Почивка на морето къде ?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот xalerrelax » Пет 31 май 2013 18:29


Принципно Албена е нещо като тип затворен комплекс ,но не само той е така , така че няма невъзможни неща.
А за плажа може и да не те пуснат..




Потребителски аватар
Speedy86
Мнения: 1606
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 20:05
Автомобил: Audi A4 1.8 20V
Двигател: ADR 1996
Местоположение: samokov

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Speedy86 » Пет 31 май 2013 18:49


hooligans написа:Интересуваш ли се от Варна?


Ами не сме се замисляли,но какво можеш да предложиш колега? :th_up


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот xalerrelax » Пет 31 май 2013 19:02


Можеш да погледнеш и за Шкорпиловци , преди няколко лета бяхме там и беше много приятно.
По- закътано е и може да ти хареса.Селцето е леко отделено от местата за забавления.


Потребителски аватар
Speedy86
Мнения: 1606
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 20:05
Автомобил: Audi A4 1.8 20V
Двигател: ADR 1996
Местоположение: samokov

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Speedy86 » Пет 31 май 2013 21:51


xalerrelax написа:Можеш да погледнеш и за Шкорпиловци , преди няколко лета бяхме там и беше много приятно.
По- закътано е и може да ти хареса.Селцето е леко отделено от местата за забавления.


НЕ Шкорпиловци е изключено като вариант


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Bai Sando » Пет 31 май 2013 22:38


Пали Гоуфа към Китен.Плаж голям,че даже и два,квартири/хотели не е като да няма.Цени народни.
Има и дискотеки,ако ви се купонясва.
Не препоръчвам Черноморец,пълна аматьорщина от към обслужване :mad


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот spears » Пет 31 май 2013 22:39


Защо отписваш щкорпиловци :bowdown аз от 2 год ходя с аверката ми там и е много приятно не е като сл.Бряг и тк навалица и незнам си кфо още :mhihi а бунгалата бяха по 6/7 лева на вечер (Маика и оправи бунгалата все пак държавна работа няма как :mhihi ) и наи вече си отпочинах там и няма веселби до сутринта е само изклиучение беше гората ама тя си е надалеч :a045 Аз тази година август месец съм там заповядаи да пием по биричка и после ще си промениш мнението :beer :drunk


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот maxpayne » Съб 01 юни 2013 0:13


Според мен спокойно местенце няма на юг в края на юли, началото на август. Варвара горе долу се вписва в тези представи, но плажът е много зле. На Аркутино не е лошо, но е изолирано. Там има един комплекс с нормални цени, една колежка ходи през юли за 50лв на човек ол инклузив и беше много доволна, аз съм бил само на плаж там, но хотелът изглежда добре. Обаче е откъснат от всичко (ти си преценяваш дали това е плюс). Има и друг комплекс на носа, приятно изглежда, малко претендираш за снобски, без да има основание, но става. Цените обаче не мисля, че ще ти харесат.

Созопол го избягвай, в сезона е гмеж, много руснаци, а бе един ужас. Много го харесвам ама вече не става. За китен чувам вече от доста хора добри неща, опитва се да се раздели със званието "чалга мека на черноморието". За сметка на това Приморско като че ли се цели точно в тази титла.

Лозенец става, ако обаче не си баш в сезона (не знам кога точно през юли ще ходиш)

Всъщност най-важното е какви са ти приоритети - плаж/море, спокойствие, екскурзии наоколо (ако не си падаш много по плажуването), купони вечер... и все пак ако си фен на морето най-вече - просто иди в Гърция


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 01 юни 2013 17:42


За млади хора-Созопол.
Има какво да видиш и като култура и архитектура.
Вечер имаш богат избор от различни заведения.Ако се засилиш за там,посети ресторант "Мелницата".
Градският плаж е малък,на Хармани често има мъртво вълнение,но ако си с кола до Каваци е близо,а там е страхотно.
Няколко години поред съм все на Созопол и съм си изкарвал чудесно.Едно лято отидох на Приморско и си проклех дните.Голяма скъпотия и селения.
Докато в Созопол цените са повече от нормални.

Поздрави!


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот hooligans » Съб 01 юни 2013 23:14


За млади хора си е Лозенец.
Няма чалга, няма селяния!
Миналата година се разочаровах от Созопол, превърнал се е в Китен :scare3
А незнам каква архитектура може да се види в Созопол, освен в стария град :mhihi


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 01 юни 2013 23:35


hooligans написа:За млади хора си е Лозенец.
Няма чалга, няма селяния!
Миналата година се разочаровах от Созопол, превърнал се е в Китен :scare3
А незнам каква архитектура може да се види в Созопол, освен в стария град :mhihi


А във прекрасна "Варна",какво ще види,и къде ще плажува?
Самите варненци ходят извън Варна на плаж.Само заблудените гости на града се валят на "прекрасните" им градски плажове!


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот xalerrelax » Съб 01 юни 2013 23:42


Самите варненци ходят извън Варна на плаж.Само заблудените гости на града се валят на "прекрасните" им градски плажове!


В Бургас също , всеки гледа , ако има начин да не е на централния. :stumm


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот hooligans » Съб 01 юни 2013 23:50


Zdravko Zankov написа:
hooligans написа:За млади хора си е Лозенец.
Няма чалга, няма селяния!
Миналата година се разочаровах от Созопол, превърнал се е в Китен :scare3
А незнам каква архитектура може да се види в Созопол, освен в стария град :mhihi


А във прекрасна "Варна",какво ще види,и къде ще плажува?
Самите варненци ходят извън Варна на плаж.Само заблудените гости на града се валят на "прекрасните" им градски плажове!


Е аз къде писах, че трябва да отиде във Варна и да плажува на градския плаж?
И да, определено във Варна има какво да види, стига да знае какво да търси.
Във Варна хубавите плажове са извън Варна :mhihi
Слънчев ден, под свободния и тн
А ти в Созопол на кой плаж ходиш?
На тоя дето допреди 2 часа са пикали от баровете ли ?
:11


Потребителски аватар
DrugiaBliznak
Мнения: 758
Регистриран на: Съб 21 окт 2006 21:24
Автомобил: Ford Mustang V8 GT CS
Двигател: 450bhp
Местоположение: София - Плевен

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот DrugiaBliznak » Нед 02 юни 2013 14:30


Бил съм на Приморско 3 пъти (не последователни) и честно казано с приятелката го избрахме ,защото в Созопол е малко по-скъпичко,а и двамата бяхме студенти и пари няма.За Приморско мога да ти дам телефона на хазяйката на едно доста приятно малко хотелче,което е на тихо място и е много близо до аквапарка.И 3-те пъти сме били при нея в това хотелче и сме останали много доволни от услугите(няма климатик,но жега не сме усетили).Става дума за края на август,началото на септември и мисля че първия път бяхме юли месец някъде към средата.От към цени - отлични за услугите,които предлага хотелчето.Има огромен паркинг (неплатен,неохраняем,чакълен) зад самото хотелче,но аз от както се сдобих с кола миналата година(тогава ходихме за последно) си я спирах точно под терасата,за да я виждам.От хотелчето плажа е на около 250-300 метра,а главната им улица е пълна със заведения и магазини.От моя личен опит - почва да става скучно без да си ходил по дискотеките там на 3-4 ден.Аквапарка не е лош,но след 3-тия ден като ни станеше скучно сме палили колата и сме ходили на плаж до Китен,който е на 2 км някъде от Приморско(и с колелета сме ходили един от пътите),ходили сме и до Синеморец на плаж,а нощите се виждахме с приятели в Созопол,който ми е любим курорт.
Иначе като цяло ако искаш мога да дам мнение и за останлите курорти на които съм бил - Св. Константин и Елена (доволен),Созопол (най-доволен),Приморско,Китен(средна работа),Синеморец(средна работа),Слънчев бряг(бива).

В заключение по мое мнение - Созопол :th_up


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Kuncavia » Нед 02 юни 2013 16:32


Препоръчайте ми някой курорт/хотел в Гърция, засега съм се ориентирал към о. Тасос, но знам ли :th_up


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот maniac_55 » Нед 02 юни 2013 17:14


Kuncavia написа:Препоръчайте ми някой курорт/хотел в Гърция, засега съм се ориентирал към о. Тасос, но знам ли :th_up

Paralia Ofriniou (старото име е Тузла) - Малко и спокойно селце, намиращо се при устието на р. Струма. Сигурно най-близкия гръцки морски курорт. Хубави плажове, доста голямо разнообразие от квартири, както заведения и таверни с качествено обзлужване. Недостатък - много комари! :mhihi
Paralia Katerini - Малко по на юг се намира, но като бях там останах много доволен и мога да кажа че си заслужава ходенето. Хубави плажове, готини заведения, квартири..
От двете места аз бих избрал Катерини. ;)



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта