Пътуване Испания - България

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
urii
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 22 авг 2010 11:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ispaniq

Пътуване Испания - България

Мнениеот urii » Съб 01 дек 2012 13:52


През лятото искам да пътувам от Малага до София. Къде има във Франция и Италия евтини хотели или друг вид общежития, където може само да се преспи? И къде и как може да се почива по време на пътуването?




Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване Испания - България

Мнениеот Muncho » Съб 01 дек 2012 16:19


За къмпинги мислил ли си?
За северна Италия гарантирам, че е пълно с читави къмпинги.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване Испания - България

Мнениеот Vlad777 » Съб 01 дек 2012 22:27


3600 km и 32 часа път. За колко дни ще го пътуваш? 2 или 3?

Защото ако е 2 - караш 18 часа до Италия, намираш си в booking.com стая за около 30 евро и на следващия ден се прибираш до София.

Ето и цените на винетки и пътни такси по пътя за лек автомобил (ако е мини ван, SUV или с ремарке, цените може да са по-високи в някои държави)

Испания - пътни такси: http://www.vinetki.eu/images/spain/AP-7_Barcelona-Valencia_AP-2_Zaragoza-Mediterraneo.pdf около 70 евро
Пътни такси Франция: http://www.vinetki.eu/francia-vinetki-putni-taksi.html 42 евро
Пътни такси в Италия: http://www.vinetki.eu/italia-vinetki-putni-taksi.html 51 евро
Винетка Словения: http://www.vinetki.eu/slovenia-vinetki-putni-taksi.html 15 евро
Пътни такси Хърватска: http://www.vinetki.eu/hurvatska-vinetki-putni-taksi.html 17 евро
Пътни такси Сърбия: http://www.vinetki.eu/surbia-vinetki-putni-taksi.html 10 евро
България - седмична винетка 5 евро

Общо: 210 евро за пътни такси и 30 евро за хотел.

Доста пари си е пътуването през южните страни...


urii
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 22 авг 2010 11:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ispaniq

Re: Пътуване Испания - България

Мнениеот urii » Вто 04 дек 2012 22:56


Благодаря за вниманието. Ние ще бъдем 4 човека, семеиство. Не бързаме, и 4-5 дена пътуване не ни бърка. Благодаря.


Потребителски аватар
froggy.de-la-rana
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 26 ное 2016 14:23
Автомобил:
Двигател:

От България до Испания с кола

Мнениеот froggy.de-la-rana » Съб 26 ное 2016 15:17


Виждам, че скоро никой не е писал по темата, затова ще публикувам моето пътуване. Дано на някой му влезе в употреба.
15/11/2016: Тръгнах от Варна в 5 часа сутринта. Пътят до Русе беше хубав и без камиони в тези часове на деня. Като влязох в града имаше табели към Букурещ, така че лесно намерих моста. Платих таксата и минах. От румънската страна е КПП-то. Преди паспортната проверка, един румънски полицай отваряше багажниците на колите и питаше какво има в тях, но не ги проверяваше основно. Провериха ми личната карта и талона на колата.
Винетка си взех от първата бензиностанция и платих с леи, които бях си купил от change-бюро във Варна. Питах, дали да мина към Питещи през Букурещ или през прекия път и ми препоръчаха този през столицата, където попаднах в около 8:30 ч. и минах за цял час една четвърт от околовръсното им. Заваля и сняг на парцали, което ме разтревожи, защото пътя ми включваше отсечка през Карпатите. За щастие бързо спря, дори снегорините ги караха в обратната на моето пътуване посока.
Следваше магистрала до Питещи, после продължих към Румниче Валчеа (дано го пиша правилно), откъдето започва същинския проход, за да стигна от другата страна до Сибиу. Не само нямаше помен от сняг, а и пекна слънце в планината.
След Сибиу има магистрала до границата с Унгария, с изключение на отсечката Дева - Фагет. Ако ще пътувавате оттам, може да минете и по прекия път към Арад, но рискувате отново да карате с 50 през безбройните села по пътя. Нещо, което го има и в Карпатите. Препоръчвам да спазвате ограниченията, въпреки че постоянно ще чувате клаксони.
На границата с Унгария ми провериха личната карта, а винетката си взех за 14 евро още от Румъния, но и в Унгария има пункт на границата, откъдето може да се вземе. Най-евтино гориво видях, че има във веригата Petrom, а бензиностанции има в цяла Румъния.
Оттам до Будапеща е магистрала и пристигнах в 19:00 ч. местно време (20:00 в България). Общо 15 часа за деня, като не съм пестил спирания. Остана време да се разходя из града и да пия една бира.

16/11/2016: След като се наспах в хостела, тръгнах в 6:00 ч. и само по магистралата стигнах до Словения. Заредих бензин още в Унгария, защото е по-евтино. Имаше унгарски полицаи, спрели преди границата, които ми направиха най-голямата проверка досега - лична карта, талон, шофьорска книжка и отваряне на багажник.
КПП между Унгария и Словения няма и само табелата подсказва, че сте в друга страна. Взех си винетка от бензиностанция на Petrol и за близо четири часа прекосих страната само по магистрали, с две спирания. Шофьорите са много културни тук. Преди излизане пак заредих резервоара, защото горивото в Италия е с 30 цента по-скъпо на литър. Словенците, като цяло, са се научили да живеят по европейски и само таксата за тоалетна от 50 цента, които трябва да дадеш на чистачката в ОМВ, напомня че е бивша соц-страна.
Отново само табелата подсказва, че влизам в друга страна. Минах покрай Триест, откъдето си взех билет, който указва къде съм влязъл на магистралата, за да се знае, колко трябва да платя на излизане. Много трябва да се внимава като се шофира в Италия, защото всички карат като за последно. Може да попаднете в кофти ситуация като: ако някой ви свети отзад, не бързайте да му направите път, ами погледнете дали няма камион да влиза в лентата отдясно на вас, където трябва да се престроите. Изобщо там е.... "един за всички, всеки за себе си".
Та, продължих по магистралата за Милан, като отбих на Бреша в посока Генуа, откъдето взех ферибот до Барселона. 20 часа по море, ако имате време. Ако не - платените магистрали във Франция ще ви докарат до Испания, но ще ви излезе с едно 100 евро повече от крайната сметка, която съм направил малко по-долу.
Всичко 12 часа шофиране за втория ден, с почивките и зареждането,
Пътят ми струва грубо 400 евро от Варна до Барселона с включени винетки, гориво, ферибот с легло в обща каюта, хостел + паркинг в Будапеща.
В момента, докато пиша, все още съм на кораба и се очаква да пристигна в Барселона към 19:00 ч.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване Испания - България

Мнениеот Vlad777 » Съб 26 ное 2016 17:04


Колега, ако може да дадеш малко повече детайли за пътуването - с каква кола и гориво пътуваш? Колко струва ферибота?

Между другото винетката за Унгария за лек автомобил е 2975 HUF, което е малко под 10 евро. Това ако си я купиш в Унгария на бензиностанцията или онлайн.


Gandalf
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване Испания - България

Мнениеот Gandalf » Съб 26 ное 2016 17:14


Не разбрах защо през Будапеща за Генуа?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване Испания - България

Мнениеот Vlad777 » Съб 26 ное 2016 17:22


По този начин пътят е със 170 км по-дълъг, но не се плащат пътни такси в Сърбия (9 евро) и Хърватска (17 евро).

За сметка на това обаче се плаща винетка в Румъния (3 евро) и Унгария (10 евро), но като се сметне и горивото за допълнителните 170 км и цената става еднаква. Обаче с 2 часа повече. Може колегата така да е преценил за разнообразие.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване Испания - България

Мнениеот samo_pechka » Съб 26 ное 2016 19:27


Мерси за инфото froggy.de-la-rana А натоварен ли беше много участъкът Ръмнику Вълча- Сибиу ? Участък Дева-Фъджет в какво състояние е самият път?


Потребителски аватар
froggy.de-la-rana
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 26 ное 2016 14:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване Испания - България

Мнениеот froggy.de-la-rana » Съб 26 ное 2016 21:05


Пътят в тези отсечки е супер, но има бая села и каране с 50 км/ч. В някои позволяват 70 км/ч. От Варна през Будапеща, заради viamichelin, който ми даде най-икономичен и пряк път оттам и, ако 10 евро ти излезе винетката, пий не една, а две бири като спреш за почивка. Фериботът само ми излезе 100 евро, но това зависи, дали отрано си пазиш място. Купих билета от directferries. Колата е vw golf mk4, 77kw.

Последна промяна от froggy.de-la-rana на Съб 26 ное 2016 23:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване Испания - България

Мнениеот Vlad777 » Съб 26 ное 2016 21:15


Доста често ViaMichelin не дава точна информация за пътуването. Много по-лесно е да потърсиш тук във форума - винаги се намират най-добрите маршрути и съвети как да е пътува по-удобно и по-евтино :th_up


Потребителски аватар
froggy.de-la-rana
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 26 ное 2016 14:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване Испания - България

Мнениеот froggy.de-la-rana » Съб 26 ное 2016 21:29


Абе, да си кажа честно, със седем кила ракия не ми се минаваше през Сърбия.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта