Пътуване София - Охрид

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: София - Охрид

Мнениеот nurv » Пон 27 апр 2015 10:54


Благодаря, много полезно инфо. За щастие ограниченията и санкциите няма да ме достигнат понеже не пуша :)

П.П. Върнах се. Много красиво място е Охрид. Таксите ьа магистралата са 270/280 денара според зависи от къде минавате. Аз лично се върнах през Битоля и Прилеп до Скопие и този маршрут ми се видя по-приятен. Голям плюс е, че не гледах албански знамена.

П.П. За алкохола след 19:00 часа процедират като просто не пускат касова бележка.




Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот vanko_VW » Сря 06 май 2015 9:56


странно ми е за алкохола, аз никога не са ми давали а от 1.5г пътувам редовно там, но това няма значение, Албанските знамена особено в Гостивар са почти на всяка къща, предполагам си видял какви къщи има :scare3
Кухнята и цените трябва да са ти харесали, опита ли сиренето?


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот nurv » Пон 11 май 2015 12:05


Опитах, опитах :) Бяхме си наели апартамент с кухня и си правехме вечерите. Каквото купих от магазина е по-истинско от това, което ядем тук. Цените също няма какво да ги коментирам. Повече от добри са.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот vanko_VW » Чет 29 окт 2015 7:05


Малко инфо за пътуващите
1.От 15.11.2015г си носете вериги за да няма глоби, задължителни са
2.За камионите, почнаха да искат твърд теглич, целогодишно


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот G3 » Пет 18 дек 2015 21:46


Закона по принцип им е вериги или зимни гуми. Мога да те върнат ако решат но избягват да се заяждат освен ако няма никва работа. ЛОпата също е задължителна. Относно пътя няма дупки през Кюстендил-Куманово-Скопие-Тетово-Кичево-Охрид. Има общо 6 патарини първата е 60ден/2лв другите са по 30/1лв и 40/ 1,30/ магистралата е малко тясна няма аварийна лента. Сменете си пари в някои от магазините иначе ще ви е малко неизгодно . СЛед като свърши магистралата баир като Петрохан може би малко по-дълго. Кукуте стоят с радари по селата и по предценка вдигат и засичат. Глобите са солени почти като в Гърция. за паркиран на мост 250 евро. Пресичане на непрекъсната линия 150евро много внимавайте за пресичането на непрекъснатата линия много държат на това. Пари/подкуп вземат стига да има възможност. Обикновено се кефят на 300ден/10лв/5е. Има хубави пици и мекици в Стражата точно на върха има Лукойл и във височинта е закусвалнята препоръчвам. НАфтата към момента е 1,45 около 49ден към 15,12,2015 на лукойла слагаш Екто,обикновенна няма! Хубава е нафтата става за КР двигатели.


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот lyubomir minev » Сря 20 апр 2016 17:30


Такааа,и на мен ми предстои път до Охрид,има ли нещо ново в цени и т.н.,къде да си купя динари на границата и после в Охрид да въртя от евро на динари или направо левчета да сменям за динари?


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот vanko_VW » Сря 20 апр 2016 19:35


вземи си от границата, смени 15евро(900ден) за да имаш за такси до Охрид, даже са ти много и после си сменявай в Охрид, даже като минеш Македонския митничар ще видиш в дясно има два магазина, единя(по-малкия) е 0-24ч влизаш в него, и искаш да ти сменят парите, няма да ти откажат, че и те са на далаверка :mhihi
Левове в МК мисля, че няма да ти сменят, освем ако не е в банка, вземи си евро са да си спокоен, нищо ново няма из Македония, ако си прочел темата няма да имаш проблеми.


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот Miki » Нед 19 фев 2017 18:25


Колеги и на мен ми предстои път до Охрид.
Прочетох, че искали вериги. С 4 нови зимни гуми съм, ще има ли проблеми, ако нямам вериги?
Какви са ограниченията на скоростта по магистрала, извън нея и в населено място?
Къде има стационарни камери (мисля да мина през Куманово, обиколно на Скопие, Тетово, Гостивар, Кичево, Охрид)?
Къде е препоръчително да се зарежда (с газова съм)?
В заведения и магазини в Охрид преимат ли левове? Скоро бях в Ново Село (откъм КПП Златарево) и там навсякъде се пазарува с левове, може би понеже е близо до Петрич.


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот lyubomir minev » Нед 19 фев 2017 18:30


Аз си обмених пари веднага след границата вдясно има две магазинчета,в едното обменят,като курса е същият като в Охрид,не съм пробвал с левове никъде.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот vanko_VW » Нед 19 фев 2017 19:04


Вериги си вземи, няма значение с какви гуми си, ако почнат да се заяждат акт е 150Е или еветуалнно ако вземат 300-500 Денара.
Магистрала 120, първокласен 80, населено 40/50, но си гледай знаците и не нарушавай!!!
Такива камери май-няма в МК, поне аз нямам такава инфо, а и не съм виждал никъде.Маршрута ти е правилен :)
Не съм зареждал газ в МК.
Смени си денари 300ден/5евро, на границата(Гюешево) вече има 2 бюра(менячница), едното е в магазина а другото точно преди митничарите, но като се прибираш за БГ.

В Охрид за 5евро ще вземаш около 320Ден, не че е голяма разликата, но на 50евро са си 200ден, а това си е един обяд там.

Лек път :)


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот Miki » Вто 21 фев 2017 21:54


Понеже ще бъдем няколко семейства заедно другите разправят, че маршрута Куманово - Велес - Прилеп - Битоля - Охрид бил за предпочитане.
Никой обаче не е ходил из македонско. :) А сега де?


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот vanko_VW » Вто 21 фев 2017 22:14


За мен Куманово-Тетово-Гостивар-Охрид е най добрия маршрут, Куманово-Гостивар е магистрала, след това имаш едно качване като Петрохан и след като пуснеш си в Кичево и от там в Охрид, общо са около 220-230км като 120 са ти магистрала.
През прилеп километрите са ти около 260, като само 80-90км са магистрала и повярвай ми че пътя е много по-тежък.

Ако минеш през Гостивар, "не ме споменавай често" пътя е лош(завой, дупчици и т.н.), но през Прилеп/Битоля не е по-различен.

Другото, ако го гледаш от гледна точка на природа и имате време, мини през Прилеп/Битола, Идете до Крушево на 15-ти километра е от Прилеп, ще останете доволни.


Dimitur123
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 02 май 2015 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот Dimitur123 » Чет 02 мар 2017 11:21


Така тръгвам и аз за Охрид на 11.04.17 за Велик ден така, че да обобщим само няколко неща.
1. Купувам си евра от БГ и ги обменям на КПП-то с динари.
2. Пътя по който минавам е Куманово-Тетово-Охрид защото е по добър и по бърз..а на връщане мога да мина през Битоля-Прилеп или да не рискувам?
3. И 3то един въпрос имам по около 50евро на ден за 2ма човека ще ми стигат ли за пиене и ядене по кръчмите :) Как са цените?
Мисля, че е това. Благодяря!


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот Strosner » Чет 02 мар 2017 13:35


На границата в магазинчето в ниското обменят направо левове, в Охрид също, не се набутвай с двойна обмяна!


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване София - Охрид

Мнениеот Теодор » Чет 02 мар 2017 13:44


Сменяй направо в Охрид icon_idea В повечето магазини особенно за сувенири приемат и левове и евро, само по заведенията искат денари.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта