Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот brum » Вто 21 авг 2012 16:24


Точно над Черноморец ли се пада? Ако да - това е радиационния плаж :)

Разправят, че имало някаква мина на близо и изтекли разни работи там. Само съм минавал да го погледна, но наистина като го гледах нямаше нито един човек на него.




Потребителски аватар
ДАНЧО
Мнения: 794
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 12:25
Автомобил: Audi A4 B6
Двигател: AVB 2003
Местоположение: Ст.Загора

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот ДАНЧО » Вто 21 авг 2012 16:30


Митове митове , тази година ходих 2 пъти , мой приятели ходят от години там.И палатки са опъвали да спят за няколко дни. Все още не светим нощем :lol:


Jijo_M
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 22 сеп 2008 22:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот Jijo_M » Сря 22 авг 2012 7:10


Въпрос на вкус на мен ми харесва къмпинг Смокини, да преди обичах да ходя на къмпинг Веселие но след като направиха големия хотел не съм стъпвал и да преди 15 години на Смокини беше по–спокойно. Но сега ивицата се чисти на свободната зона винаги има къде да си опънеш чадъра водата е чиста като през седмицата е още по-спокойно. Преди Градина на голямата бариера веднага след Черноморец вече е ужасно плащаш вход влизаш и се оказва, че няма къде да паркираш и много хора по ивицата. Ходил съм и на боровата гора за която говорите не е нещо особено. За залива Вромос е вярно този черен пясък е утайка от хвоста на Бургаски медни мини даже докато работеха го изгребваха за повторна преработка, но доколко е опасно е спорен въпрос, само че пътя през поделението Атия е много тесен и разбит. В началото на юли ходихме на плаж на яхтеното пристанище в Свети Влас еми останах ужасен тясна ивица мръсна вода и лош пясък, но за хората които ме заведоха беше прекрасно яхти, скъпи коли, сервират ти на плажа хубава гледка на сгради така, че въпрос на вкус. И да уточня, че говоря за ходене на плаж за сега съм прекратил ходенето на къмпинг.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот muns61 » Вто 25 авг 2015 18:48


Я който е бил тази година в Черноморец да каже как стоят нещата с таксите за коли около плажа с караваните между Градина и Златна рибка.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот vucata » Вто 25 авг 2015 23:44


Аз 8 дни паркирах малко преди Черноморец...имаше черен път- така де, от пясък, на излизане от Созопол посока Бургас. Не хващаш главния път, а се влиза в нещо като локално. Нов асфалтиран път водещ до Черноморец. На около 200 метра има дървени малки табели за баровете на плажа. Тръгваш към тях и се озоваваш на пясъчния път, водещ до много готин плаж. Хората си спираха там, някои имаха проблеми с излизането- не влизай много навътре. Иначе малко по-нагоре в близост до Черноморец имаше една будка с бариера от синджир. Около 10 часа е 3 лева...след 14:00 няма никой и не се плаща :mhihi
За ориентир използвай бензиностанция Петрол. Като влезеш по новият път, в дясно ти се падат едни ново застроени хотели. След тях караш още 50тина метра и ще видиш широката отбивка в дясно, водеща до тесния път. Няма как да не го намериш :th_up Бензиностанцията е точно срещу този път, който води до този плаж. Има и платени шезлонги и чадъри по 5 лева на парче, има и достатъчно свободна зона. :th_up


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот hooligans » Сря 26 авг 2015 0:21


Преди 10 дни се върнах от Градина, никой не ни е искал пари за паркинг, спирахме в района на Баш Бар!
DUDEto може да ти даде най-точна информация!
Супер е там...


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот Bucket » Сря 26 авг 2015 15:43


А, аз бях 4 пъти по няколко дни на offshore camp, което се намира вляво от земният път водещ към Баш бара.
Ще го познаеш по много зелени палатки Quechua с номера на тях.
Палатка 15лв/вечер, хората са супер точни и се стараят много.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот zografski » Сря 26 авг 2015 15:53


На тоя къмпинг, ако така мога да го нарека, понеже последните 2-3 год е слънчака на къмпингите, лично аз повече не бих отишъл да нощувам, камо ли пък да им давам пари на тия помяри! Виж преди 5-6г си беше къмпинг, чист, спретнат... сега от кол и въже мутрагеница, все ендо наистина съм на слънчака, някви позьорчета и наркоманчета навсякъде, дилъри, всичко живо е на маймуна след 22ч, насложили чадъри, някви цени на чадъри все едно верно си на слънчака, на тоя бар дето колегата над мен го спомена, бира амстел 3.5лв 1/2л... ееее извинявайте, но прекалиха, тва отдавна не е къмпинга Градина, който много харесвах и който не пропусках.
Тая бира от 3.5лв лв в който и магазин да влезеш, дори по курортите на морето, няма да я видиш на тая цена! Да не говорим, че се говореше, че целия къмпинг е незаконен и реално всичко платено е в джоба на мутрите които от няколко год обслужват "къмпинга". Плажа, като изключим пред баровете, е станал супер мръсен, яко фасове и боклуци навсякъде, абее общо взето мога да пиша още много лайна от които съм недоволен и които ме отказват да отида повече там! Яко е ама да си имаш караванка, да отиваш да караш сърф и т.н., за почивка, по-добре отиди на Царево или някъде където наистина ще си починеш, аз Градина не ти го предпоърчвам, нооо то си зависи и от човека, аз обичам природата, ходя нон стоп по къмпинги, диви и не диви и лично за мен това което се случва на градина, адски много ме дразни! Отделно има някви полицейски своеволия, идват 7-8 патрулки, с 15 помяра и в 6 сутринта отварят палатки, будят хората(дето даже са платили по 15лв на малка и по 30лв на голяма палатка), ровят на хората в багажа, абееее ужс, направо ми се повръща от таая помия там.


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот Bucket » Чет 27 авг 2015 11:39


Не споря, всичко е почти така. Има всякакви хора, тази година наистина беше по-зле. Но, само това ли ни е проблема?
Но, за уикенд море, е добро място, просто 45км от магистралата и си там.
И аз обичам различни места, Иракли беше супер тази година


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот zografski » Чет 27 авг 2015 12:04


Ми само?? За мен това е достатъчно, за да не стъпя повече там, освен за купон за 1 вечер! Има много по-добри къмпинги, като каваци, смокиня, Юг, корал иииииииииииииииииииииииииии още има ли смисъл да изреждам, за Дерето, Иракли и крапец изобщо не искам да споменавам, най-добре никой да не ходи там, че и там ще се напълни с помяри... най-добре да си останат диви и да ходят само хора, които обичат дивото и спокойното и празното(некви типове като мен), а не градина и слънчака и цялата им позьорщина тип, виж ме кой съм, как съм облечен, леле колко съм готин копеле, дай още 1 бонбон, че един ми е малко.....Просто къмп. са толкова много, че Градина ще ми е последната дестинация за спане и море. За мен е станал един малък позьорски слънчак, само дето няма толкова много мутри, но наркоманите са даже повече, даже и по мръсотия са почнали да ги настигат, само че на слънчака поне чистят от вр на време, жалко за хубавия къмп, който беше преди 5-6-7-8г и хубавия и чист плаж, който ИМАШЕ и който е един от най-дългите на нашето черноморие... направо ми е жал


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот Bucket » Чет 27 авг 2015 12:29


Разбирам те, но винаги е и на въпрос с кого си прекарваш.
Само това ли ни е проблема, имах предвид на цялата държава.
И аз натискам паузата на това място, признавам, просто помагах на колегата с информация.
Специално от хората на оффшор съм много доволен, стараят се и да има мутренски истории, гората е частна и искат невъзможни пари за наеми, никой не инвестира дългосрочно в по-сериозен къмпинг, защото не знае след 6 месеца КОЙ, ще дойде да му вземе всичко.
И тук разбирай, цялата държава е сгрешена.
Другата година ще е на север, явно. И на Иракли, има дразнещ момент с прости руснаци и шезлонги по 36лв/ден.
Аз съм само по палатки, по гори и такива места, не припарвам до Слънчак, Китен и т.н. места с чалга плакати.
Но, някак от известно време стана супер модерно да се ходи по палатки и къмпинги и всякакви хора се появиха по тези места.
Глобализация :thumb_down
Точно тези хора:
https://www.youtube.com/watch?v=bRtlIibgJJA


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот zografski » Чет 27 авг 2015 12:51


Това е защото не знаеш къде да ходиш на иракли :mhihi На иракли се ходи в гората, а не на модерното кафе в началото на плажа. И да, определено мисля че това е един от тежките проблеми в държавата, всичко се продава за пари.... Аз винаги си прекарвам добре, защото си го правя добре, но това не пречи да захранвам един от бившите ми най-любими къмпинги! Преди години не пропусках да спя там поне 2-3 нощувки, аз нон-стоп обикалям на морето и не се задържам много на 1 място, обиколил съм всичко от Румъния до Турция.
Много ми е инт, като казваш, че си за гори и палатки, за кви шезлонги с чадъри за по 36лв на Иракли ми говориш (аз като ходя на къмп. никога не плащам чадъри и шезлонги, това е за др тип хора, не за къмпингарите, ние си носим тези неща)... там се ходи в гората и се разпъват едни безплатни тенти и платнища за по 15 човека, т.е. там където явно си бил ти, няма нищо общо с това което разбирам под къмпингуване на Иракли, явно.... Зашото аз от 10 дена на иракли, нито 1 ден не съм отишъл до местото с чадърите, освен до магазина, където има табела "забранено за извънземни" :h020 Да не говоря, че това място е на 30мин пеш по плажа, от мястото където реално къмпингуваме, още му викат нудистката част от плажа, по път към Емоната.
На Дерето е същото, ходи се в гората, по средата на плажа, не от към заведението.


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот Bucket » Чет 27 авг 2015 14:04


Aз съм от хората с тентите и дървата по плажа, арт шопа с мидички, рапанчета и какво ли не, ходя гол по скалите и не отидох нито веднъж до въпросните чадъри, кафета, Вая бийч и прочие. Просто знам, че ги има там :banghead


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот brum » Чет 27 авг 2015 14:21


zografski написа:Виж преди 5-6г си беше къмпинг, чист, спретнат...


Преди 5-6 години май още не беше къмпинг. Преди бара мястото беше доста различно :) . Ама тъй - всяко такова място постепенно го налазват.

Иракли още държи :) . Само заради горите там пътувам от София до морето с една 25 годишна витара :) .


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Питане за къмпинг Градина, ама не точно

Мнениеот zografski » Чет 27 авг 2015 14:49


Аз да ти кажа тая година бях там с Голфи, моя си е със сток твърдото окачване и съвсем леко задираше на някой по така места(но само ножа и то леко), инак като цяло, черния път към горите, май е доста по-добре спрямо предишни години :smile
Инак Градина си е било къмпинг и преди 10-15 год, просто мисля че не е бил целия плаж, то не че сега целия плаж е к. Градина, нооо общо взето :icon_lol



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта