Пътуване до Виена

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот PabloEscobar » Чет 23 авг 2012 23:50


Тук също не е лошо за спане

http://www.abigelpanzio.eu/de




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот samo_pechka » Сря 29 авг 2012 15:37


Пътувам често до Германия .Карал съм и по двата маршрута през Румъния, долния път е за предпочитане–пътя е десет пъти по–добър ( по–лек, без толкова движение,а и самия път е по–хубав)! Повода да напиша коментар е следния: Във вторник пресякох границата при Cenad ,посока Унгария .Спира ме полицейски патрул малко след границата , проверка на документи,естествено бяха наред,НО ...на развален руски ми поиска големия талон на колата ?! Казах му ,че не е в мен и по закон не ми е необходим. Заяде се, почна да ми говори за някакви килограми на колата и ремаркето – нямало ги в малките талони и прочие . Предполагам ,че е търсил инфо ,дали колата технически е пригодна да дърпа ремаркето с допустимото макс. тегло на самото ремарке :?: Не знам ...ядосах се :evil: Станаха пререкания и панаир, след това ме пуснаха. Това ми се случва за втори път , да ми искат големия талон , и двата пъти в Унгария, но първия път беше преди три години и бях тогава без ремарке. Доскоро при всяко излизане, носех голям талон на МПС–ето, с което съм, но повече не ми го бяха искали .Този път не го взех и ми го поискаха :banghead: Та питам , дали това при мен е някакъв изолиран случай , или си е повод да ми "изкрънкат" 20–ина ойро .Има ли и други колеги , на които да им е искан големия талон на МПС–ето? И дали са в правото да ни го искат :?:


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот dobrin » Сря 29 авг 2012 21:30


dafi написа:Ми онзи ден се върнах от Германия. Хич не си правете труда да заобикаляте около Белград. Само поваче време ще ви отнеме и км. Просто от магистралата си влезте към Белград, а не към Ниш. Ще се качите и ще минете през града за нула време.

P.S. и по границите нямаше гастербайтери вече.

Потвърждавам информацията от понеделник, 27.08.2012г. Минах по обиколния и се прецаках - повече време, много натоварен, не е магистрала - никакъв смисъл. По-добре е през Белград.


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот dafi » Чет 30 авг 2012 9:35


Голям талон досега не са ми искали, но последния път когато утивах към Германия, на влизане в Унгария унгарския граничар ме пита нещо ама немога да го разбера и накрая на някакъв счупен сръбско-български ми вика "не разбира български?" maikomila.... Качвам се в колата и момчето с мен ми вика че тоя на руски ме питал къде съм утивал.... :banghead:


Потребителски аватар
DOCDOBREV
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот DOCDOBREV » Нед 02 сеп 2012 21:22


Да добавя някои неща още.На влизане от Румъния в Унгария през Cenad унгарците с нов номер-не продават винетки срещу форинти.Но и аз не им дадох евра и се разходих 3 км до бензиностанция и си купих винетка .На връщане от Виена пак бяха налиюни задръстванията на околовръстното в Будапеща. И пак казвам ,не пропускайте мола в Парндорф !Сега има големи намаления.На връщане пак минах през Румъния ,само че по горния път през Арад.Отврат е пътя.Хиляди пъти съвалих,че не минах през Тимишоара.Първо в Арад навигацията се обърка защото румънягите строят магистрала от границата към Букурещ и са затворили някои пътища.както и да е - намерихме пътя, добре че беше през деня.След това до Дева пътя беше какда е добър.Отстрани продължава строева на магистрала.От Сибиу пътя минава през Карпатите-много е неравен и със много завои .Докато стигнем до Питещи и магистралата ми се отели вола да внимавам по завоите.Магистралата от Питещи до Букурещ не е нищо особено.Цените на нафтата варират от 6,06 леи до 6.40 леи.Румънците карат както си знаят.Това е засега.Ако се сетя нещо друго ще допълвам.


Потребителски аватар
DOCDOBREV
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот DOCDOBREV » Нед 31 авг 2014 7:59


някой скоро да е минавал през Румъния на път към Германия или Австрия?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот Vlad777 » Нед 31 авг 2014 16:00


Скоро, скоро - май месец: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=61&t=418138


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот samo_pechka » Нед 31 авг 2014 22:24


Мда...какво по-точно те интересува?
П.п. напоследък пътя по "долния" маршрут през Румъния ( Тимишоара, Крайова, Александрия ) е доста натоварен, камиони, коли ... горния и той не е цвете .


Потребителски аватар
DOCDOBREV
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот DOCDOBREV » Вто 02 сеп 2014 21:31


Точно това ме интересува-как е трафика по долния път след отварянето на Дунав мост 2?

Последна промяна от IvanMan на Сря 03 сеп 2014 4:26, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "Нов отговор"!


Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот jabre » Сря 03 сеп 2014 10:15




Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот los_tigros » Сря 03 сеп 2014 13:33


Между Питещи и Румнико Вълча при последните наводнения се събори мост и оттогава всички камиони карат отдолу. Затова е по-натоварен от преди.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот samo_pechka » Нед 16 авг 2015 12:16


Колеги напоследък има затруднения с преминаването през Дунав мост-Русе, поради ремонт на самия мост откъм рум.територия, се предизвикват сериозни опашки от МПС-ета, понякога се чака с часове, навсякъде изнервени водачи , мръсотия и т.н. Омръзна ми . Чудя се какво да предприема и отде да минавам. Крайна и начална точка е Рз. През Видин добра идея ли е? В момента събирам и актуално инфо за пътя през бълг.територия. Благодаря на отзовалите се.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Виена

Мнениеот samo_pechka » Нед 23 авг 2015 22:54


Да добавя. Така се случи, че се наложи пак през Русе да мина. Отново едно висене от повече от два часа. Беше последното ми минаване оттам, поне докато не оправят моста. Отделно е така "разкопан" откъм рум.страна! Едни коловози, едни стърчащи парчетии асфалт , бетон и т.н. Ниска кола оттам-абсурд. Едвам минах, на моменти на полусъединител през кошмарния участък. Направо се учудвам, как в разстояние на 20дни е станал адски зле, преди поне се минаваше, сега....с джип или бус :screwy От колега научих, за добър маршрут/път през Видин посока Рз. Ще се пробва. Или защо не и през Сърбия. Успех на колегите решили през Русе да минават посока Джюрджю, един съвет : заходете към кръговото откъм стадиона ( по бул. Тутракан ). Ако заходите по "стандартния" път покрай топлофикацията ( бул. България ) , има много голяма вероятност да попаднете в яко задръстване от чакащи коли да влезнат към Дунав мост.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 104 госта