Пътуване в Гърция

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Andonov » Вто 03 сеп 2019 9:33


ако не са ти взели талона нищо не плащай.




Потребителски аватар
Ivan Cholakov
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 24 юли 2006 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Ivan Cholakov » Вто 03 сеп 2019 11:38


Не нищо не са ми вземали, фиш е само, за 13км/ч отгоре, ама да не стане драма при следващото ходене.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот VWGT » Вто 03 сеп 2019 13:19


Според мен глобата ти е 40 евракис, 20 ще е ако я платиш до седмица или там колкото беше срока, до който се намалява с 50%. Какво ще стане ако не я платиш и те спрат отново, не знам ...


Потребителски аватар
Ivan Cholakov
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 24 юли 2006 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Ivan Cholakov » Вто 03 сеп 2019 13:46


10E е ако я платя до 14 дни и 20Е след това, но няма значение, все тая, интересува ме плащането й, и евентоалните последствия ако не успея да го направя и се появя отново след година.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот VWGT » Вто 03 сеп 2019 14:06


интересно, доколкото съм чел в нета до 20 км/ч беше 40 евро. Както и да е, ако не платиш има няколко варианта, за които само съм чел, не познавам човек, който да не си е платил глобата :)
- ако си ЕУ гражданин (както се предполага) изпращат глобата по пощата до адреса в БГ
- да те спрат на границата при следващо влизане. Уж хващат по номер на кола, до колко работи не знам.
- да ти свалят номерата при следващо нарушение и от там през пощата и полицията.

До колкото знам нямат варианти за online плащане на глоба. Аз на твое място следващият път като ходя в Гърция ще си предвидя време, за да мина през най-близката поща по пътя. За 20 евро не си заслужават евентуалните разправии.


Потребителски аватар
Ivan Cholakov
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 24 юли 2006 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Ivan Cholakov » Вто 03 сеп 2019 15:16


И аз това искам, да си платя глобичката за провинението и да не го мисля повече. :) От няколко места вече ми казват, че "няма проблем, аз имам сумати фишове и не съм плащал", ами за 20Е не си струва риска. А и полицая беше ОК и си поговорихме, вика няма да ти пиша нищо за дамата на задната седалка, че е без колан, че 350Е, 10 дни без книжка и докато не си платиш няма да излезеш от Гърция.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Andonov » Сря 04 сеп 2019 8:21


VWGT написа:Според мен глобата ти е 40 евракис, 20 ще е ако я платиш до седмица или там колкото беше срока, до който се намалява с 50%. Какво ще стане ако не я платиш и те спрат отново, не знам ...


Това вече отпадна. цък
Глобите от Гърция нито се пращат по пощата (поне за сега) нито отиват на границата.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот VWGT » Нед 28 юни 2020 21:49


https://travel.gov.gr/#/

някой има ли информация по тази тема?


kpac
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 11 дек 2011 21:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Банкя

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот kpac » Пон 29 юни 2020 8:33


Снощи хора,които живеят в Гърция ми обясниха,че тази декларация трябва да се попълни 48 часа преди влизането в страната им.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот forski » Пон 29 юни 2020 8:47


Снощи попълних такава декларация, върнаха ми мейл но не виждам никъде въпросния QR код, в мейла пишеше че ще се свържат с мен за още детайли възможно най скоро!
Към този час все още нямам нищо от тях, пътуваме на 01.07.2020 към Ниа Врасна през Маказа ... ко ше става на границата не знам :confused


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот VWGT » Пон 29 юни 2020 11:07


на първи ще е лудница ... аз също попълних пробно, за да проиграя сценария и също не получих QR, прредполагам все още е само beta.

Но другите текстове ме объркаха и за това реших да питам дали някой е по-наясно, нооо явно в движение ще се учим :) forski семейството как го описа, отделна декларация за всеки или ги писа членове на семейство?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот forski » Пон 29 юни 2020 11:58


В моята декларация на членове вписах жената, въпреки че нямаме брак, а детето е на 8г. и за него не съм попълвал. Жена ми все пак си пусна отделно декларация за нея, и съответно вписа мен!
Говорих с познат който днес се върна от Кавала, и той ми каза че са му дали да попълни декларация на хартия на границата, и не е имало никакви проблеми на влизане и излизане.

п.п. Нова ТВ казват че който не е попълнил декларация не се допуска на територията на Гърция,декларация попълнихме но къде е QR кода ...
п.п. Обадих се в гръцкото посолство, и от тамми отговориха че QR кода се генерира най малко след 40 часа от попълване на декларацията, за това е нужно самата декларация да се попълни поне два дена предварително!
Всичко което изпратят от там е хубаво да се разпечата и да се представи на границата, без декларацията и кода влизането в Гърция е невъзможно!


kpac
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 11 дек 2011 21:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Банкя

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот kpac » Вто 30 юни 2020 9:02


Въпросната декларация я попълних на 28.06.20 към 20,30 часа,тази сутрин в 9,15 часа получих QR.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот forski » Вто 30 юни 2020 9:56


Днес сутринта и аз си получих кода :biggrin


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот VWGT » Вто 30 юни 2020 11:04


пиши после моля с кой код от всичките декларации, които си пуснал се минава :) и за детето ме интересува дали наистина е без декларация, че аз като я попълвах с друго впечатление останах (но може и да бъркам сега).

аз попълних една декларация за всички (другите се водят членове на семейството), съответно имам един QR



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта