Пътуване в Гърция

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Andonov
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Andonov » Вто 03 сеп 2019 9:33

ако не са ти взели талона нищо не плащай.

Потребителски аватар
Ivan Cholakov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Ivan Cholakov » Вто 03 сеп 2019 11:38

Не нищо не са ми вземали, фиш е само, за 13км/ч отгоре, ама да не стане драма при следващото ходене.

Потребителски аватар
VWGT
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот VWGT » Вто 03 сеп 2019 13:19

Според мен глобата ти е 40 евракис, 20 ще е ако я платиш до седмица или там колкото беше срока, до който се намалява с 50%. Какво ще стане ако не я платиш и те спрат отново, не знам ...

Потребителски аватар
Ivan Cholakov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Ivan Cholakov » Вто 03 сеп 2019 13:46

10E е ако я платя до 14 дни и 20Е след това, но няма значение, все тая, интересува ме плащането й, и евентоалните последствия ако не успея да го направя и се появя отново след година.

Потребителски аватар
VWGT
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот VWGT » Вто 03 сеп 2019 14:06

интересно, доколкото съм чел в нета до 20 км/ч беше 40 евро. Както и да е, ако не платиш има няколко варианта, за които само съм чел, не познавам човек, който да не си е платил глобата :)
- ако си ЕУ гражданин (както се предполага) изпращат глобата по пощата до адреса в БГ
- да те спрат на границата при следващо влизане. Уж хващат по номер на кола, до колко работи не знам.
- да ти свалят номерата при следващо нарушение и от там през пощата и полицията.

До колкото знам нямат варианти за online плащане на глоба. Аз на твое място следващият път като ходя в Гърция ще си предвидя време, за да мина през най-близката поща по пътя. За 20 евро не си заслужават евентуалните разправии.

Потребителски аватар
Ivan Cholakov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Ivan Cholakov » Вто 03 сеп 2019 15:16

И аз това искам, да си платя глобичката за провинението и да не го мисля повече. :) От няколко места вече ми казват, че "няма проблем, аз имам сумати фишове и не съм плащал", ами за 20Е не си струва риска. А и полицая беше ОК и си поговорихме, вика няма да ти пиша нищо за дамата на задната седалка, че е без колан, че 350Е, 10 дни без книжка и докато не си платиш няма да излезеш от Гърция.

Потребителски аватар
Andonov
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Andonov » Сря 04 сеп 2019 8:21

VWGT написа:Според мен глобата ти е 40 евракис, 20 ще е ако я платиш до седмица или там колкото беше срока, до който се намалява с 50%. Какво ще стане ако не я платиш и те спрат отново, не знам ...

Това вече отпадна. цък
Глобите от Гърция нито се пращат по пощата (поне за сега) нито отиват на границата.

Върни се в “Пътеводител”