Пътуване в Гърция

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Andonov » Вто 13 сеп 2016 13:01


Колега често пътувам до Гърция. Мое предложение е да минеш по този маршрут щом си от Варна https://goo.gl/maps/ZA4jL8f1oCz

Ако желаеш ще ти дам маршрут заобикалящ касите от Комотини до Солун, които са 3, всяка по 2.40Е, като разстоянието се удължава с 15км и караш пак по идеален път.

Ако караш по съкратения маршрут посочен от теб , т.е. да не минаваш през Солун, минаваш през 2 каси.




Потребителски аватар
kkoychev
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 15:51
Автомобил: Mazda 3 bk
Двигател: 2007
Местоположение: Варна

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот kkoychev » Вто 13 сеп 2016 13:56


Колега Andonov,
Благодаря за предложението, но всъщност аз ще тръгвам от Стара Загора. Въпреки това мисля, че предложения от теб маршрут също става дори и от там да тръгвам.

Мен таксите за магистралата не ме притесняват чак толкова. За първи път ще шофирам извън България и предпочитам да се движа по магистрали пък дори и да ми струва 15-20 лв в двете посоки :)

Един въпрос - ако мина по твоя маршрут, от границата до Александрупулис не е магистрала, нали?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Andonov » Вто 13 сеп 2016 14:44


Не е. Разстоянието е 120км, но пътя е много добър. Повечето км са с по 2 ленти в едната посока. Пътя в гръцко не се усеща, но да знаеш че качиш ли се на магистралата в Гърция няма бензиностанции ,заведения и др. Само големи отбивки с пейки за отдих и тоалетни (но не химически).
Щом тръгваш от Ст.Загора карай към Маказа. Доста ще заобиколиш през Свиленград. Само да имаш късмет на Маказа че там рядко се уцелва да няма опашка, за разлика от Свиленград.


VesMil
Мнения: 393
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот VesMil » Чет 15 сеп 2016 8:47


kkoychev написа:Колеги,
Ще пътувам за Ситония скоро и се чудя кой маршрут да избера (вътре в Гърция, иначе ще е през Маказа):

1) GPS ми дава, че по-бързо ще стигна през средата на Ситония, т.е. зарязвам магистралата на Аспровалта и тръгвам към вътрешността. Тук обаче имам съмнения, защото ми се струват някакви селски пътища надолу...

2) По-дълъг път ми е през Солун, но дотам е само магистрала, пък и като гледам надолу до началото на първия ръкав май пак е магистрала или поне първокласен път.

Моля някой, които е пътувал натам, да сподели.

Благодаря :)


Здравей колега,
Аз също съм от Стара Загора,на Ситония (Торони)цсъм ходил няколко пъти.Ще ти препоръчам магистралата от Комотини ,т.е минаваш през Маказа и се качваш на магистралата (Егнатия Одос) има и друг вариант през Гоце Делчев ,там ГКПП е много спокойно.Пътя след магистралата е с много завои,но се шофира спокойно.Зависи в ко част на Ситония ще ходиш,аз бих предпочел от Западната страна през Νικήτη .Ако имаш въпроси питай .


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот VWGT » Чет 15 сеп 2016 10:52


като цяло пътищата (не магистралите, те също са си ОК, но там има трафик) в северна Гърция са в много добро състояние, широки и ненатоварени. Изключение правят само планинските такива и някой по-забутани. Смисъл, че те пак са си ОК, нямат дупки, но може да са по-тесни и завоести. Ако те притеснява нещо, избери си маршрут и го огледай с google maps.
Примерно, ето ти един линк за пътя, който те интересува (след границата при Свиленград): https://www.google.bg/maps/dir/%D0%92%D ... 654124!3e0

а ето как изглежда пътя между Аспровалта и Ситоня в "най-планинската" му част: https://www.google.bg/maps/place/Kavala ... 24.4129944


Потребителски аватар
kkoychev
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 15:51
Автомобил: Mazda 3 bk
Двигател: 2007
Местоположение: Варна

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот kkoychev » Пет 16 сеп 2016 5:41


@VWGT - благодаря за предложението. Наистина не се бях сетил да го видя през street view. Ако това им е най-планинската част и с най-кофти завой след Аспровалта, директно скачам там - хем ще спестя време вместо през Солун, хем ще си поиграя с колата (в рамките на допустимите ограничения ;) )

@VesMil - Маказа е решен отдавна, през Гоце Делчев няма как да стане заради пасажера. Като видях какви завои са из гръцко след границата и просто няма как да мина от там, въпреки че е много спокойно според всички.

Иначе съм в средата на западната част на Ситония. Като гледам май ще си мина оъ Аспровалта надолу, следвайки съветите на колегите по-горе.


Потребителски аватар
kkoychev
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 15:51
Автомобил: Mazda 3 bk
Двигател: 2007
Местоположение: Варна

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот kkoychev » Чет 22 сеп 2016 17:53


Привет от Византия.
В крайна сметка избрах първия маршрут и не съжалявам - дори и селските им пътища тук са прилични, да не кажа направо добри (дупки НЯМА, само неравности от време на време).
Маказа го минахме за 10 минути, но бяхме там в 9ч и все пак е края на сезона.
И за десерт :
Изображение


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот petko5 » Вто 11 юни 2019 22:00


Здравейте Колеги,
Интересува ме, от ГКПП Кулата до Ситония има ли читави бензиностанции от където мога да заредя дизел и къде са те ?

Благодаря Ви предварително :th_up


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот hooligans » Вто 11 юни 2019 23:53


Здравей, Петко!
Задължително зареди до горе преди на минеш границата и след това не би трябвало да имаш нужда от зареждане, ако си на втория ръкав.
В Никити има бензиностанции, аз винаги там зареждам и не съм имал проблем.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот petko5 » Сря 12 юни 2019 6:44


Жоро, благодаря ти :th_up
На границата знам, че има три вериги от нашите Кръвопийци... :mhihi
Идеята е, че бих искал да пробвам гръцката нафта, чувал съм много добри отзиви.
Пътя ми минава през Никити, ще го имам на предвид :th_up


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот imedarov » Сря 12 юни 2019 6:52


В Никити има Еко и Шел, но дизела е с 40-60ст на литър, по-скъп, отколкото в България


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот petko5 » Сря 12 юни 2019 11:10


Благодаря :th_up

Кой път е по добър, през Солун или през Нигрита, по скоро, кой е с по малко завои ?
Имам голям проблем с детето на завоите... :rolleyes


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот VWGT » Сря 12 юни 2019 12:44


твърдо Солун

относно нафтата преди месец ми се стори, че засякох цени от порядъка на 1.50-1.60 евро


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот petko5 » Чет 13 юни 2019 18:41


Благодаря :bowdown


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 16 юни 2019 20:36


Колега, fuelo.net ти дава актуалните цени в цяла Гърция, но най-подробни са тези за Солун и околностите. Халкидики също. Понеже ходят много българи цените се актуализират ежедневно.
Най-ниските цени в Солун са по булеварда, на който са разположени IKEA и много други големи хипермаркети( май се казва Georgikis Scholis). Това е сериозна традиция в цяла Европа.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта