Почивка на морето къде ?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Speedy86
Мнения: 1606
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 20:05
Автомобил: Audi A4 1.8 20V
Двигател: ADR 1996
Местоположение: samokov

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Speedy86 » Вто 25 юни 2013 23:26


И така колеги уточнихме с приятелката ми какво точно искаме и то е почивка за 5-7 дни на All Inclusive на по спокойно място и да е на що годе добри пари за нощвка за двама.Ясно ми е че при All Inclusive цените да са по 30лв за нощувка,отказахме се от квартири поради простата причина че ако отидеме в квартира за 30-35лв само за нощувка за двамата и прибавиме и разхди за храна(закуска,обяд и вечеря)
то ще се върже около една нощувка+храна 80лв горе долу в което мисля че няма смисъл при положение че ила Inclusive за тези пари,сега молбата ми е да ми препоръчате места на които сте ходили и сте доволни :bowdown

П.П:Разбрахме се да заминеме на 30 юли и там да сме на 31 юли за почивка от както казах вече 5-7 дни според зависи от цените




Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Вълчан » Сря 26 юни 2013 18:08


xalerrelax написа:Принципно Албена е нещо като тип затворен комплекс ,но не само той е така , така че няма невъзможни неща.
А за плажа може и да не те пуснат..

Албена нещо ти се губи.....Плащаш си вход на бариерата мисля 5 лв тази година и отиваш на Арабелата в наи-лявата част на комплекса.Паркираш на 10-20м от плажа и си ти.Това ако си просто си прехождаш.Ако си в самият комплекс си паркираш до хотела естествено..почти всички си имат паркинг.Та по темата бил съм на Албена поне 200 пъти.Все пак съм родом доста близко от нея.... :mrgreen Изключително добро разположение на хотелите и отдалеченост един от друг.Не гледаш на съседния във стаята ....Въпреки че са стар тип като визия отвън отвътре са чисти и приятни.Широки хубави алеи за разходка....много зеленина...заведение за всякакъв вкус.Развлечения също.Плажът е една доста голяма и дълга ивица.Боклуци и бутилки и там подобни липсват на пясъка.Никакви камъни и миди на самият бряг.Самата дълбочина на морето следва плавно а не както на много места със резки разлики на късо разстояние.Има си душове на през 300м за хора със чувствителна кожа към морска вода.Свободната зона за хора които си имат собствени чадъри и шезлонги е доста голяма.За наистина пълноценна почивка това е идеално място.Които иска врява и семки по улиците да ходи на Равда Китен и особено Приморско.Аз самият последните години ходих във Лозенец ама ми втръсна от стоики и чупки на гъзета със скъпи коли.Последните 2год пък си ходя във Царево кв Василико.Не е луксозен курорт даже и не е курорт според мен но пък е много чисто и непокътнато откъм простотия.Хората са много любезни и добронамерени.Цените са идеални.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот bmwww » Съб 06 юли 2013 11:02


Speedy86 написа:И така колеги уточнихме с приятелката ми какво точно искаме и то е почивка за 5-7 дни на All Inclusive на по спокойно място и да е на що годе добри пари за нощвка за двама.Ясно ми е че при All Inclusive цените да са по 30лв за нощувка,отказахме се от квартири поради простата причина че ако отидеме в квартира за 30-35лв само за нощувка за двамата и прибавиме и разхди за храна(закуска,обяд и вечеря)
то ще се върже около една нощувка+храна 80лв горе долу в което мисля че няма смисъл при положение че ила Inclusive за тези пари,сега молбата ми е да ми препоръчате места на които сте ходили и сте доволни :bowdown

П.П:Разбрахме се да заминеме на 30 юли и там да сме на 31 юли за почивка от както казах вече 5-7 дни според зависи от цените

Така като чета ми става ясно ,че искаш да идеш на най-доброто място с приятелката си за най-малко пари и да си изкарате най-хубаво като в същото време не се чувстваш се едно си в гето и да се стискаш за джоба :biggrin ! Сега ще ти кажа точно какво можеш да направиш .... миналата година и аз се чудех като теб къде да ида и след 48 часа прекарани пред компа накрая реших да ида в Приморско . Бех ходил там като малък и ме налегна лека носталгия ... та където и да прочета в нета за Приморско навсякъде пишеше ,че е от най-скъпите курорти в България . Аз мога да заява ,че нема такива филми и изобщо ама по никакъв начин не е скъпо . Значи за перфектна квартира ама хубава си ти казвам не мизерна дадохме 150 лева за 5 вечери ... сутрин срещу квартирата имаше едни мекици ,понички и такива работи та се разбивах от ядене за 2 лева колко и смешно да звучи ... след това отивам на плажа там се разцепвам с 5 лева от ядене ,само дето студената минерална вода на плажа беше скъпа 2 лева , и вечер кво ти кеф ама за ядене не можеш да похарчиш повече от 20 лева на ден аиде максимум 30 за двама ! То просто нема къде и за какво ..... ако те интересуват подробности питай ! Плажа е с ненормално чиста вода !


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот tonkogtd » Сря 10 юли 2013 0:43


Спиди,ако ще ходите до към Царево и Ахтопол може да направите плаж на Силистар-това е почти на най-южното наше черноморие-по надолу може да се стигне и до Резово.


Потребителски аватар
petiaivanova12
Мнения: 162
Регистриран на: Пет 21 авг 2009 12:17
Автомобил: SEAT ALTEA XL 2.0TDI
Двигател: BKD 2008
Местоположение: sofia

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот petiaivanova12 » Сря 10 юли 2013 6:25


Казах ти още в самото начало АЛБЕНА е вашето място :beer


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Dobromirski » Сря 10 юли 2013 7:51


В Гърция съм ходил 2 пъти на Халкидики и веднъж на о.Тасос. От острова съм разочарован, по едно време и кози пасяха до хотела :screwy . На Халкидики съм бил в Сани и Oceania Club и бих казал, че съм доволен. След това започнах да посещавам нашата съседка Турция и на Българското Черноморие няма да ми стъпи крачето за почивка НИКОГА. В Турция ходя по 2 пъти в годината (края на м.май и началото на октомври) , когато цените са невероятно ниски ( за сравнение цената ма all inclusive в 5* хотел е 55лв/ден), а обслужването е несравнимо. От миналата година запалих всички познати и съседи, които бяха доста негативно настроени, и сега се мъкнем по 7-8 коли :Mr Green Fun . Дори вече има сръдни и караници , ако се изнижем и не поканим някой :dummy
Разбира се , резервациите се правят 4-5 месеца предварително.

Що се отнася до нашето черноморие, смея да твърдя , че съм го обиколил почти цялото. До преди 5-6 години , за почивка си правехме турче от по 3 нощувки в курортче за около 2 седмици и така от Синеморец до Балчик :)
Местата, които стават за млади хора според мене са :

Да почна от споменатото Приморско - идеално за млади хора, които са отишли БЕЗ половинките си . Сравнително евтино, но пък за сметка на това отвратително и некачествено обслужване. Почти не можеш да си намериш ресторант с качествена и вкусна храна. За сметка на това в дискотеките и клубовете на плажа е пълно с пийнали момци и девойки, които жадуват да се отъркалят в пясъка ( в това число полякини и рускини) . Ако сте еднополова компания ...това е вашият курорт :)

Съвсем близо са Китен и Лозенец. Подходящо за млади влюбени гълъбчета, които ще отидат да потанцуват нощем в някоя дискотека, а после ще спят до обяд на плажа. Нормални цени и обслужване.

Малко по-на юг е Ахтопол и Синеморец. Там се намират едни от най-красивите плажове. Невероятно спокойствие и невероятна природа (поне преди 4-5 години). Ако търсите забавление, значи ще умрете от скука. Но ако искате уединение и почивка, това е вашето място. Цени нормални, обслужване също.

Да се качим нагоре към Созопол и Черноморец. така..за Черноморец забравете. Скъпо със отвратително обслужване. Едно голямо село, което си мисли, че е курорта на Бургас.Забавления ...липсват. Ако сте ръгнали за там, директно отивате в Созопол. Хотелите са на ниво, доста по-евтини , пък и има дискотеки и барове за през нощта.

Качвайки се на север отиваме в Поморие. Това си е просто нормален град, не бих го нарекъл курорт. Просто град на морето, но пък няма кой знай какви плажове.

Слънчев бряг , Несебър и Равда (което вече са едно цяло) няма да коментирам . Има достатъчно инфо. Общо взето лудница ....скъпа лудница . Единствено хубавите аквапаркове са като + .

Елените са идеални за семейни почивки. :wink (затворен комплекс)

Обзор и Бяла станаха хубави курорти за млади хора. Има дискотеки, хубава храна и е сравнително евтино. Няма я тази селения и простотия , като в приморско.

На Камчия и Шкорпиловци не съм ходил от над 10г. Бяха невероятно големи плажове в открито море с огромни вълни. Голяма пущош. Сега не знам какво е .

За златните си знаете.
Кранево е като Бяла и Обзор, но едно ниво надолу. Иначе е евтинджос :)

Албена си е пенсионерски курорт и дълго време май ще е .

Балчик е идеален за разходка, но не и за плажуване и почивка.

ПП: заболяха ме пръстите :D


Потребителски аватар
генгер
Мнения: 192
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 10:46
Автомобил: GOLF_IV_1600_SR
Двигател: AKL_101кс
Местоположение: Бургас

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот генгер » Сря 10 юли 2013 8:53


Приморско е лудница,Несебър, Созопол, Поморие също, па и Царево .... търси нещо Лозенец, Китен ,Ахтопол


Потребителски аватар
microelement
Мнения: 730
Регистриран на: Сря 13 май 2009 10:57
Автомобил: Audi B5
Двигател: AFN
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот microelement » Сря 10 юли 2013 9:18


В момента съм на Обзор.
Мога да кажа само че е дооста прилично за цените които са тук.
Обиколил съм цялото черноморие на юг от Варна и пак тук си ме кефи :th_up
В малко хотелче съм с цени като на квартира,стаята е с климатик,кабелна,мини бар,Wi-Fi и голяма тераса...какво повече :stumm
Плажа е на 30м а центъра на 50 :wink
Спокойничко е но не умряло - има си дискотеки и барове :drunk


Потребителски аватар
lubecku
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 19:04
Автомобил: mk3
Двигател: ABF
Местоположение: sofiq bulgaria
Контакти:

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот lubecku » Сря 10 юли 2013 9:18


Аз съм на 25 не съм престарял :mhihi но фаворит българското черноморие ми е Шкорпиловци,
няма по голям чист и хубав плаж в България, в селцето има една две кръчми и един два магазина, няма нито един голям комплект или хотел, които са потенциалните замърсители, не е за с гаджета бръмчалки :mhihi направо са ви зарязали след като ги заведете там ,но за палаткаджии или за хора които обичат малки чисти къщички в гората на народни цени ,и за тях важното е на плажа хората да са през 50 метра и чистотата е на преден план, то това е местото. Силно препоръчвам и за рибари, платерината е в изобилие стига да не се появят делфини които там в следствие спокойните води са често срещани, това е от мен тази година при възможност или там или някое плажче на палатка около Солун :th_up

http://www.sbhart.com/bg/exhibition_places/247-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B1%D1%85-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%86%D0%B8_-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE

базата е по добра от дъбрава, в дъбравата трябва да попаднеш на читаво къще


Потребителски аватар
Speedy86
Мнения: 1606
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 20:05
Автомобил: Audi A4 1.8 20V
Двигател: ADR 1996
Местоположение: samokov

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Speedy86 » Нед 28 юли 2013 22:33


Колеги толкова лутане и чудене падна къде да ходиме на почивка с половинката ми,и най накрая миналата седмица намерихме в Поморие мансарда за 45лв на ден гледах я на снимки и ми хареса много на брега на морето е а и наши познати са били там 2 години подред и казаха че е прекрасна,на 6-ти срещу 7-ми Август потегляме :11

П.П:Слушам че по магистралата след Пловдив нямало бензиностанции чак до Бургас вяно ли е или не за да знам как да се запасявам с горива,че с пълна бутилка газ минавам между 190 и 220км :a045


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот xalerrelax » Нед 28 юли 2013 22:38


Няма и май скоро няма да има.


Потребителски аватар
petiaivanova12
Мнения: 162
Регистриран на: Пет 21 авг 2009 12:17
Автомобил: SEAT ALTEA XL 2.0TDI
Двигател: BKD 2008
Местоположение: sofia

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот petiaivanova12 » Пон 29 юли 2013 6:36


Приготви си за закуска 5лв.За обяд 15-20 и за вечеря 30-35.Като сметнеш и дневната консумация на кафе,бира,сокове и др ,oтиваш на един all incusive .Когато се прибереш пиши колко ти излезе почивката.Бъди обективен и честен. :th_up


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Ronin » Пон 29 юли 2013 7:32


В петък се върнахме от Приморско,цените меко казано странни,тея хора са загубили връзка с действителноста.Имам в предвид хранителните магазини,вечеря за 4 човека в заведение излиза по евтино от колкото да си купите и направите сами,ролка тоалетна хартия и обикновена дъвка 9.60 лв. Питах да няма грешка....нямало.

Sent from my PAP4040_DUO using Tapatalk 4 Beta


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот stefan4o » Пон 29 юли 2013 7:53


Аз макар и за малко успях да се докопам до морето тая година (надявам се да повторя де). Бяхме на Черноморец в едно хотелче точно до плажа - буквално слизаш по 15 стъпала и си на пясъка. За втора година ходим там, доволни сме. Взехме си голяма стая със спалня и легло, има климатик, кабелна, интернет. Като за парите си е ОК. Иначе с жена ми сме единодушни, че ако не бяхме с хлапето щяхме да умрем от скука - не видях дискотеки и по-готини заведения. Пълно е с боклучава храна, имаше и много промоции по левче порция цаца (ама 100 гр. :Mr Green Fun ) и други търговски трикове. Сравнението с някое малко градче или по-голямо селце е напълно уместно за този курорт :mrgreen Но пък е евтино (нищо, че не е качествено). Цените ми се виждаха доста добри - в Стара Загора заведенията са по-скъпи и то не говоря за луксозните ресторанти, а обикновените квартални.
Като обобщение мястото на хотела, условията и цените на нощувка са може би това, което ни харесва и привлича там. Догодина обмислям вече да се заврем някъде на хладно в бунгалце, хлапето ще е на 5 и предполагам и на него ще му е по-гот.
Често мислим за почивка в Турция и Гърция, ама не ни стиска все още заради хлапето. Иначе съм убеден, че ако идем там и ние няма да стъпим повече на нашето черноморие.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот stefarata » Пон 29 юли 2013 7:57


Миналият уикенд бях на Черноморец и за първи път отскочих до плаж Златна рибка- страхотно място. Края на август пак съм там. Спокойствие, чиста вода...



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта