Пътуване с ремарке с мотор през Сърбия

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Пътуване с ремарке с мотор през Сърбия

Мнениеот Aprilia » Чет 27 ное 2014 22:27


Здравейте колеги, имам малко нужда от помощ/съвет. След няколко дни ще тръгвам за България от Италия, искам да си върна мотора който докарах през лятото, обратно в България. На идване за Италия минах през Гърция, но чух че сега покрай празниците гръцките полицаи са се овълчили и пишат яко глоби, пък и ферито е 220 евро за кола и ремарке и някакси не ми се плаща.
Казусът е следния, имам ремарке за мотори регистрирано в БГ, мотора ми също е с БГ регистрация и се води на същата фирма на която се водят и колата и ремаркето. Съответно имам пълномощно за всички МПС-та, колата, ремаркето и мотора. Ако го кача мотора на ремаркето и тръгна, при излизане от ЕУ през Хърватия, на влизане в Сърбия или излизане от Хърватия трябва ли да го декларирам някъде мотора ? Или си минавам ГПП-то заедно с колите и си карам като всеедно нямам нищо отзад ?




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване с ремарке с мотор през Сърбия

Мнениеот vasstop » Пет 28 ное 2014 8:41


По принцип нищо не трябва да декларираш.
Не знам какво се плашиш от гърците, като "кацнеш" в Игуменица след това направо стъпваш на магистралата.
Ако сръбската полиция се заяде с теб ще си имаш доста повече проблеми. А и обиколката през Хърватска мислиш ли, че ще ти излезе по-евтино като гориво, спрямо ферибота?


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Пътуване с ремарке с мотор през Сърбия

Мнениеот Aprilia » Пет 28 ное 2014 12:45


Благодаря ти за отг. от гърците се плаша т.к около Серес почти винаги има хайки. Пък и имам една глоба 20 евро в Гърция направена преди години и всеки път ми е треперене като минавам от там. Аз съм горе в северна Италия на границата с Франция и фери-то ми е доста далече. Пътя през Гърция ми излиза 1300км г/д през Сърбия 1500. Фери-то ми е значително по-скъпо, особено като съм с ремарке, през Сърбия ми излиза 220 евро пътя с горивото и магистралите, през Гърция само ферито е 240. Лятото дадох 320 евро за пътни през Гърция. :neutral
Със сръбските полицаи до момента сме се разбирали много добре с езика на еврото и малборото :mhihi Дано и занапред да е така.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване с ремарке с мотор през Сърбия

Мнениеот vasstop » Пет 28 ное 2014 20:35


Aprilia написа:Аз съм горе в северна Италия на границата с Франция...
С това трябваше да започнеш.
Ми ... лек път и безаварийно! :wink


Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: Пътуване с ремарке с мотор през Сърбия

Мнениеот jabre » Чет 12 фев 2015 19:49


Aprilia написа:Със сръбските полицаи до момента сме се разбирали много добре с езика на еврото и малборото :mhihi Дано и занапред да е така.



:th_up
и сега ти е също ако си с чуждени регистрацион номер на колата :lol:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване с ремарке с мотор през Сърбия

Мнениеот Vlad777 » Съб 14 фев 2015 10:29


През Сърбия ако возиш нещо на ремарке се води внос и трябва "Спедиция", което излиза около 50 и нагоре евро.

Нас са ни карали да свалим автомобил от платформа, за да мине на собствен ход - така се води транспортно средство, а не товар.

Какво стана с мотора?


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Пътуване с ремарке с мотор през Сърбия

Мнениеот Aprilia » Чет 12 мар 2015 22:34


Забравил съм да репортна, до границата със Сърбия никакви проблеми, на границата ми искаха талона на мотора и понеже е 2014г като видяха годината :eek веднага ме отбиха, бърза проверка на номера на рамата и гас. На излизане толкова ги мързеше че им се плачеше, поискаха пак талона гледаха го и ми върнаха документите, на нашата граница само ме питаха имам ли пълномощно за мотора (въпреки че влизам в държавата, а не излизам :banghead ) ама аз си имах де, но не са го гледали. Общо взето напълно безпрепятствено преминах, никой не ми е споменал за спедиции и т.н това се прави мисля че само ако мпс-то няма регистрация



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта