Пътуване към Македония !

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот vanko_VW » Пет 27 яну 2017 9:15


Не си запознат май-май, при по-дълъгпрестой ти искат, за това казах че за 1 ден незнам как е, а за затвора повярвй че за много дребни неща прибират.




Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот Каспър » Пет 27 яну 2017 19:39


Моето пътуване отпадна. Изискват документ за престой за да отчетат влизане, престой и излизане от страната за статиската вероятно, не изискват фискален документ.


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот Strosner » Съб 28 яну 2017 13:49


Нито на влизане, нито на излизане, някой ми е казвал, или изисквал документ за престой! Нито от хотела в Охрид са споменавали за подобна щуротия! Не знам, сигурно на по-съмнителните им искат подобни неща... :mhihi

че за много дребни неща прибират.


За какво, например? Че си се облекчил в храстите на пътя ли? Или че си българин? Вярно е, че си имат щуротиите (къде ли ги няма), но мисля, че силно се преекспонират някои неща!


Потребителски аватар
анни.карташова
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 21 яну 2017 7:59
Автомобил: Vw polo
Двигател: 1996

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот анни.карташова » Съб 28 яну 2017 15:35


Аз също съм ходила няколко пъти,зелена карта и лични карти,заражденато там е същото,дори по евтино и качествено.Единствено нашите граничари правят проблеми


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот Strosner » Нед 29 яну 2017 20:02


Дори, мога да дам пример от 2008г, че западните ни съседи (в случая - Сърбия), са по-свестни хора от нашите гранични власти! Предстоеше ми пътуване зад граница през март, и много се безпокоях, че сърбите ще ни правят големи въртели на границата, заради малоумното решение на правителството ни, да признае криминалния мюсюлмански анклав Косово! Бях безкрайно изненадан обаче, когато на границата нашите ни накараха да сваляме багажа от автобуса, и да чакаме да благоволят, да ни проверят паспортите в офиса си! От сръбска страна, се качи една униформена граничарка, и мина по редовете, подпечатвайки на всеки паспорта, буквално за минути! Явно, нашите оттогава ги затресе синдрома на "първи европейци", натягането е здраво, дали за едното "браво", не знам? Но е тъпо и комплексарско, в това се убедих!

Последна промяна от Vlad777 на Нед 29 яну 2017 20:06, променено общо 1 път.
Причина: Мнението няма общо с темата! Получаваш предупреждение!


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот vanko_VW » Пон 30 яну 2017 21:49


Strosner написа:
За какво, например? Че си се облекчил в храстите на пътя ли? Или че си българин? Вярно е, че си имат щуротиите (къде ли ги няма), но мисля, че силно се преекспонират някои неща!

Само да те информирам, че при ПТП(счупени огледала на 2-та камиона) дори и да не си виновен ходиш на съд, за хвърлена цигара глобата(казна на Македонски) е 50евро, ако се случи в петък след 16-17часа няма как да се плати, че пощата не работи и ще изчакаш да понеделник, избелял ми е акта и няма да се разбере какво пише в него, но с удоволствие ще го сканирам да го видиш утре.
Колега изкара 1 месец в ареста заради ПТП и платиха доста пари за да излезне и да се прибере с 2 или 3годишна забрана за посещение на МК

Лека вечер и ако имаш питания съм на разположение с каквото съм компетентен


vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот vocil » Съб 07 апр 2018 21:14


Извинявам се че вдигам стара тема!
Утре ми предстои пътуване до Скопие. Мисля да мина през Гюешево. Моля за насоки най-вече за паркиране в Скопие. Също и къде се хапва вкусно там, обмяна на пари и въобще др. тънкости.
Предварително благодаря!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот icoico » Съб 07 апр 2018 21:45


vocil написа:Извинявам се че вдигам стара тема!
Утре ми предстои пътуване до Скопие. Мисля да мина през Гюешево. Моля за насоки най-вече за паркиране в Скопие. Също и къде се хапва вкусно там, обмяна на пари и въобще др. тънкости.
Предварително благодаря!


Има удобен платен паркинг на болницата непосредствено в центъра

https://www.google.bg/maps/place/Parking+Gradska+Bolnica/@41.9926182,21.4342537,152m/data=!3m1!1e3!4m13!1m7!3m6!1s0x135415a58c9aa2a5:0xb2ed88c260872020!2sSkopje,+Mazedonien+(EJRM)!3b1!8m2!3d41.9973462!4d21.4279956!3m4!1s0x135415b66c5ea313:0xcad23d04e08509c2!8m2!3d41.9924019!4d21.4345568

Кръчмите са цяла редица по брега на реката срещу Археологическия музей, улицата се казва "Kej 13-ти Ноември" кльопането е отлично, порциите са огромни, а приемат, както каза един келнер "евро, долари, денари, левове, може и кръв и кожа" :mhihi Ама питай все пак като сядаш още. И се запаси с огромно количество чувство за хумор, инак няма да издържиш на мАкедонските антички забележителности :mhihi


vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот vocil » Пон 09 апр 2018 23:42


Благодаря много колега!
Паркирах тук
Мирче Ацев
https://goo.gl/maps/2CoByRFVqk32
оказа се и безплатно за Великден :smile
Все едно бях в Готъм сити :mhihi
То паметници, барок, двуетажни автобуси, стъкло, триумфална арка, какво ли не.
Хапване-страхотно. Особено една кръчма с голямо дърво в стария град, мн. вкусен боб с кебапчета и плескавици. Само таратора-кисело мляко с краставици, мн. особен :biggrin
Хората готини, изкарахме си страхотно в Скопие.
Като пари-1лв-30денара.Цени горе долу като нашите.
Като пътуване:
Много бавно и с ченгета на мн. места.Лош път, мн.населени места и ограничения, извънградско 80.Нещо наречено магистрала-120денара в едната и 100 в обратна посока за трисетина км. Ограничение 120км/ч.Носете си аптечки, жилетки и тн., заяждат се.
Дано да съм бил полезен.
Поздрави!


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот Svetlix » Нед 14 апр 2019 20:29


Колеги,

Със съпругата ми планираме 4 дни в Македония (3 нощувки). Ще посетим Скопие, Охрид, Битоля, Прилеп и Дойран. Ще сме със семейното возило, което не е на мое име, а на баща ми. Имам и нотариално заверено пълномощно на български и английски. Пътували сме в Румъния и там никой не ни е закачал за нищо. Имам и зелена карта. Ще имам ли проблем?

Необходими ли са бележки от полицията къде съм пребивавал? Ще нощуваме в хотелчета запазени през Booking.com. Предполагам те имат ангажимента да ни регистрират.

Всякаква информация по темата би ми била добре дошла.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот Vlad777 » Нед 05 май 2019 8:05


Миналата седмица бях там. Първо 2 нощувки в Охрид и после 1 в Скопие. Като цяло нито някой ме е проверявал къде спя, нито съм знаел, че трябва да се регистрирам. Като цяло мога да кажа, че в Скопие няма смисъл да се нощува - по-добре повече вечери в Охрид. В Скопие 2-3 часа са достатъчни да се види какви римски сгради и паметници са построили днешните римляни. :mhihi

Трябва ти зелена карта, а на излизане от България проверяват и винетката.

Преди Охрид строят магистрала и има безумни ограничения, които никой не спазва. :mhihi На няколко места имаше полиция по пътя с радари, но ми се размина, тъй като почти през цялото време карах стабилно. :mhihi Камери нямаше (или поне не видях).

Пътните такси са 100 динара до Скопие и още 140 динара от Скопие към Охрид. Купи си динари - левове не взимат, а еврото е по-неизгодно да се плаща. Магистралата е супер кратка. Общо взето за тия 240 динара в посока (~8 лв) съм се движил 40 мин. (~80 km общо). Като си гледам касовите бележки и съм плащал на 6 места. На всеки 7-8 минути се спира да се плаща - голяма досада.

Иначе почти навсякъде в македония приемат и левове на курс 30 динара и евро на курс 60 динара. Аз си бях сменил динари в София на пилоните на НДК.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот Svetlix » Пон 06 май 2019 13:07


Малко инфо и от мен:

Не е нужно да се регистрирате никъде ако спите в хотел или къща за гости. От хотела или къщата за гости си го правят. Аз лично резервирах през booking.
Както споменах по-горе - колата не е на мое име. На границата ми искаха само талон на колата и зеленакарта. Пълномощното не съм го показвал никъде и не са ми искали. Ако минавате през ГКПП Златарево, да знаете че обезпаразитяват колите. Пръскат с някаква гадост, която е доста агресивна. Препоръчвам измиване после.

Това което е написал Влад за пътищата е 100% вярно. Само ще добавя, че са почти 1:1 като нашите. Спазвал съм навсякъде всичко. Доста полиция имаше по път. Спираха ме от гранична полиция, но само погледнаха дали сме само двамата и ни питаха на къде отиваме.


Потребителски аватар
pazdir
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Пътуване към Македония !

Мнениеот pazdir » Сря 14 окт 2020 13:05


Колеги, да възкреся една стара тема.
Дали на някой му се е наложило да пътува до и обратно от Северна Македония през последните няколко седмици?
Най-вече ме интересува: може ли като се завърна обратно в България, тук да си направя PCR-тест и 14-дневната карантина да отпадне, ако е отрицателен теста? Но да е тук като се върна, а не в Македония?



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта