Морски риболов в Гърция

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Морски риболов в Гърция

Мнениеот Ludia » Пон 18 юни 2012 11:13


Колеги, има ли от вас такива, които са практикували риболовен туризъм в южната ни съседка ?
Влязла ми е една муха в главата и искам да си направя сметка кое, как и колко. Но срещам пълна липса на информация по темата... Устройва ме информация за град/село където може да се намери местен човек с лодка и запознат с риболова. Другия вариант е риболов от кей или простанище, но пак без вътрешна информация не става :roll:
Търсих в гуугъл за риболовни екскурзии, но нищо свястно не намерих.




Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнениеот MITKO_DVD » Пон 18 юни 2012 13:42


Имам двама клиенти който ходят,не знам как се казваше,но е някакво селце,което по техните думи останах с впечатлението че не е много далеч,но и двамата казват че от кея/брега не става,трябва да се влиза с лодка по навътре,но само местен рибар трябва да ти каже къде са местата,защото иначе ,мое и да влезнеш на вътре и пак да не хванеш нищо :idea: :idea: :idea: :idea: ,рибата която ловиш там е предимно,скумрия,лефер,зарган и няква местна(не и запомних името),като стръв си купуваш от там,като много кълве и на рибе,което си го набавяш от тамошните рибари който се прибират сутрин с мрежите-това рибе го вадят от мрежите,не става много за ядене защото е ситно,затова го ползват за примамка,и другия вариант е някакви червей който единия вариант е от рибарски магазин там,другия да си го копаеш по края покрай камъните и в пясъка :idea: :idea:


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Морски риболов в Гърция

Мнениеот brum » Пон 18 юни 2012 17:18


Е, то ся в жегите ще е тегаво. Трябва лодка, а за лодка имало филм с документите.

Септември-октомври трябва да се ходи. Свидетел съм как средата на септември преди няколко години гърците отиваха сутринта на кея, мятаха 20-30 метра на вътре и вадеха все едри риби. За 1 час напълни кофата с 5+ кила риба и си тръгва. И т'ва се случваше масово. За 3-4 дни бяхме, всяка сутрин идваха, пълнеха и си тръгваха. Тогава за първи път бях свидетел на морски риболов и си помислих, че морето яко дава. После разбрах, че трябва да е края на лятото за да стане тая работа.

Друго като съвет което мога да дам е, че по пристанищата където се прибират риболовните кораби е оферта. Ама те се прибират по тъмно. Изхвърлят излишните остатъци от рибата във водата и се пълни с риба да се храни с тях. Та е оферта също да хванеш кога се прибират корабите и да помяташ около тях. Разправят, че можело директно с кеп да си ги гребеш в тоя момент :) .


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1158
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Морски риболов в Гърция

Мнениеот H2O » Пон 18 юни 2012 21:05


Това съм го видял http://www.nasamnatam.com/patepis/Na_ri ... i-993.html наистина е супер за риболов!И най важното не е далеч от БГ.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Морски риболов в Гърция

Мнениеот Ludia » Пон 18 юни 2012 21:24


H2O написа:Това съм го видял http://www.nasamnatam.com/patepis/Na_ri ... i-993.html наистина е супер за риболов!И най важното не е далеч от БГ.

Много полезно :bowdown Благодаря !
Ако някой има още материал, да дава за четене :D още повече се запалих. Започвам да мисля за подходящи въдици и макари. Не че нямам де, но не ми се ще да си прецаквам скъпите такъми в солената вода...


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Морски риболов в Гърция

Мнениеот Теодор » Пон 18 юни 2012 21:53


http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% ... 5w&cad=rja
:idea: Колегата ми миналото лято е изкарал половината от 10-дневната си почивка с това което е уловил от кея/брега/ а си е чист любител, у нас в рибарник трудно хваща нещо mhihi


Volkswangel
Мнения: 610
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Морски риболов в Гърция

Мнениеот Volkswangel » Пон 18 дек 2017 19:04


Здравейте Колеги,
Използвам тази позабравена тема, за да попитам за съвети и насоки. Получих предложение от приятели да отпразнуваме новогодишните празници на егейското крайбрежие ( в близост до Керамоти )
и непрекъснато ме подканят да си взема такъми за риболов. Честно казано, не съм ентусиазиран, по това време на годината????!!!!, вместо да пием червено вино и да хвърляме пържоли на BBQ- то.
Тъй като те изобщо не са наясно с риболова, все пак искам по някакъв начин да им подаря някаква емоция в тази посока. Много пъти съм посещавал гръцкото крайбрежие, но досега въдица така и не съм хвърлял там, особено през зимата пък.
Та бих искал да попитам знаещите дали изобщо си заслужава да мъкна някакви въдици, дали някаква риба изобщо ще клъвне и на каква стръв. Скаран съм с морския риболов, дори не зная дали е разрешен там риболова, да не отнеса някой " новогодишен подарък"!
Благодаря предварително на отзовалите се.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта