Почивка на морето къде ?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот muns61 » Пон 29 юли 2013 10:02


Tрета поредна година ще съм в Черноморец, въпрос на предпочитания. Удобно място за пътуване насам-натам, не обичам да съм на едно място, плажът Градина - Златна рибка ми е любим.
За яденето - http://www.youtube.com/watch?v=enBwW3owM2w




Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот R.o.s.e.n » Пон 29 юли 2013 10:16


Направо ми потекоха лигите след твоя клип. :th_up


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Fearless » Пон 29 юли 2013 10:30


Тази година бях на Албена.Лично на мен не ми хареса и няма да отида повече никога там.Типичен соц "курорт".Там българите не са на почит,няма никъде по сергия,магазин или каквото и да е надпис на български - там братушките са на почит.В цяла Албена има точно 1 място от където може да си купиш царевица и то на скромната цена от 4 лв/визирам царевицата в случая,но то е същото с всичко друго - дюнер,катма и т.н./.Там се разчита ицяло на all inclusive-a , иначе ще си умреш гладен , защото примерно в едно от заведенията на крайбрежната улица блюдо с морска храна е 55 лв.Също така не препоръчвам на никой да посещава хотел Алтеа , ужасно обслужване , ужасен all inclusive...предпоследния ми ден дори успяха да ме натровят.Има още 1 тон абсурди свързани с Албена,но "разни хора,разни идеали".На някой има харесва,на някой - не.

Последна промяна от Fearless на Пон 29 юли 2013 12:05, променено общо 1 път.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот myrshavija » Пон 29 юли 2013 10:54


Ще се опитам да синтезирам:
1. курортът е "соц" - ще дадеш ли определение на "соц курорт" и на колко си години, че да знаеш как е било преди 1989 ... я, ама ти си бил роден СЛЕД 1989 ... без коментар :mhihi
2. няма царевица по улиците - такъв довод няма какво да се коментира, но ... ако ти е толкова важна царевицата, да се беше запасил ... :mhihi
3. храната на плажа е скъпа - останал съм с подобно впечатление от всички курорти, където съм бил, а в Албена има много прилични места за ядене на съвсем прилични като за курорт цени - само да имаш желание да се поразходиш.
4. рекламите не са на бг - и за това сякаш ми е направило впечатление, че е така почти навсякъде по курортите ... или греша?
5. хотел "Алтеа" е ужасен като обслужване и храна - за всеки влак си има пътници - аз за храната и обслужването в "Калиакра" например мога да кажа само едно - страхотни са. Предполагам, че на всеки курорт има хотели и "хотели" ... :wink


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Fearless » Пон 29 юли 2013 12:00


Перфектно знам какво е соц курорт,а щом си бил там не мисля,че можеш да го отречеш,предвид,че има само 1-2 нови хотела,а другите са реновирани и са от Тошово време.Перфектно знам как е било и преди 20 години там,защото има кой да ми разкаже.А до колкото за това кога съм роден - има един предмет история,запознай се с него,създаден е за да можем да разберем какво е било преди да се родим.Изразил съм мнение,а не съм дал забрана да се ходи там,за да се заяждаш.Във абсолютно всеки курорт по южното черноморие примерно,има поне на всякъде надписи и на БЪЛГАРСКИ,а не само на руски,румънски и т.н.Другото което е,хващаш се за едната царевица,която съм написал,ама четеш ли другото? Царевицата е прост пример.Коментирай това,че на главната улица сядаме в заведение,идва сервитьорката,вижда ни че сме българи и ни казва да изчакаме да обслужат другите? Аз такива абсурди през скромния си живот не съм виждал на друго място по родното черноморие.И това е моето МНЕНИЕ,всеки трябва да отиде и да се убеди за себе си харесва ли му или не.Лично за мен това не е моето място.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот myrshavija » Пон 29 юли 2013 12:52


Fearless написа:...Коментирай това,че на главната улица сядаме в заведение,идва сервитьорката,вижда ни че сме българи и ни казва да изчакаме да обслужат другите? ...
Коментирам го - ако на мен това ми се случи в Слънчев бряг, трябва ли да заключа, че курортът е скапан? Случвало ми се е да попадна на лошо обслужване в Сф - да кажа ли, че заведенията тук са гадни? От частен случай да оцениш курорта като гаден ...
Fearless написа:... има само 1-2 нови хотела,а другите са реновирани и са от Тошово време ...
Това прави ли ги автоматично лоши? Бил съм в чисто нови хотели, които са гадни - мога ли да заключа, че ВСИЧКИ нови хотели са гадни?
Fearless написа:Аз такива абсурди през скромния си живот не съм виждал на друго място по родното черноморие.И това е моето МНЕНИЕ,всеки трябва да отиде и да се убеди за себе си харесва ли му или не.Лично за мен това не е моето място.
Чудесно е, че изтъкваш, че това е личното ти мнение, но погрешно обобщаваш, а доводите ти са малко несериозни. Нека минат още поне 5-10 години, да пообиколиш още малко по черноморието и пак ще си говорим - условията навсякъде са подобни. В моите очи Албена има предимството да не е презастроено, зеленината, възможността за паркиране и широка, чиста и поддържана плажна ивица. Всичко останало - хотели, обслужване, цени ... е подобно на другите ни курорти - има и хубаво, има и лошо. И наблягай повече на опита, отколкото на историята! Между другото - в кои исторически книги е описан курортът Албена - ще ми е интересно да прочета?


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Fearless » Пон 29 юли 2013 13:58


Ами да,за това споделям мнение и изреждам причини поради които АЗ няма да отида там,но ето,на теб ти харесва,точно това търсиш.За това още в първия си пост казах,че това е мое виждане..все пак всеки има различно виждане за почивката си.А относно книгите - с тях дадох пример за онези времена,по които аз не съм бил роден,а за Албена родителите ми са разказвали не малко,защото са били там и по "онова" време.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот stefarata » Пон 29 юли 2013 15:38


muns61 написа:Tрета поредна година ще съм в Черноморец, въпрос на предпочитания. Удобно място за пътуване насам-натам, не обичам да съм на едно място, плажът Градина - Златна рибка ми е любим.
За яденето - http://www.youtube.com/watch?v=enBwW3owM2w

В черноморец мисля лятото може да се прави форумна среща всеки уикенд. Доста форумни коли виждам всяко лято :drunk


Потребителски аватар
petiaivanova12
Мнения: 162
Регистриран на: Пет 21 авг 2009 12:17
Автомобил: SEAT ALTEA XL 2.0TDI
Двигател: BKD 2008
Местоположение: sofia

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот petiaivanova12 » Пон 29 юли 2013 18:10


Fearless написа:Ами да,за това споделям мнение и изреждам причини поради които АЗ няма да отида там,но ето,на теб ти харесва,точно това търсиш.За това още в първия си пост казах,че това е мое виждане..все пак всеки има различно виждане за почивката си.А относно книгите - с тях дадох пример за онези времена,по които аз не съм бил роден,а за Албена родителите ми са разказвали не малко,защото са били там и по "онова" време.

Младежо,щом не си бил роден няма как да обеждаваш други хора колко е соц Албена.Кажи в кой хотел беше и какво не ти хареса?Току що се връщам от там (ходя вече няколко години),и мога да ти кажа че по-ХУБАВ курортен град няма.Всичко е запазено автентично и всички хотели са реновирани и обновени.Никъде другаде няма толкова зеленина и дървета,а и толкова чистота.Всяка сутрин се мият улици и блести от чистота.Аз знам защо не ти е харесало и надали е царевицата и дюнерите.Просто твойто място не там.Млад човек приятелка и тнт.За теб е някой курорт тип Слънчев Бряг. :thumb_down


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот muns61 » Пон 29 юли 2013 19:59


Слънчев бряг от соца бе по-хубав!


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Теодор » Пон 29 юли 2013 20:54


    muns61 написа:Слънчев бряг от соца бе по-хубав!

    Да защото приличаше на Албена icon_idea Зеленина,чистота и спокойствие. Знам какво липсва на новото поколение в един курорт, чалга дискотеки, пиянски купони денонощно и мургави търговци по сергиите и по плажа :mhihi Е това в Албена го няма и дано така си остане и занапред :a045


    Потребителски аватар
    kris11
    VW експерт
    VW експерт
    Мнения: 13431
    Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
    Автомобил: VW Sharan 7M8
    Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
    Местоположение: Варна
    Контакти:

    Re: Почивка на морето къде ?

    Мнениеот kris11 » Пон 29 юли 2013 20:59


    petiaivanova12 написа:Току що се връщам от там (ходя вече няколко години),и мога да ти кажа че по-ХУБАВ курортен град няма
    .Всичко е запазено автентично и всички хотели са реновирани и обновени.
    [/quote]

    :screwy :screwy Oпааааа нещо като география да сте учили ???> Град Албена не съм чул да има. Иначе запзаиха инфрастуктурата и няма новостроени хотели от балконите на 2 съседни хората да си чукат чашите за наздраве.


    Потребителски аватар
    Fearless
    Мнения: 518
    Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
    Автомобил: VW Golf
    Двигател: AZD
    Местоположение: София

    Re: Почивка на морето къде ?

    Мнениеот Fearless » Пон 29 юли 2013 23:01


    Нещо май не разбирате аз от какво съм потресен и четете м/у редовете.Перфектно знам какво търся и ако то беше нощни заведения и кръчми перфектно знам къде да отида и без вие да ме опътвате,така че ще ви помоля да не ми казвате кой курорт е за мен.Аз съм потресен от отношението към българите там,от ненормалните цени по заведенията и не на последно място от хотела в който бях.Четете малко преди да си почешате клавиатурата.Повече няма да пиша,защото преминахме от мнението ми,към познанията ми по история,през това да ме опътите къде било най-добре за мен и какво ли не.Айде със здраве,всеки където му е най-добре,там да ходи!


    Потребителски аватар
    petiaivanova12
    Мнения: 162
    Регистриран на: Пет 21 авг 2009 12:17
    Автомобил: SEAT ALTEA XL 2.0TDI
    Двигател: BKD 2008
    Местоположение: sofia

    Re: Почивка на морето къде ?

    Мнениеот petiaivanova12 » Вто 30 юли 2013 5:37


    Като знаеш какво търсиш,защо пишеш глупости и ходиш в Албена?


    Потребителски аватар
    muns61
    Мнения: 7965
    Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: pleven

    Re: Почивка на морето къде ?

    Мнениеот muns61 » Сря 31 юли 2013 17:02


    От утре, първи август, съм за 1 седмица в Черноморец. Ако някой колега е наблизо да свирка! :beer



    Върни се в “Пътеводител”

    Кой е на линия

    Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта