За Кърджали

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

За Кърджали

Мнениеот Muncho » Съб 15 юни 2013 8:56


Мараба!

Ще правим фирмено "мероприятие" в района на Кърджали и ми трябва малко инфо.
По ред на номерата
- кой е най-бързият път СФ-Кърджали
- някой има ли отзиви за конкретен хотел в района на Главатарци. За момента сме хвърлили око на хотел "Язовир Кърджали" и на вили "Болярка".
- препоръчайте добри места за хапване в и около града ( да могат да понесат 15на гладни пияници и да не пускат чалга! )
- как е нощният живот? Препоръчайте (стрип- :18b ,пиано-) барове/клубове и дискотеки ( по възможност без чалга )
- места за посещение в района ( за момента сме набелязали Дяволския мост, Перперикон и каменните гъби )
- някакви други мероприятия да препоръчате? ( примерно джетове, лодки, разходки в района до водопади, пещери...???? )

Аз лично съм ходил до Кърджали, но по съвсем различна линия и съм доста бос по горните точки, така че всякаква помощ е добре дошла :beer




Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: За Кърджали

Мнениеот petko5 » Съб 15 юни 2013 11:32


За мен най-прекия път за Кърджали си остава София - Асеновград - Новаково - Кърджали.

Относно хотелите имам добри впечатления от хотелски к-с Маказа и в Главатарци семеен хотел "Трифон Зарезан" ( нормални цени, а храната е добра ) :wink

На отиване или на връщане бих ти препоръчал един много живописен и спокоен маршрут с хубав асфалт:
Комунига - Средска - Женда - Соколите - Войново - Ненково (Отправна точка за пещера Утробата) - Пъдарци - Дъждовница - Енчец - Глатарци (или Кърджали)

Асфалта е добър, няма дупки, няма милиция, единствения му кусур е че на места е тесен и трябва да се изчаква ако има кола.
http://poblizo.com/?p=8881

Друго място за мен лично много атрактивно и красиво е крепостта "Моняк" - тук обезателно трябва да се качите.....

http://bulgariatravel.org/bg/object/268/Krepostite_Monyak_Kyrdjali

Тръгвате от Кърджали за Перперикон през с.Седловина и по пътя трябва да се отклоните за с.Широко поле, на края на селото докъдето пътя е хубав оставяте колите и за 40-50 мин. лежарно ходене сте на крепостта.
Обиколката на цялата крепост е за около 2ч. със снимки и почивки :wink


Лек и безавариен път от мен и да си прекарате супер :beer :wink


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: За Кърджали

Мнениеот predat0r » Съб 15 юни 2013 11:51


Пътя след село Новаково се стеснява.. Повечето завои са остри и трябва да се внимава много.. По асвалта имаше бая дупки (преди 3 месеца) Забравих да напиша че асвалта е нов след Паничково


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За Кърджали

Мнениеот Muncho » Съб 15 юни 2013 12:03


По такива мероприятия се ходи винаги по царския път, но пътчето си го записвам за някой ден с мотора :).

Баш в хотел Трифон Зарезан съм отсядал, но е прекалено "нисък клас" за фирменото мероприятие... обикновено се ходи на нещо 4+ звезди с барове.. спа..., та този хотел ще им се стори като къмпинг :).
Иначе да.. и аз го пропоръчвам на хора, които нямат особени претенции.

Сега намерих добри отзиви за плаващ ресторант Моби Дик.. някой посещавал ли го е?


Banicharka
Мнения: 49
Регистриран на: Пон 28 яну 2013 12:12
Автомобил:
Двигател:

Re: За Кърджали

Мнениеот Banicharka » Съб 15 юни 2013 14:20


За пътя мога да ти кажа да минеш през Минерални бани, защото пътя е супер и бърз. За хотел може да отседнете във Главатарски Хан. Нощен живот, Клуб 69, Найт Флайт и Аура. Казвай ако има друго нещо ще помагам с каквото мога.


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За Кърджали

Мнениеот Muncho » Нед 16 юни 2013 18:30


Banicharka написа:За пътя мога да ти кажа да минеш през Минерални бани, защото пътя е супер и бърз. За хотел може да отседнете във Главатарски Хан. Нощен живот, Клуб 69, Найт Флайт и Аура. Казвай ако има друго нещо ще помагам с каквото мога.



Благодарско.
Този клуб 69 изглежда приличен и сигурно ще го пробваме :).
Знаеш ли някое добро място за хапване в града?
Бтв, чета, че черният път до дяволски мост бил пропаднал и не можело да се мине с МПС. Някой да има актуална информация?


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: За Кърджали

Мнениеот Svetlix » Вто 18 юни 2013 9:40


Muncho написа:Сега намерих добри отзиви за плаващ ресторант Моби Дик.. някой посещавал ли го е?


Есента бяхме в Моби Дик. Има достатъчно голям паркинг да оставите колите, ресторанта е много добър, има огромен избор на риба и готвят страхотно! Горещо го препоръчвам. Той ако не селъжа беше в Енчец.

Ние бяхме отседнали в Трифон Зарезан точно и едната вечер нямаше топла вода. Не бих го препоръчал като хотел. Поразпитай как седят нещата в Главатарски хан. Много ми го хвалят но когато аз ходих нямаше места.

Пътят за Дяволския мост си беше окв средата на Ноември. С обикновена кола (не джип) си се стигаше точно до моста. Ако ходите в тази посока, задължително разгледайте село Дядовци. Селото е необитаемо но къщите са невероятни.

Ако ходите до Моняк, задължително се отбийте да видите и най-дълъгия въжен мост в България. Той свързва жп линията и село Лисиците.


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За Кърджали

Мнениеот Muncho » Сря 19 юни 2013 11:50


Благодарско на всички.
Резервирали сме хотел "язовир Кърджали". За яденето - 100% ще посетим Моби Дик.
За културни мероприятия сме планирали - Перперикон ( те колегите ще ходят, ама аз вече съм го ял тоя ... в жегите и зат'ва ще смуча бири на паркинга ), каменните гъби, крепостта от преди няколко поста и Дяволския мост.
с. Дядовци го знам, но като ходих последния път до моста, така и не остана време за минем през него.
За моста, най-актуалното инфо е че пътят е пропаднал, правят го, и известно време няма да може да се минава по него с МПС.
Планирали сме халтурката за началото на Юли, така че ако някой има да добави нещо - да заповяда :).


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1458
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Re: За Кърджали

Мнениеот Gal » Сря 19 юни 2013 15:55


Svetlix написа:
Muncho написа:Сега намерих добри отзиви за плаващ ресторант Моби Дик.. някой посещавал ли го е?


Есента бяхме в Моби Дик. Има достатъчно голям паркинг да оставите колите, ресторанта е много добър, има огромен избор на риба и готвят страхотно! Горещо го препоръчвам. Той ако не селъжа беше в Енчец.


Става, все едно си на екскурзия в Турция. Българска реч почти не се чува :icon_lol Иначе-да, готвеха добре. А в селото има едно нещо като магазичне, където правеха хубави банички :)


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: За Кърджали

Мнениеот Lupender » Сря 19 юни 2013 19:17


Колега, използвай пътя през хасковски Минерални бани - слиза се от АМ Тракия на отбивката за Първомай през с. Плодовитово, после на Първомай излизаш на хасковския път и на Горски извор завиваш на дясно. Това е най-бързия маршрут (настилката е нова). Относно забележителностите - Кърдали и околностите предоставя безброй такива... може да се направи справка на: http://tourism.kardzhali.org/


Потребителски аватар
krenvirsh
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 13 май 2013 22:09
Автомобил: VW Tiguan Allspace
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: За Кърджали

Мнениеот krenvirsh » Съб 22 юни 2013 10:33


Здрасти колега,

Предполагам вече си решил кой път ти е най-удачен.

Аз мога да добавя няколко забележителности, които препоръчвам да видиш:

- Каменната сватба
- Язовирната стена на язовир Кърджали
- Исторически музей

Ако искате гледка - качете се на телевизионната кула - уникално е (вземете си нещо връхно, защото доста духа)!

Има и доста други - пещери, крепости - пиши в google "забележителности кърджали" и ще видиш за какво става въпрос.

Препоръчвам да не се разхождате много много по центъра, особено в събота. За сравнение, в Турция ще чуете по-малко турски през този ден. :smile А ако не ви пречи - разходете се - на някои хора им влияе по-скоро "екзотично".

Относно Главатарци - Главатарски Хан е доста приличен. Хотел "Язовир Кърджали", който си избрал, също е добър.

Ако мога да те упътя с нещо, или те интересува нещо, което го няма в интернет - свиркай. :)


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За Кърджали

Мнениеот Muncho » Вто 25 юни 2013 12:59


Какъв е пропускателния режим за стената?
Аз преди време съвсем случайно бях влезнал до стената. Просто бяха оставили вратата на моста ( под преливника ) отворена, ама се усетих, че явно нямам място там и на паркинга обърнах и се изнизах. Уви вече бяха затворили вратата, та се наложи да звъна по "домофона" да ми отворят :Mr Green Fun .
Наистина ще е доста интересно ако може да се качим баш на стената, но аз поне не съм чувал за такава възможност.


Бтв, къде се намира ТВ кулата и как седи нейния пропускателен режим?


Потребителски аватар
krenvirsh
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 13 май 2013 22:09
Автомобил: VW Tiguan Allspace
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: За Кърджали

Мнениеот krenvirsh » Вто 25 юни 2013 21:23


Muncho написа:Какъв е пропускателния режим за стената?
Аз преди време съвсем случайно бях влезнал до стената. Просто бяха оставили вратата на моста ( под преливника ) отворена, ама се усетих, че явно нямам място там и на паркинга обърнах и се изнизах. Уви вече бяха затворили вратата, та се наложи да звъна по "домофона" да ми отворят :Mr Green Fun .
Наистина ще е доста интересно ако може да се качим баш на стената, но аз поне не съм чувал за такава възможност.


Бтв, къде се намира ТВ кулата и как седи нейния пропускателен режим?


Значи, първо за стената. Стигаш до тук: http://goo.gl/maps/M8KRv и там се озоваваш на портала, където можеш и да си оставиш колата. Входът е свободен, но трябва да имаш в предвид, че не може да се снима (има постове на жандармеристи вътре, и като нищо да ти вземат телефона / камерата). Доколкото си спомням работеха до около 17.00 - 18.00 часа, така че е по-добре да отидеш по-рано. Иначе ако разгледаш линка, който съм ти пратил, там на картата се вижда, че като подминеш портала, имаш стотина метра до стената. И всъщност, наистина можеш да се качиш на стената, а гледката е уникална. Реално като влезеш, можеш да се разходиш по стената, и малко по-навътре към заливите на язовира.

Относно ТВ кулата - намира се на Исусов връх (мисля че така се казваше) до село Иванци, пътя до горе е тесен и начупен, но гледката си заслужава! С кола се стига до самия връх. Ето ти линк да се ориентираш къде е: http://goo.gl/maps/j7n6X . Относно пропускателния режим - върха е отворен, и всеки може спокойно да се качи и да види гледката отгоре. В самата кула нямате работа по принцип според мен. Там хубавото е в самата гледка - вижда се цял Кърджали и околните села. Доста духа, може да искате да си вземете нещо връхно докато сте на върха. Имай в предвид, че скалните гъби са наблизо до кулата и могат да се разгледат докато сте в района.

Свиркай ако мога да помагам с нещо друго. :)


Потребителски аватар
MAX75
Мнения: 116
Регистриран на: Нед 10 яну 2010 15:40
Автомобил: VW Passat 1997
Двигател: AFN
Местоположение: Bulgaria

Re: За Кърджали

Мнениеот MAX75 » Съб 20 юни 2015 22:09


Колеги,някой може ли да даде мнение за хотел "Свети Константин" в с.Главатарци?



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 122 госта