Магистрала Тракия

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот feikot » Нед 29 юни 2014 17:36


feikot написа:но препоръчвам да минеш Казанлък-Стара Загора и там Тракия.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Vlad777 » Пон 30 юни 2014 11:14


Съвсем скоро пътувах до морето и обратно. На отиване към Бургас карах по магистралата. Доста скучно и монотонно.

На връщане реших изобщо да не карам по магистрали и от Бургас минах към Айтос - Карнобат - Сливен и от там подбалкана та чак до София. Много приятно да се кара по този маршрут, като изключим участъци около и в Айтос и Карнобат.

Препоръчвам ти да караш подбалкана до Сливен и от там на магистралата за Бургас.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот escrime » Вто 01 юли 2014 9:51


Благодаря на всички за идеите и съветите.
В крайна сметка карах по магистралата с едно CRV, на което не му пречат особено дупките и неравностите.

Следващият път с моята кола ще пътувам по подбалканския до Сливен и от там по магистралата.


Потребителски аватар
Aleksey
Мнения: 168
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 20:55
Автомобил:
Двигател: 1996 ABF
Местоположение: Стара Загора

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Aleksey » Сря 02 юли 2014 9:00




VesMil
Мнения: 393
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот VesMil » Пон 14 юли 2014 17:33


Днес пътувах по АМ Тракия ,Стара Загора-Ямбол-Стара Загора. Защо хората спират в аварийната лента? Имаше такива спрели на поне десет места. Чудя се защо го правят? Като има отбивки за тази цел,и вече бензиностанции.
В същото време чувам за катастрофа до отбивката за Петолъчката именно заради спрели в аварийното платно.
Луда работа!!!


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Благовест » Пон 14 юли 2014 18:27


Защото е пълно с идиоти на пътя...Язък за темата... :Mr Green Fun


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот ivo_555 » Пон 14 юли 2014 19:12


Ако наричате спрелите в аварийната лента идиоти, то тогава как да наречем тия дето КАРАТ в нея, каквато е първоначалната информация за камиона? Не оправдавам тия дето спират да пикаят в аварийната, ама в аварийната е някакси нормално да има спрели автомобили и това трябва да се има предвид, тя не е нито за изпреварване, нито за каране, пък било то и с ниска скорост! Та всеки който реши да влезе в аварийната, по каквато и да било причина е добре да се убеди, че в нея вече няма някой спрял, и разбира се е добре да се постави и триъгълник!


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот Благовест » Пон 14 юли 2014 19:32


Така е...Спирането в лентата е поради причини,независещи от водача,като се взимат мерки за сигнализация-авариини светлини,поставяне на триъгълник на указаната дистанция за извън населено място!Използване на прословутите жилетки,които си купуваме от местните цигани пред КАТ.
При изправен автомобил си е живо самоубийство да се спира за малка/голяма нужда,кафе,вода,телефон и тн.
Карането в нея също е забрането...ама пред винкелО,сите са равни... :horror сиреч ТИР-а


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот ivo_555 » Съб 19 юли 2014 19:50


Днес на отиване към Несебър ми се стори, че е готов и отворен п.в. Българово, ама една кола не видях по/от/за новия път, та не посмях да свия по него, макар, че си имаше табела, някой има ли информация? А и бяха обещали ремонт на пътя през Каблешково, и за там да питам как е, че следващата събота пак съм натам, пък Бургас - Несебър не мисля че кой знае колко добър път, пък нещата с трафика направо отиват към задръстване вече!


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот hooligans » Съб 19 юли 2014 19:51


Отворен е, не четеш новини май :mhihi


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот ivo_555 » Съб 19 юли 2014 20:08


Хех, абе така май стана в последно време, лято е все пак :) , забравих че имам отметка за skyscrapercity форума, ако го бях отворил по рано щях да знам, ма като видях пустия път, май доста хора не са по новините последно време :) Иначе без да мисля другия път минавам от там за Несебър! Само тоя пуст ляв завой на Ахелой :horror , дано се сетят да направят едно кръгово, пък ако ще да като тия Поморийските :Mr Green Fun !


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 291
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот tonkogtd » Съб 19 юли 2014 22:14


Пуснат е-регионалната министърка Терзиева,беше ухилена до ушите на откриването на п.в. Българово-за 2 месеца са го построили. :mrgreen


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот siso_k » Съб 02 авг 2014 21:19


Днеска пътувах от София към Сливен - отпускар съм 2 седмици. :biggrin

По магистралата беше пълно с немци и унгарци. Но лошото е че карат със 120-130 в лявата лента и изобщо не си гледат в огледалата. Един с един бус, май Т5 или Т6 беше - е няма такъв безочник :censored2 - забил се в лявата лента, държи примерно 130 и не мърда пред никой. Аз карам след него и искам да го изпреваря, присветнах му няколко пъти, оня не мърда. След мен един Range Rover, аз се дръпнах в дясно, тоя с Rаnge-a му свети, свети - немеца реши да се дръпне. Range-a го изпревари и аз тръгвам след него. Ншия без да погледне в огледалото тръгва пак да се престроява в лявата лента. Надух му клаксона та да се стресне малко...

Та внимавайте с чужденците по магистралата - не са ориентирани много, много за движение по нашите пътища.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот icoico » Съб 02 авг 2014 21:42


siso_k написа:...По магистралата беше пълно с немци...


tu.jpg


icon_idea icon_idea :mhihi :mhihi :mhihi


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Магистрала Тракия

Мнениеот DundyTheCroc » Съб 02 авг 2014 22:51


Какви немци, това са си живи турци. Движат се в пакет, обикновено в лява лента и си имат собствени правила за движение, освен това обикновено са неадекватни на пътя. Ако ги изпревариш се амбицират, настигат те, изпреварват и после пак връщат газта. Такива гледам да ги пусна и да ми е мирна главата :)



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта