дето взимат заем 100% за изграждане на магистрали ? На тях по-ниска ли им е цената ?
Не стига, че сколасахме да ги излъжем да инвестират ( те после може би ще си ги вземат неколкократно тея пари де), ами сега ревем. А относно безотговорността на Трейс трябва да се приеме закон да им се забрани да участват вече в търгове за публични проекти и всичко ще е наред... Но както се сещаме ще има засегнати интереси и оттук нататък е само чесане на пръстите по клавиатурата eusa
П.П.: Айде да видим държавната магистрала Хемус с какъв темп ще се строи и тогава пак да седнем на дискусия ...


Потребителски аватар
Fifa
Мнения: 748
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 10:16
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Местоположение: София

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот Fifa » Нед 22 юли 2012 15:10


azrod написа:П.П.: Айде да видим държавната магистрала Хемус с какъв темп ще се строи и тогава пак да седнем на дискусия ...

Аз за това се кефя как го правят в други държави - дават 90% на частници и после те събират toll такси.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот Stivi » Нед 22 юли 2012 15:38


Fifa написа:
azrod написа:П.П.: Айде да видим държавната магистрала Хемус с какъв темп ще се строи и тогава пак да седнем на дискусия ...

Аз за това се кефя как го правят в други държави - дават 90% на частници и после те събират toll такси.


И като стане това у нас ще се почне "Мама им де...а,не стига че банзина скъп ми сега и за пътя да плащам,нема ли кой да ги изтрепе тия от правителството .." mhihi


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот feikot » Нед 22 юли 2012 16:02


Хемус я одобриха за европейско финансиране.


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот 2.4I » Нед 22 юли 2012 16:58


Интересни мнения, интересно колко ли от тези които ги пишат са работили или работят в този бранш и по - точно от коя страна, а и как красиво звучи „Направено с европари" или Трейс били. В изкуството като гледаш една картина, колкото по завършена е толкова е по красива (в общия случай), конкретно тук е обратното с нареждането на пъзела картината става по-грозна отвратителна и трудно-разбираема.


wolff1
Мнения: 467
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот wolff1 » Нед 22 юли 2012 17:34


е ти като си работил на магистрала от която и да е страна, кажи компетентно мнение тогава?


Потребителски аватар
Fifa
Мнения: 748
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 10:16
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Местоположение: София

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот Fifa » Нед 22 юли 2012 18:19


Stivi написа:И като стане това у нас ще се почне "Мама им де...а,не стига че банзина скъп ми сега и за пътя да плащам,нема ли кой да ги изтрепе тия от правителството .." mhihi

Българина ако го питаш, ще иска държавата да му плаща, че се движи по тия пътища... :)


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот azrod » Нед 22 юли 2012 18:37


Ако за мен намекваш, не не работя на магистралата. Занимавам се с компютри, но имам познати в много сфери и мога да ти кажа, че не боготворя изпълнителите на новите лотове, просто работа - прави се търг с условията, печели се от някой и се извършва. Друг е въпросът дали изпълнителя си плаща редовно дълговете към доставчици на инертни материали и подизпълнители... Това го знам от първа ръка, че не е било много у ред. Надявам се сега като са завършени нещата да се разплатят без проблеми.
Иначе колкото хора, толкова и мнения, но нека все пак бъдем реалисти :012:


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот 2.4I » Нед 22 юли 2012 19:12


wolff1 написа:е ти като си работил на магистрала от която и да е страна, кажи компетентно мнение тогава?

Относително компетентно мнение мога да дам по някои въпроси за трасето до Стара Загора, ако има нещо конкретно което те интересува питай, ако мога ще ти отговоря.
От Ст.Загора нататък това което знам е от 3-то лице, но това което виждам са в пъти по-високите цени на лотовете (особено сравнени с първоначално сключения договор за Оризово-Стара Загора.
Относно плащанията към доставчици и под изпълнители - нищо ново, още от оно време е така.


Потребителски аватар
Fifa
Мнения: 748
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 10:16
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Местоположение: София

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот Fifa » Нед 22 юли 2012 19:23


Далаверите са същите, просто фирмите и лицата са сменени ;)


wolff1
Мнения: 467
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот wolff1 » Нед 22 юли 2012 19:26


мен не ме интересуват цени и т.н. хубавото е поне за сега че са безплатни. това че едни крали толкова и т.н. все пак живеем в бг и от както са станали промените, не че са станали, винаги се е крало и така ще продължи за в бъдеще. магистралата като цяло е хубаво нещо но мисля че това не е големия проблем на бг шофьорите, а градските пътища. според мен първо трябваше да се оправят те. все пак болшинството от шофьорите използва предимно градските пътища и по рядко магистрала. мен не ме грее магистралата че ще излезна 1 път в месеца на нея. а че карам из кратери из града и си ебавам майката на колата. е това е големия проблем :да:


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Пуснат ли е нов участък от магистрала Тракия?

Мнениеот 1z » Пон 23 юли 2012 7:46


Безплатно няма,и да не си купиш винетка държавата ти взема половината резервоар под формата на акцизи и ддс.За 4 години управление държавата ако е събрала 400 милярда приходи и харчи няколко стотин милиона за пътища,а вдига улелия все едно пирамиди строи.В южна Бг добре все пак се строи нещо ама в северна какво да кажем последните 13 км магистрала ги откриваха 2004-2005 и то една магистрала да плюиш и да бегаш,ама робска психика бачкаш кат вол за 500 лева и се надяваш някой да построи нещо с парите дето вече ти е взел. :banghead:



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта